Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Süper Lig 6. Hafta: Beşiktaş- Fenerbahçe | 27 Eylül Pazar - 19.00

Llama

Öne çıkan mesajlar

kayserili said:

Robert_Poche said:

kayserili said:

Robert_Poche said:

galatasaraylı 2 oyun taraftarı tahrik etti, türk spor tarihinin en büyük rezaleti galatasarayın omzunda taşıdığı 2 adam yüzünden oldu.

Yalnız bu kafayla futbolumuza zarar veririz sadece. Adam o sahanın içindeki bir oyuncu, dediğin gibi. Aktör yanı oyunun içinde. Hakemin izin verdiği ölçüde yere de yatar taç çizgisinde, dans da eder kalenin içinde. Neden? Çünkü oyuna dahil. Oyuna dahil olmayan elementleri oyunun bir parçasıymış gibi savunmak çok saçma. HULOOOOĞ diye içeri dalanlar kadar kötü şu tarz söylemler futbolumuz açısından...

yahu o hülooğ diye dalan adam senin kardeşin, benim ağabeyim, sokaktaki kardeşimiz. gezi olayları nedeniyle zaten herkes çok gergindi üzerine tahrik de olunca bu olaylar meydana geldi.,

atlayanların savunulacak tarafı tabiki yok malesef, ama mal bu, dolayısıyla bu denli tahrik eden adamları sorgulamak gerekiyor diye düşünüyorum.

edit:typo

Demek istediklerini anlıyorum. Fakat şöyle bir şey var ki, hakem ve oyuncular hariç hiç kimse aktör değil saha içinde.
Eboue zaman geçirme amaçlı taç çizgisinde yere yattıktan sonra millet çıldırıp sahaya dalmıştı yanlış hatırlamıorsam. Oyuncular, hakemin ve kuralların izin verdiği ölçüde saha içinde istediklerini yapabilirler. Ben tahrik oluorm demek çok saçma.
Niçin aynı taraftarlar, BJK ye karşı oynayan anadolu takımlarının kalecileri kale vuruşlarını 3 dakikada kullanırken sahaya dalmıyor?
Bence sıkıntı taraftar... Biraz kendine hakim olup oturup maçını izlemesi gerekir. Herşeye tahrik olunacak yaş 13 zira.

her maç sahaya girilmiyor zaten :) O dönemde ülkece genel bir gerginlik var, yapılan tahrikin yerde yatmaktan çok daha fazla olduğunu hatırlıyorum. O dönemde de burada yazmıştım, maçı kazanmak için aktörlük yapmak ayrıdır, yerde 4 ayak üzerine düşüp tüm tribünle dalga geçmek ayrıdır.

Yapılan maç içi aktörlükten çıkıyor tribünlere, insanlara saygısızlığa dönüşüyor.

Konu çok dağıldı, biraz daha devam edilirse 2. yarıdaki maç için de buraya yazarız.
Sosyal ağlarda paylaş

Melo ve Eboue sürekli tribüne oynayan adamlardı , gs ile oynanan 3 maçtan sonra ceza aldık diye hatırlıyorum, 2 si melo 1 i eboue, adam kışkırtmak için elinden geleni yapıyor ceza da almıyor. Siz gidip deplasmanda tribünlere forma çıkarıp gösterirseniz her yerde delirirler. Daha öncede o tarz hareketler yaptı millet delirdi diye ceza aldık, ama zaten bu sefer sahaya dalmaya fırsat kollayan gereksiz 1453 vardı ortam oldu işte amaçlarını gerçekleştirdiler sonrada kayboldular.

http://spor.mynet.com/futbol/spor-toto-super-lig/57323-melodan-cildirtan-hareket.html
Sosyal ağlarda paylaş

Sırf forma çıkarmıyor ki , formayı çıkarıp tribünlere gösteriyor bak resmi var orada :) niyeti belli yani.

http://img2.mynet.com/spr/article//2013/09/22/melo-olimpiyat-640.jpg

Şuna delirmeyip en azından yabancı madde atmayacak seyirci topluluğu TR de yok.

uhaua videosu da var, direk pet şişe sallamışlar,

http://www.izlesene.com/video/besiktas-taraftarini-tahrik-eden-felipe-melo/7065435
Sosyal ağlarda paylaş

applev0dka said:

KuddusiMavra said:

applev0dka said:

KuddusiMavra said:

ya bir de federasyon başkanı YILDIRIM DEMİRÖREN.
Daha önce senelerce HALUK ULUSOY yaptı (Galatasaraylı olduğunu biliyorsunuz).

Düşünebiliyor musunuz...söz gelimi Aziz Yıldırım'ın veya Mahmut Uslu'nun federasyon başkanı olduğunu? O zaman galatasaray, beşiktaş, trabzon ne yapardı?

Demirören zamanında Beşiktaş ne kazandı ?
Ulusoy zamanında gs ne kazandı ?

aziz tff başkanı olsa gs ve Beşiktaş i sabun yapar

Birisi yazsın Ulusoy zamanını

demirören zamanında Beşiktaş'ın kazandıkları ile (bişey kazanmadı) ulusoy zamanı gs'nin kazandıkları 1 mi anlamında yazdım onu.
hatta bu sekilde yazdığımı anlamayan baska fenerli arkadaslar ile tartıştık sonra barıştık falan bile. sen hala aynı yerdesin abi :(

biraderim.
boldladığım son cümlen olmasa ben de söylediğini doğru anlayacağım. ama o son cümle anlamı değiştiriyor.
neyse ne ya.
Sosyal ağlarda paylaş

KuddusiMavra said:

applev0dka said:

KuddusiMavra said:

applev0dka said:

KuddusiMavra said:

ya bir de federasyon başkanı YILDIRIM DEMİRÖREN.
Daha önce senelerce HALUK ULUSOY yaptı (Galatasaraylı olduğunu biliyorsunuz).

