Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

NBA 2015-2016

Natanyal

Öne çıkan mesajlar

On-Ball iyi olduğunu kesinleştirdiysek.

Bu adam Kawhi Leonard demiyoruz , bu adam Jimmy Butlerda değil , bu adam draymond greende değil. Fakat bu adam ilk 30 içerisine girer , ki NBA için en iyi ilk 30a girmek baya felaket başarı.

Off-ball evet doğru on-ball halinden kötü ama lockdown girdi mi işin içine fena işler çıkartıyor ve kafası güzel gibi göründüğü günler hariç çok iyi savunmacı. SAS falan gibi takımlar dediğinde hani 76ers değil adamlar SAS , orda saçmalıyor ve o kadarı olur bence.

İyi işe adam abi neyini bu kadar uzattık , ilk 30 hadi bilemedin en kötü ilk 50 denmiş zaten , hayır adam ilk 30 hayır adam ilk 50 falan :D saçma olmuş muhabbet .
Sosyal ağlarda paylaş

iyi de 30-50 arasını ben dedim zaten yine sadfsda

benim direnmem savunmada "en iyilerden" denildiği için, en iyilerden dediğin top 15 falan olur. 30-50 arası değil. 30-50 arası dersen zaten sizde ortalama üstü adam olduğunu kabul edersiniz :D

hani yine diyorum. draymond hariç oyunun iki yönünü de iyi oynayabilen adam GSW de zaten yok ama herkes kendi iyi yapabildiğini en iyi şekilde oyuna yansıtıyor diye bir bütün olarak çok iyiler.

ha tek dezavantajları işte bu hafta ortaya çıktı. normal şartlarda gsw gibi takımlara dişli örneğinde bulunursun. klay on ball da iyi off-ball da kötü ama curry off ball da çok iyi kapatıyor falan dersin. gsw'nin sıkıntısı zaten dişli sistemi değil, bazı dişlilerin büyük bazılarının küçük olmasından kaynaklanıyor.

barnes mesela çok önemli bir dişli ve hatta bu takım yine şampiyon olacaksa kilit rol oynayacak ama küçük bir dişli. bir şekilde yeri doluyor. ya da çember savunucusu olarak bogut'un yeri bir şekilde doluyor ama green-curry'den biri olmayınca patlıyorlar. Bu kadar kaliteli bir sistem takımı olup kişilere bu kadar bağlı kalınması herkesin abartıldığı kadar iyi olmadıklarını gösterir.

Gerçi abartıldığı kadar iyi olan toplasan 6-7 adam, tek takım var ligde ama olsun sadfasd adamlardan biri de şahsen gözümde Draymond Green gerçi :( tek takımda SAS'dır.

Bu sene şampiyon SAS olur tahminen boşuna başka yere bakmaya gerek yok :(
Sosyal ağlarda paylaş

Olm şu forumda benim haksız çıktığım kadar sen de hep haksız çıktın, en az benim kadar sabıkan var şimdi öyle rerörerö yapma sdfsdsd sen bu gsw'yi niye bu kadar seviyorsun onu anlat :D

ki genel kanının aksine şuan bu forumdaki iddialarıma vs. baksanız, zamanında tepki çektiği halde sonradan gayette doğru çıkan şeyler gırla var hatta total iddialarımın %90'ı falan olabilir. uslubum ve wotçu yanım yüzünden resmen aşağılanıyorum ve kafada kötü yer bıraktık ama onlarda kötü huyum...

her neyse;

baboli her şeyi geçtim şuan GSW'nin savunma istatistiklerine bakıyorum. PG-SG pozisyonlarından ligin en az sayı yiyen 8. takımılar. Önlerindeki takımlara bakıyorum zaten ligin top 10'u zaten onlarda desek abartmam.

Guard bölgesinden en az sayı yiyen takım Miami mesela, Wade yaşına ve kadayıf göt kıllarına rağmen halen elit savunmacı. Sonra SAS geliyor zaten oradan alınacaklar belli. ligin en iyisi onlarda. sonra celtics geliyor. bradley top 5 kısa savunmasında bana kalırsa, duygusal bakıyor olabilirim o yüzden siz top 10 yapın. üstü kurtarmaz.

Yani altta bir ton takım var ki istatistik tabii tek başına bir şeyler göstermez. Bledsoe, Wall, Oladipo, Butler, Paul, Westbrook falan filan listeye daha girince Klay ilk 10'a bile her şeyden önce MANTIKEN giremez.

