Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Chronicles of Elyria

akirafes

Öne çıkan mesajlar

yaşlandıkça taşıdığınız yara izleri artacak onlarda sizle birlikte yaşlanacaklar. Yılların getirdiği yara izlerini yeni yeni oluşmaya başlayan kelliğinizi unutmak için arkadaşlarınıza gösterip gururlanacaksınız.
Npc ler de sizle yaşlanacak hata ölecek. yerlerine çocuklarının geçtiğini hatta torunlarının geçtiğini göreceksiniz.
Daha önce hiç tanık olmadığınız bicimde npc ailesini keşfedecek. çocuklarının büyümesine tanık olacak hatta ilerde onlarla maceraya atılıp ticaret yapabileceksiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

Elyria da taşıyabilecekleriniz gücünüz ve terzi skiliniz ile sınırlı.
Mesela iyi bir terzi iseniz ve suikastçı iseniz bir kaç fazla bıçak koyacak extra cebe sahip oluyorsunuz.
Ama öyle kılıçlar baltalar kalkanlar madenler zırhlar üzerinizde yük olarak taşıyamıyorsunuz.
dağdaki madenden dönerken ya yanınızda eşyalarınızı taşıyacak binek yada at arabası lazım oluyor aynısı dungeonlar içinde geçerli. Çıkardığınız değerli itemleri wagonlarda taşıyabiliyorsunuz.
Bİr şehirden satmak için diğer şehre ürettiklerinizi veya çıkardığınız madenleri götürmek için konvoy kuruyorsunuz.
Tek başına hayatta kalmak ve diğer işleri yapmak çok zor.
sağlam bir aileye arkadaşlara hatta bir guilde ihtiyacınız var.
Çok iyi bir madenci olabilir en iyi metalleri çıkarma yeteneğiniz olabilir ama kalıcı ölüm tehlikesi ve çıkardıklarınızı taşıma sizi her zaman grupla hareket etmeye zorluyor.
Solo hayat burada çok zor.
Zırhınız ne kadar ağırsa hareket kabiliyetiniz koşma gücünüz o kadar azalacak.
Ayrıca bulunduğunuz bölgedeki hava koşulları sizi buna göre giyinmeye zorlayacak. Çok soğuk bir yerde kısa kollu bir giysi ile dolaşırsanız donacaksınız.
Ayrıca hava koşulları yürüme ve hareket kabiliyetinizi de etkileyecek.
Karlı ve çamurlu havalarda yürüme hızınız düşecek tepelere çıkışınız zorlaşacak. Eğer ağır zırh giyiyorsanız bu misli olarak zorlaşacak.
zırlar giysiler medium large xlarge ve small olucak tek bir tarz giysi imalatı yok. male ve female olarak da üretim ayrılacak.
Gemi taşımacılığı ve karavanlar büyük rol oynuyor mallarınızı satmak için.
Ayrıca büyücüler için kar ve güneş büyü gücünü etkileyecek.
güneşli bir havada tam yanar döner bir fireball atabilecek karlı havada ise dondurmanın gücü bambaşka olacak.
Fakat büyücülük çok ender olacak. Sınırlı sayıda olacaklar.
büyücü olmak için çok meşakkatli yollar seçmek gerekecek.
Sosyal ağlarda paylaş

akirafes said:

Sağol abi.
-Archage serini elimden geldigince okudum keyifle, oyunu oynamasam da. bunu da takip edecegim
-Bazi ozellikleri hayalim oyundaki gibi.
-Belgeselde izlemistim bunun benzeri bir oyun vardi . teknolojik oldugundan hic almadim hafizama ismini vb . adamin karisi reellde ölünce oyunda toren yapmislardi . tum reel parasini harcayip gezegen mi ada mi ne almisti oyunda . karısının ismini vermisti gezegene. adamin oyundaki kulubüne insanlar gidip egleniyordu.
-abi senin bu crafta merakin sebebiyle ; acaba sivilde de zanaatla-sanatla mi ugrassan hobi olarak biraz. belki de yapiyosundur.
Sosyal ağlarda paylaş

Canım canavar özledim valla tree of life günlerimizi.
Evde DREMEL den plazma kesici ye kadar hemen hemen her lazım gereç var.
robotlar benim merakım. Bu da çok zor bir hobi.Vakit buldukça onlarla uğraşıyorum. Bİr tane yaptım en son. Topa öyle bir vuruyor ki görmelisin.
Sosyal ağlarda paylaş

skill tierleri
1.Novice (0% - 29%)
2.Apprentice (30% - 39%)
3.Journeyman (40% - 49%)
4.Expert (50% - 59%)
5.Artisan (60% - 69%)
6.Renowned (70% - 79%)
7.Master (80% - 89%)
8.Grandmaster (90% - 99%)
9.Legendary (100%)
•Novice: 100% herkes ulaşabilecek
•Apprentice: 70% i ancak ulaşabilecek.
•Journeyman: 60% ı journeyman olabilecek.
•Expert: 50% si tüm oyundaki nüfusun ancak Expert olabilecek.
•Artisan: 40% ı Artisan olabilecek.
•Renowned: 30% Renowned
•Master: 20% si ancak Master olabilecek.
•Grandmaster: 10% u Grandmaster seviyesine ulaşabilecek.
•Legendary : yaklaşık 1% i skillerde Legendary olacak.
Sosyal ağlarda paylaş

