Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

NBA 2015-2016

Natanyal

Öne çıkan mesajlar

sağol baboli, yapacağız bir şeyler artık bakalım.

Fantasy takımlarımda çok fazla adamı var diye düzenli takip ediyorum da philadelpia'daki değişim de harika oluyor. Colangelo ve D'antoni'nin varlığı hissetirmeye başladı. Ish Smith takası resmen seviye atlattırdı.

Geldiğinden beri 18 sayı, 8 asist ortalamayla mı ne oynuyor. Kendi istatistiklerinin yanında Noel'i de diriltti. O da 3 maçtır bayağı işler yapıyor ki bugün aktif dinlenme maçı olmasına rağmen yardırdı. Canaan'a da kanal açıyor ve boş alan yaratıyor ona da çok etkisi oluyor. Zaten o geldikten sonra 3. maçtaki 2. galibiyetlerini aldılar.

Bir tek Covington beni üzüyor :( Adam kafasına darbe aldığı maçtan sonra çift hanelere bile çıkamadı. Üçlüğü yok, steal düştü. Adeta space jam oldu. Zaten benche çekildi artık.

İşi bilen adamlar takım yönetince cidden NBA de birkaç basit hamlenin bile ne kadar değerli olduğunu görüyoruz. Halen boktan takımlar ama gelecek için bayağı iyi bir tabanları oluyor.

Seneye Beal'e maks vermeyi düşünüyorlarmış. Embiid'in sağlık durumuna göre Okafor + Noel de olacak. Covington, Ish, Canaan gibi güvenilir görev adamları olacak. FA'den ciddi bir görev adamı yıldız falan da bulup, getirtebilirlerse bir süre sonra tekrar eski günlerine dönerler.

Gerçi ben Okafor ya da Noel'den birinin %100 takaslanacağını düşünüyorum. Embiid'e slot açmak gerekecek. Oradan da modern bir dört veya iyi bir PG koparabilirlerse harika olur.

Edit:

Bu arada şimdi hesapladım. Ish Smith'in son 2 maçta takımın attığı sayıların %47'sinde katkısı varmış. Adam gibi adam :(
Sosyal ağlarda paylaş

Kobe'nin son derbisinde Boston sıçmış, Lakers almış maçı

Bu arada Sixers'ın ben iyi yapılandığını düşünmüyorum, zaman vermek gerek yeni takıma fakat bu kadar nba ve franchise rekorları kıran bir başlangıçtan nasıl bir düzlüğe çıkacaklar, kaç sene sürecek belli değil. Özellikle doğuda birkaç hamle ile playoff takımı olabiliyorsunuz fakat zor.

Zaten Minnesota aynı anda KAT ve Wiggins'e sahip olarak masaya vurdu gelecek anlamında. Embiid, Okafor ve Noel gibi adamların neden ardışık olarak draft edildiğini anlayan pek yok
Sosyal ağlarda paylaş

sostizm said:

sabonis said:

bu arada toefl'da çok da sınav bilmek gerekmiyor, saf ingilizce yeterli ya.

Katılmıyorum, özellikle essay yazım kuralları kendisine özgü stili falan var. Edebiyat parçala istersen yüksek puan alamıyorsun, taktik bilmen gerekiyor.

Valla ben 99 veya 2000 girdim. Essay full puanı kaçtı 7ydi sanırım, 6.5 veya 6 almıştım. Hazırlanma falan da baya baya sıfır idi. Çünkü zaten aslında toefl hazırlanacak bişi yok :D

Genel Essay nasıl yazılır biliyorsan o yeterli idi
Sosyal ağlarda paylaş

bizim kurstaki hocalarda öyle söyledi, zaten 30 saat falan taktik eğitimi olacakmış en son ben sınava girmeden önce işte. şimdilik sadece kur eğitimi alıyorum öncesinde. her neyse asdfsda

BulletRide said:

Kobe'nin son derbisinde Boston sıçmış, Lakers almış maçı

Bu arada Sixers'ın ben iyi yapılandığını düşünmüyorum, zaman vermek gerek yeni takıma fakat bu kadar nba ve franchise rekorları kıran bir başlangıçtan nasıl bir düzlüğe çıkacaklar, kaç sene sürecek belli değil. Özellikle doğuda birkaç hamle ile playoff takımı olabiliyorsunuz fakat zor.

Zaten Minnesota aynı anda KAT ve Wiggins'e sahip olarak masaya vurdu gelecek anlamında. Embiid, Okafor ve Noel gibi adamların neden ardışık olarak draft edildiğini anlayan pek yok

Noel bayağı şans oldu. Bu üçlü arasında da potansiyeli en yüksek olan bana kalırsa. Jrue'dan kurtulmaya çalıştıkları sürede bu teklifi buldular ki bence New Orleans'ı dolandırdılar. Zaten sonradan ceza da almışlardı yanılmıyorsam. Jrue'nun sakatlığı gizleyip takaslamışlardı.