Düşünebiliyor musunuz...söz gelimi Aziz Yıldırım'ın veya Mahmut Uslu'nun federasyon başkanı olduğunu? O zaman galatasaray, beşiktaş, trabzon ne yapardı?

Demirören zamanında Beşiktaş ne kazandı ?
Ulusoy zamanında gs ne kazandı ?

aziz tff başkanı olsa gs ve Beşiktaş i sabun yapar

Birisi yazsın Ulusoy zamanını

demirören zamanında Beşiktaş'ın kazandıkları ile (bişey kazanmadı) ulusoy zamanı gs'nin kazandıkları 1 mi anlamında yazdım onu.
hatta bu sekilde yazdığımı anlamayan baska fenerli arkadaslar ile tartıştık sonra barıştık falan bile. sen hala aynı yerdesin abi :(

biraderim.
boldladığım son cümlen olmasa ben de söylediğini doğru anlayacağım. ama o son cümle anlamı değiştiriyor.
neyse ne ya.

dogru ulusoy zamani gs sampiyonluklar kazandı , uefa'yı şike ile aldı yetmedi aynı kadro dünya kupasında 3. olduk. ilk 11'in 7 oyuncusu gs'lıydı. (yedekleri saymıyorum)

işte bunlar hep ulusoy yüzünden oldu.
Sosyal ağlarda paylaş

galatasarayın uefa kupasını kazandıgı sezon en az 5,6 lig maçları ertelenmişti beyfendiler yorulmasın lige de odaklanabilsinler diye

fenerbahce yarı final oynadığında her hangi erteleme oldu mu mesela?

bu iki kulup arasındaki muamele farkını oluşturan nedir eğer sizin dediğiniz gibi bi kollama yoksa?
Sosyal ağlarda paylaş

Phyx said:

galatasarayın uefa kupasını kazandıgı sezon en az 5,6 lig maçları ertelenmişti beyfendiler yorulmasın lige de odaklanabilsinler diye

fenerbahce yarı final oynadığında her hangi erteleme oldu mu mesela?

bu iki kulup arasındaki muamele farkını oluşturan nedir eğer sizin dediğiniz gibi bi kollama yoksa?

şuan bir takım çeyrek final yarı finale kalsın
emin ol erteler demirören
Sosyal ağlarda paylaş

Fenerbahceli federasyon baskanı sikeden ceza almayın diye herseyi yaptı ve ustune de olur da puan silmek zorunda kalırlarsa diye yarısa bir yerden katılabilin diye super final zımbırtısını getirdi işte.

bu arada ertelemelerle ilgili de ekside bir entry buldum cok guzel gosteren

said:
23 kasım 99. bologna maçı. (1-1)
28 kasım 99 ligde erzurumspor maçı. (4-1)
9 aralık 99 bologna rövanşı. (2-1)
12 aralık 99 ligde beşiktaş maçı. (1-0)

2 mart 2000 dortmund maçı. (2-0)
5 mart ligde antalyaspor maçı. (3-1)
9 mart 2000 dortmund rövanşı. (0-0)
12 mart 2000 ligde bursaspor maçı (6-0)

16 mart 2000 mallorca maçı. (4-1)
19 mart 2000 ligde göztepe maçı. (3-0)
23 mart 2000 mallorca rövanşı. (2-2)
26 mart 2000 ligde fener maçı. (0-1 yenildik)

1 nisan 2000 ligde erzurum maçı. (0-0)
6 nisan 2000 leeds maçı. (2-0)
9 nisan 2000 ligd gençler maçı. (6-0)
14 nisan 2000 ligde beşiktaş maçı. (1-1)
20 nisan 2000 leeds rövanşı. (2-2)
23 nisan 2000 ligde denizli maçı. (2-2)

17 mayısta zaten kupa geldi.

demek ki neymiş? neredeyse üç günde bir maç yapmış o takım. ki sadece lig ve avrupa maçlarını koydum. arada kupa maçları falan da var. dortmund maçı döneminde 10 günde tam dört maç yapmışlar. hatırladın?

evet evet sırf ertelemesayesinde almış kupayı galatasaray. ne kadar da ertelemişler ya. ülke seferber olmuş amk.

https://eksisozluk.com/entry/30371890

iyiki ertelemisler yoksa napardık bilmiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

ertelemeler sayesinde uefayı aldınız falan demedim tatlı boncuk. o donemde 5-6 maçınız ertelendi dedim, çünkü federasyon sizi kolluyordu diyorum. lig maçlarınız ertelenmedi mi? ertelendi.

fenerin hiç maçı ertelendi mi? ertelenmedi. bak benim fikstür falan koyma ihtiyacım yok. neden? çünkü hiç bir maçı ertelenmedi. ama sizin maçınız ertelendi. umarım net anlaşılabiliyordur yazdıklarım; 0
sorumu tekrar soruyorum; eğer ortada bir kollama yoksa bu erteleme veya ertelememe farkını yaratan şey nedir?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...