Zaten GSW yine takım olarak rakibi en çok top kaybına sürükleme konusunda sondan 5. sıradaymış. Ben daha iyilerdir diyordum da hani yediğinden çok at mantığı adamların savunmasında aslında temel rolde oynuyor. Onun da temeli dinamik bir savunma ile aslında boş alan bırakmamak, rakibi yormak, acele atışlara zorlamak üzerine kurulu ki bir dönemin nash'li phoenix'i bunu kusursuz yapardı. Onlardan daha iyiler. Şaşırmamak gerek.

Tamam biz de seviyoruz bu adamları da abartmayalım cidden abi, yapma şunu sadfsda

edit: üstteki isimleri sayarken tony allen'i koymamışım. utandım, ayrıca belirtmek istedim :( yazıya başlarken de aklımdaydı halbuki de işte wotları döşeyince unutuyor insan sadfsad

Conley ve Mart Barnes'ı da koymak gerek mesela yine, bunların hepsi Klay'den daha güvenilir ve kaliteli savunmacılar.
Sosyal ağlarda paylaş

O yazdığın isimlerden kaçı SG?

Konu savunmacı SG , tabii ki westbrook daha iyi , tony allen daha iyi chris paul daha iyi ama adamlar SG değil.

ha 15. ha 30. , şu kadar geyiğe değmezdi yinede yaptık , iyide yaptık. Kimse kimsenin popisine karışamaz , o şöyle savunur şu şöyle savunur ben şöyle savunurum , iyide oldu güzelde oldu.
Sosyal ağlarda paylaş

Butler
Wade
Oladipo
Middleton
KCP
Batum
Danny Green
Matthews
Courtney Lee
Corey Brewer
JR Smith (Beyni yakmadıysa, yoksa...)
Monta Ellis
Ginobili
edit: Andre Roberson
edit2: Tony Allen (dün unuttum, bugün de unuttum. Bana kalırsa en iyi kısa savunmacı zaten kendisi Wade ile birlikte de bu sezon niyeyse hep unutuyorum konu geçince :( )
edit3: Bradley

Bunlar direkt SG olarak olarak aklıma gelenler. Gelmeyenlerden ve oynayıpta yeni yeni kendini geliştirenlerden 5-6 tane daha çıkarırım. Klay ancak bunların arkasından 15'e zorlasan falan girer. Bunların hiçbirinden daha iyi savunmacı değil Klay, sadece JR'ın önüne geçer o da geçen seneki JR'ın değil, bu senekinin falan...

30 fazla olmuş tamamdır, abartma payı de geçte 20'ye ancak girer. İstatistik olarak bile giremiyor zaten.

Yani cidden siz nasıl, nerede hangi maçları izliyorsunuz bilmiyorum da Klay'ı zaten genel olarak hiçbir yerde çok iyi savunmacı olarak anmazlar. Maç izleyen biri de adamın bu yönünün kuvvetli olmadığını gayet iyi algılarda işte...

neyse bitirelim harbi konuyu, nasılsa ikna olmayacaksınız işte GSW kazandıkça ilahlaştırmaya devam edeceksiniz. Sonu yok yani.

---çok edit yaptım da aklıma geldikçe ekliyorum işte. gerçi en başa yazmam gerekenlerin sonradan aklıma geliyor olması...
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

Olm şu forumda benim haksız çıktığım kadar sen de hep haksız çıktın, en az benim kadar sabıkan var şimdi öyle rerörerö yapma sdfsdsd sen bu gsw'yi niye bu kadar seviyorsun onu anlat :D

ki genel kanının aksine şuan bu forumdaki iddialarıma vs. baksanız, zamanında tepki çektiği halde sonradan gayette doğru çıkan şeyler gırla var hatta total iddialarımın %90'ı falan olabilir. uslubum ve wotçu yanım yüzünden resmen aşağılanıyorum ve kafada kötü yer bıraktık ama onlarda kötü huyum...

her neyse;

baboli her şeyi geçtim şuan GSW'nin savunma istatistiklerine bakıyorum. PG-SG pozisyonlarından ligin en az sayı yiyen 8. takımılar. Önlerindeki takımlara bakıyorum zaten ligin top 10'u zaten onlarda desek abartmam.

Guard bölgesinden en az sayı yiyen takım Miami mesela, Wade yaşına ve kadayıf göt kıllarına rağmen halen elit savunmacı. Sonra SAS geliyor zaten oradan alınacaklar belli. ligin en iyisi onlarda. sonra celtics geliyor. bradley top 5 kısa savunmasında bana kalırsa, duygusal bakıyor olabilirim o yüzden siz top 10 yapın. üstü kurtarmaz.

