Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kedi köpek vs için su şelalesi yapımı?

Drall

Öne çıkan mesajlar

Auril said:

Fistan said:

aynı suyu döndürdüğün sürece suyu taze tutamazsın kedi köpek suluğunda

(tu)

SABAH BERİ BUNU ANLATMAYA ÇALIŞIYORUM

üff caps açıkmış üşendim la düzeltmeye
neyse mesaj gider en azından sdf

Bizim ev çok tozlu, en azından tozu vs filtreler suyun içinden. Ayrıca suyun akmasının getirdiği bi yanılsamayla kediler daha taze olduğunu düşünebilir suyun. Bi de hayvanların salyası da akıyo suya, o da bi nebze filtrelense güzel olur falan filan. Bi de abso da yazmış, onlarca kullanıcı yorumu da var kedinin su içmesini arttırdığı yönünde. 30 40 lira bunu denemeye değer bence içime sinerse. Bana daha fazla su içmesini sağlama ihtimali yüksek geliyo çünkü gözlemlediğim kadarıyla kedileri
Sosyal ağlarda paylaş

En azıondan durgun su olmasından ve çok daha fazla mikrop üremesinin önüne geçebiliyorsun ve suyun oksijen miktarı ciddi artıp bir yandan da filtre olmuş oluyor. Aslında en basiti kovanın kenarına akvaryum pompası takıcan o 1 karış yukarıdan dökecek suyu. Hem filtre hem de su havalanmış olacak.
Auril said:

Fistan said:

aynı suyu döndürdüğün sürece suyu taze tutamazsın kedi köpek suluğunda

(tu)

SABAH BERİ BUNU ANLATMAYA ÇALIŞIYORUM

üff caps açıkmış üşendim la düzeltmeye
neyse mesaj gider en azından sdf
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.amazon.com/PetSafe-FWB-RE-Drinkwell-Original-Fountain/dp/B00063446M

30 dolar. yurtdisindan kargilatirsaniz. turkiye fiyatlari yuksek. ben bu tur projelerin evde yapilmasini destekleyen bir insanim ama sokulebilir yapmaz iseniz kapali sistemde hijyeni saglayamazsiniz. alin gecin.

mumkunse original degil ek hazneli olani oneriririm. hem daha sessiz. hem temizligi biraz daha kolay.
Sosyal ağlarda paylaş

original var bende de. pompa les gibi oluyor zaten, ve onu temizlemek pek mumkun degil. cunku makinaya falan atamiyorsun, islatmaman gerekiyor. diger kucuk parcalari ve tepe su haznesinin dibini eski dis fircasi ile temizlemeye calisiyorum ama bulasik makinasinda da yikasan her kosesine ulasamiyorsun. alinirsa paraya kiyip original in bir ust modelini almak lazim. ama onda bile ayni sorunlar muhtemelen surecek.
Sosyal ağlarda paylaş

Motor temizlemesi bence en kolayı malum akvaryumla uğraştığımdan o kısmını biliyorum. Ama geri kalan cihaz temizliği baya can sıkıyor yani ince yosun oluyor 4*5 günde. Arada sirkeli suyla çalıştırıyorum ama o sadece mikropları öldürüyor yorunlar gene elle veya fırçalamaya kalıyor ve dediğim gibi aleti iç dizaynı bunu adam gibi yapabilmek için cok dar ve girintili.
Sosyal ağlarda paylaş

http://cdn.instructables.com/FBF/W2NX/68SEP27XMTJ/FBFW2NX68SEP27XMTJ.MEDIUM.jpg

Şunda her detay temizlenebilir, hatta motor hariç her şe makineye bile atılabilir üç günde bir. Çünkü motor hariç tek parça va shdgffs. Ama bu motor nasıl temizleniyor?
Sosyal ağlarda paylaş

Absolut said:

Drallın koyduğunun bir değişik modeli diyebiliriz. Su seviyesi ayarı ve depolaması kısmen ayarlanabiliyor kaplara göre :P

Bu da çok mantıklıymış. Daha şık bi hale de getirilebilir. Hatta depo gibi olan kısmın üstü kapatılabilir, yalağı daha ince uzun bişey yapıp deponun da yalaktan dökülen kısmı hariç kısımlarını kapasak hem daha az tozlanır, hem de kedilerin bi delirişte etrafa su dökme ihtimali azalabilir. Bence bu topicte onca baltaya rağmen güzel fikirler filizleniyor sdf

Bi de su zaten sürekli kontrolüm altında olcak. Bu aleti bırakıp bi hafta eve gelmeyeceğim zamanlar için değil, günlük kullanım için istiyorum. Depodaki suyun bitmesine izin vermem yani. Ya da su hiç ekleme yapılmadan iki hafta dönsün dursun istemiyorum. Filtreleme sistemi de içme suyundan kılı tozu filtrelesin, bi de salyadaki bakteriyi filtrelese güzel olur ama filtrelemese de olur modunda bişey olsun istiyorum
Sosyal ağlarda paylaş

Bunun tamamen dolu halde 1 kediyi rahatlıkla 3-4 gün idare edebileceğini biliyorum. Elbette bu süreyi kapların miktarını arttırarak değiştirebilirsin. Temizlik olarak kıl tüy vs temizler hatta kömür filtresine göre baya bi başka şeyide temizler ama genede aynı suyu çok fazla bekletmemek lazım tazelemeden.
Tek negatif yanı biraz ses yapabilir ki onuda kullandıkça suyun akma noktasına plastik bi yatay yüzeyle kaydırak gibi bişi halledilebilir.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...