Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

28 Eylül 2015 NASA basın toplantısı ( mars)

Letadres

Öne çıkan mesajlar

Mortis said:

olm naapsın adamlar

bişey bulduğu gibi basın eventi organize etmeden

hemen facebooktan post mu etsinler.

....about XXXXXX diye konuyu soyleyecekler.
neyi aciklayacaklar simdi? bilgisi olan..

maksat nasa'ya ilgi cekmek, hype yaratmak. gerci adamlarin odeneklerini arttirsalar keske.

neyse hype iyidir.
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:

hype iyi güzel eyvallah ama bu "bellehe cok acceip şiyler zöliycez" hali tavrı soğutuyo benı.

cern napıyo, makineyi actık, buyrun basın acıklamamıza detayları anlatıcaz.
parcacıkları carptırdıstır, buyrun toplatıya.

dleikanlı bilim.

valla beni de sogutuyor. iplemeyip ertesi gunu bekliyorum sdfsfsdf.
sivi su bulundu lan! falan diyeceklerdir zaten maks. ekstrem bisi beklemiyorum hic. (marsta suda tek hucreli bulduk amk!! gibi)
Sosyal ağlarda paylaş

En hype'ı hak eden kurum. Özellikle yapıyorlar bunu, instagram'lar, tweet'ler, şirinlikler falan. İlgi çekmeleri lazım, funding'in artmasını istiyorlar.

Aynı zamanda Neil DeGrasse Tyson'ın da dediği gibi 69'dan sonra olan science era'yı şahlandırmak istiyorlar. O jenerasyon ile büyüyenlerin belli bir kısmı bilim adamı olmak için yanıp tutuşuyordu, şimdi de ateşlemeyi yapmak istiyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

çok bilgili değilim ama bildiğim kadarıyla nasanın kanatlarını baya kırdılar funding noktasında. adamlarda hype yaratarak pr desteğini arttırıyor işte. ne kadar pr, o kadar köfte 2015 yılında. bok satsan bile hype yapabiliyorsan yatırımcı buluyorsun. nasa hype yaratabiliyorsa, bütçesi arttırıldığında vergi verenlerin tepkisi azalıyor, win/win durumu. "paramızın nereye gittiğini biliyoruz" hype'ı oluyor.

ps. lath yazmış lan zaten hehe
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...