Yani altta bir ton takım var ki istatistik tabii tek başına bir şeyler göstermez. Bledsoe, Wall, Oladipo, Butler, Paul, Westbrook falan filan listeye daha girince Klay ilk 10'a bile her şeyden önce MANTIKEN giremez.

Zaten GSW yine takım olarak rakibi en çok top kaybına sürükleme konusunda sondan 5. sıradaymış. Ben daha iyilerdir diyordum da hani yediğinden çok at mantığı adamların savunmasında aslında temel rolde oynuyor. Onun da temeli dinamik bir savunma ile aslında boş alan bırakmamak, rakibi yormak, acele atışlara zorlamak üzerine kurulu ki bir dönemin nash'li phoenix'i bunu kusursuz yapardı. Onlardan daha iyiler. Şaşırmamak gerek.

Tamam biz de seviyoruz bu adamları da abartmayalım cidden abi, yapma şunu sadfsda

edit: üstteki isimleri sayarken tony allen'i koymamışım. utandım, ayrıca belirtmek istedim :( yazıya başlarken de aklımdaydı halbuki de işte wotları döşeyince unutuyor insan sadfsad

Conley ve Mart Barnes'ı da koymak gerek mesela yine, bunların hepsi Klay'den daha güvenilir ve kaliteli savunmacılar.

öncelikle, benim haksız çıktığım yer çok nadir olur. çünkü anca çok net bildiğim şeylerde girerim tartışmaya. yani nba'miş, hearthstone'muş, zaten buralarda bişi söylüyorsam %97.9 doğrudur :D

diyorsun ki guard'dan sayı yemek. bi kere GSW 4. en az sayı yiyen takım SG'lerden.
Ayrıca 15. takım bile olsa, pace diye bir şey var. bilir misin bilmiyorum. gözünü açayım biraz. Pace dediğin şey bir takımın ne kadar hızlı oynadığıdır.
o çok övdüğün Wade'in savunması da öyle muhteşem değil artık. eskiden iyiydi. Ama bak mesela Miami ligin en yavaş oynayan 2. takımı. GSW ise en hızlı oynayan 2. takımı. Ortalama olarak maç başına 7 fazla hücum yiyor GSW, miami'ye oranla.

GSW'nin her pozisyondan yediği sayı genel olarak tabii ki daha fazla olacak. Ve buna rağmen Shooting Guard'dan en az sayı yiyen 4. takımlar... bu arada farklı sitelerde farklı sıralamalar oluyor pozisyonel olarak. sen nereyi kullandın pozisyona göre sayı yeme için?

GSW iyi diye, klay thompson'ın defansı iyi diyecek bir mantığa sahip değilim açıkçası. bi adamın defansı iyiyse iyidir, değilse değildir.
Sosyal ağlarda paylaş

Pace ile bahsettiğin savunma şeklinin zerre alakası olamaz yalnız. Takımın temposu ile defansif direnci arasında nasıl bir bağ kuruyorsun anlamıyorum. Pace zaten direkt hücum istatistiklerine etki eder, savunmada şişirme bir defansif rating çıkarır ve bu da genellikle pek iplenmez. Hani bunu nasıl öne sürdün anlamıyorum.

Daha fazla hücum yemeleri daha fazla sayıyı doğurur ama istatistik hesaplamaları da zaten bunları baz alarak, üzerilerinden hesaplama yapar.

Örneğin ligin Pace ikincisi GSW, sondan ikincisi de Miami ama defans verimliliğine bakıldığında ikisinin de aynı yüzdeye sahip olduğu ortaya çıkıyor. Pace sadece temponun istatistiksel olarak tabloya yansımasıdır ama yan birimler işin içine sokmadan bunun üzerinden mantıklı bir önerme de bulunamazsın. Pace yüksekse rebound yüksektir, kaçırdığın yüksektir, sayı yüksektir vs. ama istatistiği ne kadar verimli çeviriyorsun, tartıyorsun bunu anlamak için yan dallara bakmak gerekir.

Yani takımın oyun stili yüzünden daha fazla sayı yiyor olmasının daha yavaş oynayan bir takımın az yemesine karşılık bir artı değeri ya da eksi değeri yoktur. Tek pencereden bakarsan zaten dünyanın en takımı ve oyuncuları dersin pace'i yüksek olan takımlara ama öyle olmuyor. Öyle olsaydı bu sistemin babalarından D'antoni'nin Suns'ı şampiyon olurdu. Ya da Spoelstra'nın small ball takımının şampiyonlukları da istatiksel inceleme için daha iyi taban olur.

