Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İnternetten Satış hk.

KaramelGalaxy

Öne çıkan mesajlar

Selam, mobilya arge üzerine çalıştığım bir şirket var çalıştığım işe ek olarak internetten de kendi yaptığım tasarımlarımla bişeyler yapıp satmak istiyorum. Örnek vermek gerekirse mesela bikaç tane tv ünitesi tasarlıcam müşteri de beğendiğini seçicek alıcak. Bende demonte şekilde montaj broşürüyle kargolıcam yada kendim gidip kurucam vs.

Kendime ek bir gelir olur diye düşünüyorum ama bunun için bir şirket bişey açmak gerekir mi? Sonuçta fatura falan kesemicem şuan. Fakat şuda var seri üretim şekilde bişey satmıcam yani ayda 1-2 modül alınırsa alınır gibi geliyor. Varmıdır tecrübeli birileri? Butik mobilyacı gibi düşünün :)
Sosyal ağlarda paylaş

hazır, anahtar teslim eticaret modülleri satılıyor, onlardan satın alabilirsin. ödeme sistemlerini de yine anahtar teslim çözüm sunan tedarikçilerden alabilirsin. komisyon ödersin ama dişe gelmez komisyonlar olur.

onun dışında ürün görsellerini ve açıklamalarını kendin çalışırsın.

tek başına altına girmesi zor işler bunlar. seo olmadan müşteriye ulaşamazsın. sosyal medya falan kasman gerek. uğraşırsan olur, ama öyle kenarda yapayım, side project fln çok emek ister.
Sosyal ağlarda paylaş

e-ticaret ucuz yolla olmuyor malesef

ssl'i var güvenliği var pos cihazları vs ve asıl kısım pazarlama tanıtım.

Onun yerine

instagram etsy.com, gibi hazır yerlerde ürün satmak daha iyi olur.
Ayrıca kendien afilli bir de site oluşturursun satın almak isteyenler hem siteden hem istagramdan falan iletişime geçer
Sosyal ağlarda paylaş

eticaret sitesi kurmak baya basit aslında, yatırım gerektirmiyor. modüler bir sürü sistem var, ucuza satıyorlar. ödeme sistemi de aynı şekilde, kendi posunu entegre etmene gerek yok, easy pay'in bin türlü versiyonu var tr'de fakat SEO ve pazarlama olmadan müşteriye ulaşamazsın. o baya sıkıntı.
Sosyal ağlarda paylaş

Atölyem falan yok malesef ya kendi şirketimle anlaşıcam pay vericem orda kesip biçtiricem cnc lere. Yada fason olarak dışarda kestirtip, delik açtırtıcam teknik resim ile.

Beni yanlış anladı bazı arkadaşlar ben öyle kurumsal geliri gideri çok olucak yada e-ticaret gibi sistemler yapmıcam. Zaten öyle bir birikimim de yok şuan. Eski usul basit bir site yapıcam modellere bakıcak arkadaş. Şu güzelmiş yap bana diyecek. Bir atölye veya işçi çalıştırmadığım için diğer firmalardan çok daha ucuza satmış olucam malzeme fiyatı + biraz kâr olacak şekilde ve benimde cebime üç beş bişey girecek. Lakin şu vergi maliye şirket vs prosedürlerinden hiç anlamıyorum. Böyle şeylere şuan için gerek varmı? ve maliyetlimidir bu evrak işleri?
Sosyal ağlarda paylaş

para yatırmadan custom made eticaret sitesi yapamazsın
para yatırmadan kendi posunu da entegre edemezsin

hazır alman gerek dediğin şey için. onlarda da butik tasarım yaratmak çok zor. belki shopify gibi bir şeylere yönelebilirsin ama dediğim gibi bu işin altına para kazanmak için gireceksen marketing + seo olmadan 1 kuruş kazanamazsın.

seo bir nebze kendi yapacak olsan da reklamlara her türlü para yatırman gerek, çok niche ve markasız olacağı için ROI çok düşük olur.
Sosyal ağlarda paylaş

ya ben ürün alacak olsam ki o ürün 100 tl nin üzerinde bir şeyse kabaca faturasını almak isterim. ne bileyim olmaz diye bir şey yok instagram dan saldırırsın takipçi satın alırsın falan çok istersen. ama yani herkes aldığı ürünü vergiden düşürmek falan istiyor. bana da masa lazım bu arada yani ölçüleri falan belli ne yapmak istediğim belli, istanbul daysan gelip de alabilirim. 2 çekmeceli sağlam bir masa sadece biraz uzun olsun yeter, bir de kablo girişi için bir delik yeter bana fasd
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

ödeme sistemlerini de yine anahtar teslim çözüm sunan tedarikçilerden alabilirsin. komisyon ödersin ama dişe gelmez komisyonlar olur.

Kim bu anahtar teslim çözüm sunan tedarikçi?

edit: ayrıca faturasız olmaz, adam mobilya satacak belki binlerce lira fiyatı olacak kim faturasız o parayı havale eder. Kapıda ödeme desen, teslimatta cayar adam kalırsın ortada.
Sosyal ağlarda paylaş

eldar said:

bingildak said:

ödeme sistemlerini de yine anahtar teslim çözüm sunan tedarikçilerden alabilirsin. komisyon ödersin ama dişe gelmez komisyonlar olur.

Kim bu anahtar teslim çözüm sunan tedarikçi?

edit: ayrıca faturasız olmaz, adam mobilya satacak belki binlerce lira fiyatı olacak kim faturasız o parayı havale eder. Kapıda ödeme desen, teslimatta cayar adam kalırsın ortada.

şu tarz modüler template satanlar

https://www.google.com.tr/search?q=eticaret+%C3%A7%C3%B6z%C3%BCmleri&oq=eticaret+%C3%A7%C3%B6z%C3%BCmleri&aqs=chrome..69i57.2640j0j7&sourceid=chrome&es_sm=122&ie=UTF-8

beginner seviyede 10 numara ihtiyaçları karşılar, maliyetleri de düşük bildiğim kadarıyla. blog, shopify gibi işlere girmeden hızlı ve iş görür çözümler
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

mesela : https://www.eticaretif.com/e-ticaret-paketleri/?gclid=CjwKEAjw1_KwBRDEz_WvncL4jGwSJAAEym0d_-pyfI0oE4zvpPZL-OXfwKyitd3CVnF1toXvCyYPUxoC2gzw_wcB

hani kendim kullanmadım, ondan bilmiyorum ne kadar iyi ama iyi feedback aldım piyasadan

Kullanmadım diyorsun ama belki bilirsin, bu sistemde faturalar senin şirketin adına mı kesiliyor yoksa payu adına falan mı?

Eğer kendi adına değilse dispute söz konusu olduğunda sorun çıkabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...