Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

20'lik diş çürüğü

pattisliborek

Öne çıkan mesajlar

20 lik dişin fıtratında var çekilmek. zaten çok gereksiz bir diş, hatta daha yüzsüzleşip diğer dişleri yamultuyor ittirdikçe. benimki çıktı diye rahatlama gene yapıyor bir şekilde. ordaki çürük de başa bela. kanalla uğraştırana kadar çektir gitsin. asla ve asla kullanmayacağın bir diş sonuçta.

zipzip' in dediği var evet ama şanslıysan benim gibi 2.günden sonra herşey normale dönüyor dikiş falan yoksa. bazısının suratı 2 hafta şiş kalıyor, bazısının hiç şişmiyor benimki gibi. şans ve iyi bir cerrah lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

pattisliborek said:

20'lik dişlerim yıllar evvel çıktı. Ancak konumu gereği atıl konumda kalan bu dişlerden biri çürüdü ve bugün itibarı ile beyne sinyali yolladı şiddetli sızlama ile.

bunu çektirmek mi daha iyi yoksa kanal tedavisine kastırmak mı? yemek artığı toplamaktan başka birşeye yaramıyor zaten.

dişciye sor.
Sosyal ağlarda paylaş

Jeeztro said:

zipzip' in dediği var evet ama şanslıysan benim gibi 2.günden sonra herşey normale dönüyor dikiş falan yoksa. bazısının suratı 2 hafta şiş kalıyor, bazısının hiç şişmiyor benimki gibi. şans ve iyi bir cerrah lazım.

Yüz şişmedi ya, hiç acı da yaşamadım. Herkes ameliyat acısız sonrası fena dedi, bende tersi oldu. O açıdan çok şanslıyım. Hızlı iyileşmesi için yanağı dikmiş yaranın üstüne, o çok zorladı beni, açamadım ağzımı falan.
Sosyal ağlarda paylaş

abi çektiriceksin mutlaka. ben tekini 5 sene önce diğerinide 2 sene önce çektirdim. geçen seneden beri çenemde müthiş bir ağrı hissediyorum. çene ile kafatasının birleştiği noktadan bademciklerinin olduğu noktaya vuran bir ağrı. ağzını açamıyorsun. sanki bütün gece dişlerini sıkmışsında sabah uyandığında çatır çutur etmesi gibi ama geçmiyor yani. sol taraf 5 gün sürüyo çoaat diye bi ses geliyo geçiyo ertesi gün sağ taraf. başlıyo oda bi 5 gün sürüyo sürekli bir cycle var.

20 lik dişlerin çekilmesinden dolayı onun yanındaki dişlerin bir dayanağı olmadığından diş düzeni mi ne bozuluyormuş.
Sosyal ağlarda paylaş

çektir geç 20liği. kanala uğraşacağını sanmıyorum hiçbir hekimin ona, ki hakikaten fıtratı çürümek. ben 3 çıkanı çektirdim ama biri gömük ona üşeniyorum. çürümezden gidip çektirmem lazım esasen. ama ağrı yapmadan çektirmeyi türklüğüme yakıştıramıyorum sdfg
gerçi yamuk ve gömük olduğu için bi önündekini de çürütür diye tırsıyorum :(
Sosyal ağlarda paylaş

bendekilerden biri 90 derece yatmış, önündeki dişi koçbaşı gibi ittiriyordu. sorunsuz çektirdim. dişçi kan ter içinde kaldı ama ahah. 45 dakika sırf o dişle uğraşmıştı.

senelerce ağrısını çektim yalnız. bir de puşt gibi baş göz ağrıtıyordu kendisi ağrımak yerine. :/

dişçi çekelim diyorsa çektirin bitsin. bariz genetiğimiz bozuk.
Sosyal ağlarda paylaş

benim geçen hafta hayatım skildi. yirmilik çıkmadı bende de çeyreği falan görünüyo. o baskı yapıyo diğer dişe diğer dişte çürük var. baskıdan iltihap komple bütün çeneye yayılıyor falan derken günde 2 ağrıkesici iğne oluyodum. konuşamıyodum çünkü 5 gün falan.

direk git dişçiye. duvarlara kafa attırıyor çünkü ağrıdan
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...