Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Chronicles of Elyria

akirafes

Öne çıkan mesajlar

Oski said:

abi oyunun ismi bile cakma

Bu konuda kimse yorum yapmayınca heralde sorun bende demiştim ama gerçekten böylesine geniş içerikli, oldukça kafa yorulmuş bir oyun için bukadar basit/boktan bir isim garip geldi bana da.

edit: hadi buna girmişken web sitesinin de çok vahim olduğunu belirtelim mi ?
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Oyuncu yapımı dungeonlar.
Mekaniğini yerine direk bir örnek vererek kısaca yazayım.
Oyuna başladınız. Ve ilerlediniz. Öyle bir ana denk geldiniz. Başarılarınız veya şansınız sonucunda Çok önemli hatta oyunda çok ender bulunan bir item buldunuz. Buna da bir örnek verelim. oyunda çok ender bir sırrı keşfederek Lich olmanın yolunu buldunuz. phylactery yani ruhunuzu sakladığınız nesne. Ama oyunda player base olan bankalardan birine ruhunuzu koyarsanız, bankanın sahibi player sizin lich olduğunuzu anlar ve yasal olmayan biçimde sizin phylactery nizi açıp patlatabilir. Göründüğü gibi bu iyi bir yol değil.

O zaman oyuncu babkasına koymaktansa,siz bir toprak parçası satın alıyorsunuz. Bunun üzerine ev veya büyük bir şato dikiyorsunuz.
her halükarda inşa edeceğiniz bina şatonuzu nasıl koruyacağınızı etkiliyor. Ufak bir ev yaparsanız az dikkat çekicek ama ilerde kuracağınız savunma sistemleri de o oranda düşük olacak. Ama büyük bir şato inşa ederseniz o kadar çok diğerlerinin dikkatini çekerken korumasını aşmak çok daha zor olacak.

Evinizin altına labirentten mahzenler inşa edeceksiniz. Buraya kuracağınız odalara özel sandıklar yerleştirip sizi soymaya gelenleri tuzaklarla yanıltacaksınız. Ayrıca satılık silahlarla bu mahzenleri koruyabilecek için vahşi yaratıklar ve gün ışığı görmemiş ruhlar yerleştirebileceksiniz. Yangın çok büyük bir tehlike olduğundan taş duvardan yapacağınız dungeon sizi hem ateşten hem de ateş büyülerinden extra koruyacak. Tebrikler ilk oyuncu dungeonınızı yaptınız. Chronicles of Elyria bu şekilde tamamı ile oyuncuların yapıcagı dungeonlarla oyunu bambaşka bir level a taşıyacak. Oyunun belki ilk raid boss u siz olacaksınız.
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunda büyük toprak parçaları satın alabilirsiniz bunu bölebilir, başka oyunculara geri satabilir hatta parçalara ayırarak kiralayabilirsiniz.

Sahip olduğunuz toprak üzerine ev yapabilir. Bu evi hatta odalarını bile kiralayabilirsiniz. Bu sistem evinizde ki odaları bir hana dönüştürmeye alt yapı açar. kontrat sistemi ile kiralama ve satın alma işlemleri güvenlikle yapılır. Özel kiralanan odalarda. Playerlar kendi kütüphanelerini kurabilir. kendi zırhlarınızı ve silahlarını saklayabilirler.
Sosyal ağlarda paylaş

oyuncu yapımı dungeonlar

akirafes said:

Oyuncu yapımı dungeonlar.
Mekaniğini yerine direk bir örnek vererek kısaca yazayım.
Oyuna başladınız. Ve ilerlediniz. Öyle bir ana denk geldiniz. Başarılarınız veya şansınız sonucunda Çok önemli hatta oyunda çok ender bulunan bir item buldunuz. Buna da bir örnek verelim. oyunda çok ender bir sırrı keşfederek Lich olmanın yolunu buldunuz. phylactery yani ruhunuzu sakladığınız nesne. Ama oyunda player base olan bankalardan birine ruhunuzu koyarsanız, bankanın sahibi player sizin lich olduğunuzu anlar ve yasal olmayan biçimde sizin phylactery nizi açıp patlatabilir. Göründüğü gibi bu iyi bir yol değil.

O zaman oyuncu babkasına koymaktansa,siz bir toprak parçası satın alıyorsunuz. Bunun üzerine ev veya büyük bir şato dikiyorsunuz.
her halükarda inşa edeceğiniz bina şatonuzu nasıl koruyacağınızı etkiliyor. Ufak bir ev yaparsanız az dikkat çekicek ama ilerde kuracağınız savunma sistemleri de o oranda düşük olacak. Ama büyük bir şato inşa ederseniz o kadar çok diğerlerinin dikkatini çekerken korumasını aşmak çok daha zor olacak.