Pace ile tek başına bunu açıklamaya çalışmak saçmalıktan başka bir şey değil. Tek başına en işe yaramaz istatistiklerden birini ortaya koyuyorsun ve buna defansif bir şeyleri bağlıyorsun.

istatistikleri de espn'den alıyorum. googlelayıp malum sayfalara gidebilirsin.

edit:

ve bu konuda da rahatça iddia ediyorum çünkü futbola merak salmadan önce basketbolla ilgileniyordum ve ülker alt yapısı dahil 3 farklı takımda oynadım 12 yaşına kadar. yani evet biraz anlarım bu işten ve nasıl savunma-hücum yapılacağından.

fantasy'den anlamıyordum hiç oynamadığımdan sadece de onu da öğrenmeye başladım 2 yıldır kısmen, auction beceremiyorum halen :(
Sosyal ağlarda paylaş

temelde anlatmak istediğim şey defansif istatistiklerinin şişirme olduğu ve bunun da pace yüzünden olduğuydu. örnek olarakta dönemin suns'ını vermeye çalıştım. yüksek pace de sayı yememeleri defansif özelliklerinden değil, rakibi hızlı atışlara zorlayan oyun sistemlerinden diyeyim daha temiz olur.

uzattıkça karıştırmış olabilirim, zaten hep öyle oluyor sadfas
Sosyal ağlarda paylaş

said:
öncelikle, benim haksız çıktığım yer çok nadir olur. çünkü anca çok net bildiğim şeylerde girerim tartışmaya. yani nba'miş, hearthstone'muş, zaten buralarda bişi söylüyorsam %97.9 doğrudur :D

abi ahaha

allah askına birisi suna imza yapılacak şekilde güzelce kırpsın yeni imzamı buldum sdafas
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

Butler
Wade
Oladipo
Middleton
KCP
Batum
Danny Green
Matthews
Courtney Lee
Corey Brewer
Monta Ellis
Ginobili
edit2: Tony Allen (dün unuttum, bugün de unuttum. Bana kalırsa en iyi kısa savunmacı zaten kendisi Wade ile birlikte de bu sezon niyeyse hep unutuyorum konu geçince :( )

Şu listenin tamamının Klay Thompsondan daha iyi savunmacı olduğunu yazan adama daha neyin savunmasını anlatıyoruz ya.

Khirs Middleton daha iyi savunmacı , Corey Brewer daha iyi savunmacı , hadi Tony Allen SG diyelim (ki değil) , JR. Smith moments cardı var nba2k16da onun gibi yardırdığı zaman evet ama dengesiz olduğundan hiç belli olmuyor , Wesley Matthews daha iyi savunmacı , bunları aldık cebe koyduk , önce bi güldük ama sonra cebe koyduk. Courtney Lee nasıl daha iyi savunmacı be adam?

Jimmy Butler
Dwayne Wade
Oladipo
Dany Green
Monta Ellis
Batum
Bradley Beal

Eli yüzü düzgün dakikaları olan ve daha iyi savunması olan bir tek bunlar var . Diğerleri hem dakika alamayan 5 dakikada ne savunma yapıyolarsa onunla konuşulan adamlar , (ki 2nd team ile çıkıp sahada karşı takımın yedeklerini savunan adamlar var listende) ve bildiğin daha kötüler hemen hemen hepsi o işte bile. Hadi 2-3 tane daha unuttuk diyelim. Adam 25+ dakika oynayıp iyi iş çıkartan ilk 10'da direk , SG pozisyonu için bu tabii.

Ya Courtney Lee ne ya :D Khris Middleton bile o kadar sırıtmadı.

Bi de Ginobili çok iyiydi ama yaşlandı artık , öyle 30 dakika lockdown yapacak ciğer yok , yoksa müthişti tabii.

dipnot : KCP kim?
Sosyal ağlarda paylaş

Mithat said:

DarKRideR said:

Butler
Wade
Oladipo
Middleton
KCP
Batum
Danny Green
Matthews
Courtney Lee
Corey Brewer
Monta Ellis
Ginobili

Şu listenin tamamının Klay Thompsondan daha iyi savunmacı olduğunu yazan adama daha neyin savunmasını anlatıyoruz ya.

Khirs Middleton daha iyi savunmacı , Corey Brewer daha iyi savunmacı , hadi Tony Allen SG diyelim (ki değil) , JR. Smith moments cardı var nba2k16da onun gibi yardırdığı zaman evet ama dengesiz olduğundan hiç belli olmuyor , Wesley Matthews daha iyi savunmacı , bunları aldık cebe koyduk , önce bi güldük ama sonra cebe koyduk. Courtney Lee nasıl daha iyi savunmacı be adam?

