Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bebek kedi-pire

Drall

Öne çıkan mesajlar

Annemgil öksüz bi yavruyu sahiplenmişler, evde de büyük kedi var çok fena tıslıyo gördü mü ama o önemli değil ev büyük yavru avuç kadar ayrı tutuyolar şimdilik. Bu yavru pireliymiş annemler farketmemiş ben gelince pire dışkılarını görünce çakozladım, zaten bi kaç dakika sonra da pireleri gördüm. Bunu pirelerinden arındırmanın en sağlıklı yolu ne? Sıcağa yakın ılık sabunlu suya bastım boğulsunlar diye, baya da bekledim ama boğulmadılar. Pire tozu alıp yarın onunla mı yıkasam bi de? Evin her yanı pire yumurtası olmaya başlamıştır şimdiden, tüylerini kazıyıp saklancak yer bırakmayalım desek önümüz kış, kısa tüylü girmesin hayvan kışa. Ne yapmalı, diğer kediye pire bulaşması da üzücü olur yıllardır piresiz hayvan

Kısa ve öz-henüz şırıngadan bebelac 1numara emen minik kediye pire tozu+yıkama yapılır mı? Damla yapılmaz onu biliyorum bi
Sosyal ağlarda paylaş

Dereotu maydonoz olayına bi bakiyim. Ya kedi bi altı haftalık olmadan damla yapılmaz demiş vet, ki yapılcak gibi de değil hakikaten çok ufak. Ama yerleri silip halıları süpürcem bakalım. Kesin atmıştır yumurta her yere. Baya fena oldu annemler o konuda daha farkında değiller ama :D bizim evi pire basmış durumda mesela, yenemiyoruz pirelerle olan savaşı, en sonunda elimdeakmak ve deodorantla her yeri ateşe vericem yumurtalar yansın diye skgdfg

Kedi şampuu bakayım. Beyaz sabun kesmedi. Veled-i zina da baya uzun tüylü, yıkayınca hepten cücük kadar kaldı
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdilik ılık suyla yıka. daha sonra pire tozu ve tarağı al. Toplasan 20 tutar. Pire tozu üzerindeki pireleri o an öldürmek için kullanıyorsun. Makul miktarda ağzına yüzüne gelmeyecek şekilde dökmen lazım. Yavru olduğu için çok miktardan etkilenebilir. Sonra tarak ile tara. Veterinerden kedinin yavru olduğu belirterek pire damlası al. Frontline yıllarca kullandım (2 köpeğim var) bunu önermiyorum. Pfizer'in stronghold pire damlası var. Daha makul fiyata çok daha etkili bir ürün. Birde iç parazit hapı al. Bunların ikisi de 40 tl tutar max.
Sosyal ağlarda paylaş

Pire tozunu da yarın gündüz alıp yapiyim artık bugün iki kere yıkamiyim hayvanı. Kazağımın içüne soktum uyuyo şimdi göbeğimde mırıl mırıl. Bizim kedilere de frontline yapmıştım geçen sefer, 2.gün harıl harıl kaşınıyolardı bütün evi zefiranla silmeme rağmen. Stronghold aldım ben de bu sefer, yapıcam bakalım istanbula dönünce bi daha. Gitmezden bu eve de yerleşmeden çözsem güzel olur. Tüylerini kazısak kışın sıkıntı çeker dimi yavru? Büyük olanı hep kazıyo annemgil, ama bu yavru diye bilemedim

İç paraziti de çok ufak diye yapmamış vet bu arada. Büyüdüğünde hem büyüğe hem küçüğe yapıcaz garanti olsun diye. Sarı sıvıya yakın kıvamda bişey kakalıyo bu arada, ama bi iki haftalık kediden daha katı bişey yapabilmesini de pek beklemiyorum. Normal midir böyle sıvı gibi bişey çıkarması? Gerçek anlamda çay bardağı kadar falan bu arada kedi.
Sosyal ağlarda paylaş

Antalyada gündüz hava 25 derece ne soğuğu asgdf
Yarın sirkeli suyu deniyim çok mantıklı, yumurtaları öldürür en azından herhalde. pireleri de dev dev, kızcağızın kulağından çıkıp gözüne giriyolar falan :( vet anneme iç de dış da yapılmaz daha çok ufak demiş, ben yine bi tozu sorayım.
Sosyal ağlarda paylaş

bizim vet, hamur ve çamur'a pire tozu uygulamak için 1.5 aylık olmasını beklemişti. 1.5 alyık olunca tozladık temizlendiler. pire tozu içerik olarak direk zehir olduğu için veterinerinize danışmadan kullanmayın yine de.

bir de pire tozlu suda falan yıkamaya kalkmayın. yıkamak tek başına zaten kötüyken zehirli suda yıkamak daha kötü.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de bir sefer su ve sabunla yıkadım baktım ben vücudunu suya basarken bütün pireler kafasında, kafasını da kulağına su kaçırmadan yıkamamın imkanı yok. Bıraktım ondan sonra öyle, bi yaşasın bibuçuk aylık olana kadar da ondan sonrası düşünülür dedik artık napalım. Diğer kediye bulaşıcak kaçarı yok gibi. Zaten diğeri yakalasa boğazlıcak miniği, kafesine tutunup tıslıyo manyak sdf
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...