Evinizin altına labirentten mahzenler inşa edeceksiniz. Buraya kuracağınız odalara özel sandıklar yerleştirip sizi soymaya gelenleri tuzaklarla yanıltacaksınız. Ayrıca satılık silahlarla bu mahzenleri koruyabilecek için vahşi yaratıklar ve gün ışığı görmemiş ruhlar yerleştirebileceksiniz. Yangın çok büyük bir tehlike olduğundan taş duvardan yapacağınız dungeon sizi hem ateşten hem de ateş büyülerinden extra koruyacak. Tebrikler ilk oyuncu dungeonınızı yaptınız. Chronicles of Elyria bu şekilde tamamı ile oyuncuların yapıcagı dungeonlarla oyunu bambaşka bir level a taşıyacak. Oyunun belki ilk raid boss u siz olacaksınız.

"gün ışığı görmemiş ruhlar" strikes back

bu oyunun vaat edildiği gibi çıkması ihtimali türkiyede 1 yıl içinde devrim olma ihtimalinden daha düşük ve ben bunları ciddiye aldığın için gerçekten senin adına endişeleniyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Evinizin altına mahzen yapmak için tünel kazma sistemi sizi bir çok değişik yola çıkartabilir. Kendi toprağınız olmayan yerlere bu tüneli kazabilirsiniz. Bir kere kazmaya başladınız. Sizi kim durdurabilir. Belki başka bir oyuncunun evine veya mahzenine çıkabilirsiniz.

Evlere girmek için anahtar kullanılıyor. Bu anahtarı kopyalayarak evi paylaşacaklarınız veya kiralayacaklarınıza verebilirsiniz. Fakat pazarda ki bir kapkaççı bu anahtarı cebinizden alabilir ve yasal olmayan bir biçimde evinize soyguna gelebilir.
Sosyal ağlarda paylaş

@hollwanderrr Beni düşündüğün üzüldüğün için Teşekkür ederim. Yalnız Önemsediğin insanların hatalarını düzeltmenin ve onları doğru yola sevk etmenin çok daha kibar ve centilmen yöntemleri vardır. Ailen bunu sana göstermediği veya böyle bir eğitim alamadığın için, ben senin adına üzgünüm.
Sosyal ağlarda paylaş

Finansal gücümüz yok. Ama hala toprak sahibi olmak istiyoruz. Daha kimsenin işgal etmediği krallık dışında boş bir toprak buluruz. Ve üzerine bir yapı yaparak, buranın artık bir sahibi olduğunu ilan ederiz. Bu yapı ve toprağı 1 ay boyunca koruyabilirsek tapusuna sahip olur ve üzerindeki haklarımızı ilan ederiz. Fakat bundan hoşnut olmayan Kral, derebeyleri ve lordlar ve hatta bölge şerifi yasal olarak başımıza ödül koyabilir ve bize karşı seferler başlatmaya hak kazanırlar. Bu yasal bir saldırı olup cezası yoktur.

Aynı şekilde krallık toprakları içinde kalan bölümde de bir toprak sahibi vatandaş toprağını satın almış olsa bile 1 ay oyuna bağlanmadığında siz bu toprağı işgal edebilir ve haklarınızı ilan edebilirsiniz. Tabii ki savunmak size ve güçlerinize kalmış.
Yasal toprak sahibi olmanın yolu kralın topraklarından satışta olan belirli toprakları satıp alıp vergisini düzenli ödemektir.
Sosyal ağlarda paylaş

akirafes said:

@hollwanderrr Beni düşündüğün üzüldüğün için Teşekkür ederim. Yalnız Önemsediğin insanların hatalarını düzeltmenin ve onları doğru yola sevk etmenin çok daha kibar ve centilmen yöntemleri vardır. Ailen bunu sana göstermediği veya böyle bir eğitim alamadığın için, ben senin adına üzgünüm.

O kibar ve centilmen yontemlere ornek mi son cumlen
Sosyal ağlarda paylaş

@hollwanderrr üstteki mesajları quote lama kural dışıdır. İlk önce yazdığın forumdaki kuralları öğren. Alan görevlisi zaten seni kesinlikle uyaracaktır. Burası mmo forumu burada konuya uygun bir paylaşımda bulunuyorum sense gelip aklınca kişisel hakaret ediyorsun. Umarım alan görevlisi bu konuda da seni uyarır. Bildiğim kadarı ile buda kurallara aykırı.
Sosyal ağlarda paylaş

Son kez açıklayayım. Bu bir proje olur olmaz. Bunu yapan düşünecek. Bu kişi buna zamanını ve parasını ayırıyor. Yapabilmesi yapamaması onun sorunu. Kendi kaybı veya kazancı. Ben niye yazıyorum. Çok güzel bir proje. İlginç buldum. Daha önce görmediğim özellikleri var. Hoşuma gitti. Burada paylaşıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi hakketten anlamıyorum niye adamın üstüne bu kadar gidiyorsunuz. Ben şahsen yazılarını okumaktan zevk alıyorum. Hergün takip ediyorum yeni birşey yazıyor mu diye

Oyunda çok uçuk kaçık fikirler olabilir. Büyük ihtimalle "hadi lan kendi oyunumuzu yapalım" diyerek kendilerine finansör bularak işe başlamış ve "oha biz ne sallamışız lan bunları nasıl yapıcaz" diye sonlanacak bir oyun ancak yinede fikirleri güzel ve okumasıda zevkli.

Adamın ne suçu var
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...