Jimmy Butler
Dwayne Wade
Oladipo
Dany Green
Monta Ellis
Batum
Bradley Beal

Eli yüzü düzgün dakikaları olan ve daha iyi savunması olan bir tek bunlar var . Diğerleri hem dakika alamayan 5 dakikada ne savunma yapıyolarsa onunla konuşulan adamlar , (ki 2nd team ile çıkıp sahada karşı takımın yedeklerini savunan adamlar var listende) ve bildiğin daha kötüler hemen hemen hepsi o işte bile. Hadi 2-3 tane daha unuttuk diyelim. Adam 25+ dakika oynayıp iyi iş çıkartan ilk 10'da direk , SG pozisyonu için bu tabii.

Ya Courtney Lee ne ya :D Khris Middleton bile o kadar sırıtmadı.

Bi de Ginobili çok iyiydi ama yaşlandı artık , öyle 30 dakika lockdown yapacak ciğer yok , yoksa müthişti tabii.

dipnot : KCP kim?

hacı middleton ve tony allen hakkında yazdıklarından sonra işten iyice anlamadığına ve olayı sadece 2k'dan takip ettiğine kanaat getirdim. Kusura bakma. Allen saf SG'dir bu arada, SF oynadığı sadece rotasyon zamanlarında oluyor. Ayrıca Courtney Lee de Orlando'daki bebe değil, 2 senedir savunmasının üstüne çok kattı ve stabil halde istikrarlı savunma yapıyor. Nitekim ligin en az yiyen takımlarından birinin değişilmez parçası da oldu 2 senedir.

nba2k'dan değil, maç yayınlarından izleyin biraz şu sporu. daha iyi kavrarsınız.

edit: ginobili'nin 30 dk lockdown'ı da halen PO'larda görüyoruz zaten. adamın varlık sebebi şuan PO'lar zaten normal sezon performansını ne baz alıyorsunuz ki...
Sosyal ağlarda paylaş

La tony allen kötü demedim ki? Tony Allen en en iyi guard savunmacılarından biridir , ama adam POINT GUARD. Onun Shooting Guard oynadığı an kadar Shaq'ta SG oynamıştır o kadar yok.

Middleton tamamen vasat , o konuda belli ki hemfikir değiliz.

Courtney Lee eskisine göre iyi olabilir ama eskisi o kadar iğrenç ki şuan daha hala toparlamış olmuyor.

Bi de şu kıyasladığın adamların nerede oynadığına neler yaptığına bi bak nolur , GSW'nin ilk 5'inde oynayan SG için konuşuyoruz .

Middleton , Courtney Lee ve hadi diyelim SG olarak aldık Tony Allen bi tek diyosan Klay Thompson hala 10. oluyor. Yine iyi ama dünyanın hiç bir noktasında Middleton, Lee daha iyi argümanını kabul edemem , Tony Allen 5 gömlek üstü zaten Klay Thompsonın , yarısı hücumu olsa superstar olurdu Tony Allen ama adam PG , sıkıntı orda.

edit : Tony Allen için wikipediada bile SG-SF yazıyor , rezilliğimi burada bırakıp editlemicem ki bi daha topu alıp oyun kurmaya çalışan her adamı PG sanmamam gerektiğini hatırliim. Bi de nba2k16'dan bilseydim bunları adamın PG olmadığını bilirdim , EN AZINDAN nba2k16 bilgisiyle konuşmadığımı ıspatlamış oldum.
Sosyal ağlarda paylaş

Hacı Middleton şuan ligin en elit savunmacı adaylarından biri olarak gösteriliyor. Hatta yaz dönemi Kawhi'nin yanına monte için SAS takas kovalıyor söylentileri çıkmıştı da ya olmadı ya da söylentiydi sadece.

Adamın piyasaya girişi zaten savunma istikrarı ile oldu. Halen de en büyük artısı zaten savunma ki bu sene deli skor üretmeye de başladı. İstikrarsızdı, bu sene çok istikrarlı gidiyor.

Middleton asıl şuan SG mevkiisinde savunma adına ligin ilk beşinde var. Ne demek hacı tanımıyorum, ne demek vasat asdfdas

Courtney Lee de Klay'den iyi olmayabilir katılabilirim ona kısmen de eksisi de kesinlikle yok. Kendini aşırı geliştirdi, her şeyden önce mental olarak değişti. Orlandodaki hayal katili halinden zerre eser yok artık.

Ben de cebe koyalım dediğin kısımları yanlış anlamışım zaten şimdi fark ettim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...