Onun dışında Embiid varken Okafor çekmeleri büyük salaklık ama elinde Noel'le birlikte 3 tane sağlam potansiyelli uzun olacak ki NBA de takas arıyorsan iyi bir uzuna sahip olmak demek, her takımla masaya oturabileceğin anlamına gelir.

Embiid veya Okafor'dan birini bana kalırsa yaz döneminde takaslarlar. Embiid değilde Okafor hatta takaslanır gibime geliyor. Oradan alacakları parça veya parçalar takımın geleceğini şekillendirebilir.

Tabii Noel'i de gönderebilirler. Ama sanmıyorum, saçma hamle olur.

Colangelo bir şeyler düşünür.

Embiid - ? - Covington - Beal - ?

Noel - ? - Grant - Canaan - Ish

İki beşlisi, ?'lara göre gayet üst düzey bir takıma dönüşebilir.

Gerçi Embiid de halen soru işareti, yeni Oden gözümde ama bilmiyorum :(
Sosyal ağlarda paylaş

En iyi savunmacı 2 numara Jimmy Butler benim gözümde ama harbiden Klay Thompson savunmacı değil demek basketbol topu üçgen demek seviyesinde bence.

Curry olmadan bu kadar kötü olacaklarını düşünmemiştim açıkçası , klaydı greendi derken bişiler çıkar gibi geliyordu ama baya tırtladılar , maçla alakalıda olabilir illa currysiz olduklarından değil genel anlamda kötü günleri olabilir ama baya kötüydüler.

Şu bogut yerine düzgün bi adam olsa bi de tadından yenmez ama bogut ne ya.
Sosyal ağlarda paylaş

Klay topu savunmasına bakarsan SÜPER savunmacı. Top elinde adama çok iyi baskı kuruyor, elini kolunu sokuyor, bezdiriyor, faul almadan hataya zorluyor.

http://www.youtube.com/watch?v=vUkQubdvMwY

bir tane Harden'i kilitlediği savumna vardı onu aradım bulamadım. Sorun topsuzken yanından gelip geçeni anlamıyor olması deniyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Klay on-ball da iyi, fiziği sayesinde iyi kotarıyor ama orada da istikrarlı bir şekilde aynı savunmayı yapamıyor. Onun dışı topsuz savunmada takım alan oynamadığı sürece sıfır ki SAS, DAL gibi coaching ve set oyunların zirve yaptığı maçlarda sıçmasının temel sebebi de bu.

Klay ortalama üstü savunmacı genele vurduğunda, iyi özelliklerini konuşacaksak burada JR Smith'e bile yerine göre MÜKEMMEL SAVUNMACI diyebiliriz.

On-Ball savunmasını iyi yapıyor diye savunmada çok iyi diyip, gereğinden fazla değer veremezsiniz. En azından modern basketbolda veremezsiniz. Artık kısa savunmacılarda çağ Kawhi, Butler, Middleton gibi adamların çağı. Hem on-ball hem de off-ball da üst düzey olmalarının yanı sıra alanlarına da tamamen hükmedip farklı setleri de caydırma özelliklerine sahipler.

Mesela elde çok daha iyi isimler olmasına rağmen Barnes'ın sağ olduğu sürece hep oynamasının temel sebebi de zaten savunma direnci ki Klay ve Curry'i asıl taşıyan adam GSW de hep Barnes oluyor. Finallerde de Igoudala taşımıştı.

Klay şuan takımın parlaklığında abartıldıkça abartılıyor bu konuda, hücumda istediğiniz kadar konuşun çünkü cidden harika bir hücum opsiyonu ama savunmada aynı derecede bir adam değil. Fiziği sayesinde zaten hücumda yargılıyor ki onu tutabilen adam sayısı zaten ligde toplasan 10-11 falandır. Ama işte savunmada öyle değil. Yani videolara bakarsın paso blok atıyor, paso lockdown ediyor da onları genel sezonluk performansa vursan %10'luk kısmını bile kapsamaz genel defans performansının.

Bunları şuna 250TL vermiş bir adam söylüyor, izlemeden tatava etmiyoruz da :( Burada GSW düşmanı diye bellenmesin aksine feci seviyor ve destekliyorum. Askere gidene kadar maçta kaçırmamıştım da işte 1 aydır totalde 4 maç izledim gerçi :(

http://i.hizliresim.com/92EPZ9.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...