Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

NBA 2015-2016

Natanyal

Öne çıkan mesajlar

Mithat said:

La tony allen kötü demedim ki? Tony Allen en en iyi guard savunmacılarından biridir , ama adam POINT GUARD. Onun Shooting Guard oynadığı an kadar Shaq'ta SG oynamıştır o kadar yok.

Middleton tamamen vasat , o konuda belli ki hemfikir değiliz.

edit : Tony Allen için wikipediada bile SG-SF yazıyor , rezilliğimi burada bırakıp editlemicem ki bi daha topu alıp oyun kurmaya çalışan her adamı PG sanmamam gerektiğini hatırliim. Bi de nba2k16'dan bilseydim bunları adamın PG olmadığını bilirdim , EN AZINDAN nba2k16 bilgisiyle konuşmadığımı ıspatlamış oldum.

oy oy oy oy oy oy oy oy oy.... hayır üst taraf ayrı sıçış. alt tarafta topu alıp oyun kurma falan ayrı sıçış. ne oyun kurması be tony allen'dan :D
Sosyal ağlarda paylaş

Tony Allen'ı savunma dışında hucümda artık ne kadar gördüysem , onlarda top elinde play hazırlarken kalmış aklımda hep , bi de PG savunurken gördüysem ohh tamam , hayır Westbrook'u savundu falan diye hatırlıyorum ama sırf oralardanda yürünmez ki be birader.

Bi de Çetin Taş yine gelmiş mithatlı yorumları arayıp buralara kadar , baba sen uzaklaş istersen zira basket topu görsen bomba zanneder polisi ararsın.

Ya hadi Tony Allen benim sorunum , Middleton hala hemfikir değiliz , Courtney Lee daha iyi olmayabilir ama daha kötüde değil eşit dedik diyelim. Yine ilk 10 ediyor Klay Thompson farkındaysan. Senin verdiğin listeden 3 tane adam çıkarmadım yani 6-7 adam çıkardım.

Ginobili zaten playofflarda yardırır , hakkı ilk 5 olabilir o kadar iyi fakat ben bütün sezonla yorumladım tabii , illa 'kafa koydum şuna sayı attırmıcam' tarzı adamlarsa tabii ginobili girer oraya hakkıdır.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi onu yapma bari , allahını seviyosan onu yapma bari.

Hadi basketbol bilgisinin basketbol oynamakla ölçülemediğini geç , yaşın yetmez oynamaya sırf oraya odaklan.

31 sayı atana kadar akciğerini salona bırakırsın. Yapma , benle değil kimseyle yapma .

Bi de nba başlığı burası , bari en azından nba ile gram alakalı bişi yaz , aynı sayfada 2 yorumun var 2sinde de nba ile alakalı tek içerik yok.

Tony Allen Shooting Guard çıktı ya lan , ben hala ona takılmış durumdayım , acaba ben neden Point Guard diye biliyodum bi de onu anlasam , oyundan olsa darkriderın dediği gibi SG olduğunu bilmem lazım , özetlerden olsa SG olduğunu bilmem lazım , bu adamın harika bir savunmacı olduğunu bilecek kadar tanımama rağmen SG olduğunu bilemeyecek nolmuş olabilir ki ?
Sosyal ağlarda paylaş

Nba ile alakalı mı baba yazdığın , ilk yazdığın ;

KuddusiMavra said:

ah mithat,ah.
her topa girme anlamında senelerdir yazdım sana.
rakı içerken bu konuyu konuşalım.

ikinci yazdığın ;

KuddusiMavra said:

basket topunu bomba zannederim he?
gel yapalım teke tek maç.
10 sayı avans sana.
31de biter.
artis?
çetintaş,çetintaş,çetintaş diye anırtırım seni kazandıktan sonra ama.

Ayrıca stephen curry'de bi hitnelik bende seziyorum , San Antonio candır dedeler ftw!!
Sosyal ağlarda paylaş

Mithat said:
Tony Allen Shooting Guard çıktı ya lan , ben hala ona takılmış durumdayım , acaba ben neden Point Guard diye biliyodum bi de onu anlasam , oyundan olsa darkriderın dediği gibi SG olduğunu bilmem lazım , özetlerden olsa SG olduğunu bilmem lazım , bu adamın harika bir savunmacı olduğunu bilecek kadar tanımama rağmen SG olduğunu bilemeyecek nolmuş olabilir ki ?

Şut atamayan shooting guard olduğu için öyle bir algı yaratmış olabilir. Zaten modern oyunda artık PG-SG ayrımı çok net değil. Gerçi Allen ne modern pg ne de modern sg tanımına uyuyor ya neyse.
Sosyal ağlarda paylaş

Oha tartışmaya gel. Tony Allen hakkında Memphis'te bile bu kadar konuşulmamıştır hiç. Klay'miş, Middleton'mış birbirleri ile kıyaslarken en iyi 8., diğer, 9. savunmacı derim; ertesi gün ne dediğimi unutup 11. ve 12. derim. Bu adamların savunması var ama imza işler değil, Tony Allen da işin savunma yanı dışında bir işe çok yaramadığından baya ekmek yedi, ismi ondan geçiyor. NBA'de hiçbir takım skor gücü çok kısıtlı olup iyi savunma yapıyor diye bir adama körü körüne bağlanmaz. Bowen ve Doug Christie bu konuda istisnalardı, gerçi Doug yine iyiydi skorda göreceli

Jimmy Butler'ın üstüne adam yok şu an bu konuda. Biraz daha gelişirse Marcus Smart'ı da ekleriz savunma anlamında en iyi guard'lara. Sonra da Wade falan gelir
Sosyal ağlarda paylaş

San Antonio Spurs hiç kendinden beklenmeyecek düzeyde fark atarak yeniyor rakiplerini. Maçı kazanalım ve playofflara kadar dinlenelim başka bişi gerekmez kafasındaydı bi anda fark atmaya başladı. Bunda yedeklerin muhteşemliğinin etkisi çok fazla.

İlk 5te oynamayan oyuncular :

Manu Ginobili ( muzmin 6th man)
Boris Diaw
David West
Paty Mills

Ki , neredeyse 3. takım denilecek garbage time için Bobanda J.Simmonsta fazla adamlar ama az zaman alıyolar.

Bu sene bir aksilik olmazda WCF yaparsa SA-GSW , son zamanlar en muhteşem serisi olabilir.

edit : aslında bir ıslak rüyada sezon bittikten sonra gerçekleşebilir , Kevin Durant -> GSW olursa

Curry
Klay
Durant
Green
Bogut

Olacak kadro , hani şuan zaten 36-2 falan oldular , çok büyük ihtimal sezon sonuna doğru bir yorgunluk olur ya ucu ucuna rekoru geçerler ya ucu ucuna kaçırırlar , bu kadar muhteşemken , Durant gelirse Curry'nin kontrat bitene kadar net şampiyonlar aralıksız.
Sosyal ağlarda paylaş

Ayrıca Durant büyük ihtimal ya Lakers ya da NYK gider eğer OKC'den ayrılırsa ki oradan ayrılmaz %90. Boktan imparatorluklarında aşırı rahat takılıyorlar etliye sütlüye karışmadan, maks'ı alır yine oturur orada.

Lakers'ın gerçi 125 milyon dolar bağlayacağı söyleniyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...