Scholarship e sahip karakterler diğer insanlar skilleri öğretebilecek. Bunlar ya kasaba kasaba dolaşıp bilgilerini satacak yada belli bir yörede nam salacaklar.
Fakat iyi bir hoca bulmak gerçekten çok pahalı ve zor olacak.
Ayrıca öğreticiler öğrettikçe skilleri gelişecek.
Diger bir skill geliştirme yöntemi ise seyretmek.
Birini herhangi bir şey craft ederken seyrederseniz o skill sizde de gelişecek. Ama bu öğreti ile aynı oranda olmayacak daha az gelişecek. Ve üst level büyüleri bu şekilde öğrenemeyeceksiniz
Bir çok skili dungeonlar ve kütüphanelerde ki kitaplarla da öğrenebileceksiniz.
Ama ileri level bilgiler ya değerli öğreticilerde ya da çok eski gizli parşömenlerde olacak.
Sosyal ağlarda paylaş

Haritalar tamamı ile playerlar tarafından yapılacak.
Bunlar dungeonları odaları şatoları madenleri özel bitkileri hayvanları ormanları kasabaları köyleri tüccarları gölleri dağları sınırları ticaret yollarını veya tapınakları gösterecek
cartograpy skilli olan bir oyuncu skili doğrultusunda bu haritaları düzenleyip satacak. Bu dünyada gerçek hayattaki gibi devamlı değiştiğinden haritalar eskiyecek yenilerine ihtiyaç duyulacak. Mesela orada olan bir şato artık yıkık olduğundan önemi yitirecek ve yeni haritaya sahip olan biri oraya boşuna gitmeyecek.
Harita çizimleri çok zevkli bir tool yardımıyla yapılacak mesela dag veya nehir çizmek istiyorsanız dağ ve nehir menusu gelecek.
Elbette sahte harita veya yanlış harita satanlar olacak.
Bunları değerli çizerler isimleri ile nam salarak egale edecek.
Sosyal ağlarda paylaş

Her yere ev ciftlik veya bir değirmen kurabileceğiz genelde bu spotlar 64x64 olucak .Hic kimsenin olmadığı bir yere yerleşmek oradaki kaynaklara tam erişim avantajını getirdiği biri sizi saldırılara açık bırakacak.
10000 üstü 10000 büyüklüğünde bir dünya dan bahsediliyor. Gerçekten çok büyük olacak.
Toprağı satın alırken bir çok kritere sahip olacaksınız.
Manzarası her ne kadar muhteşem olsa da bir tepe üzerine ev kurmak çok akıllıca olmayacak.
NE kadar çok risk alırsanız ödülünüz o kadar fazla olacak.
EL değmemiş topraklar her zaman daha fazlasını size verirken sizden de daha fazlasını alabilecek.
Ailenizde sorun çıkaran birini her zaman ailenizden atabileceksiniz.
Oyun özellikle taming ve tamerlara çok önem vermiş bir ara sırf tamerlıkdan bahsedicem.
Sosyal ağlarda paylaş

toprağa sahip olmanın legal ve illegal yolları var.
yasal yolu satın almak veya kiralamak.
Ayrıca derebeyleri yönettiği bölgedeki istediği toprağı kime olduğuna Bakmazsızın kendine ihlak edebilir.
birde yasal olmayan yol var.
Eger bir toprağı işgal edip gerçek zamanla iki hafta elinizde tutabilirseniz toprak sahibi siz ilan ediliyorsunuz. Ama eğer gerçek toprak sahibi bu arada gelir toprağını geri alabilirse üzerine diktiğiniz binanın yıkılmasını da göze alacaksınız.
Sosyal ağlarda paylaş

içimiz de bazı gerzekler yazdıklarımın kendi hayal gücüm olduğunu zannediyor galiba.
Bunlar oyunun sitesinden okuyup özetlediklerim.
Yani dev lerin yazdıkları.
herkes yabancı dil bilmiyor herkesin okuyacak araştıracak vakti yok.

Oyun şu an bazı sitelerde 1 numara.
dev ler rica etmiş oyundan bahsedin bizi tanıtın en büyük yardımı bize yaparsınız. Oyunu daha hızlı bir şekilde lanse ederiz demişler.
Bir nevi onlara yardım ediyorum. Fikirlerini burada sizinle paylaşıyorum.
Ayrıca gerçekten yeni nefes getirecek bir yaklaşımı da tanıtmış oluyorum.
Bunda yanlış bir şey mi var?
Burası mmo forumu değil mi?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...