Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Heroes of the Storm [/join paticik]

DoruK

Öne çıkan mesajlar

yeni sisteme olan küskünlüğümü bir kenara bırakıp neyse ya deyip dün hl oynamaya başladım yine. placement versin dedim. 17/3 win/lose
rank 23 verdi.

sonra bu yaptığın ayıptır diyip biraz daha oynadım. rank 13'e yükseldim şu an.
nazeebo ile win rate %75e yakın olmuş. teşekkürler zenci teşekkürler gargantuan.

rexxarı da denemek istiyorum ben her ne kadar mikro kontrolü olmasa da ikincil bir birimin etkisini nazeebodan biliyorum. bence göründüğünden etkili olabilir. şans verin.
Sosyal ağlarda paylaş

benim deneyimim healer olarak:

en iyi oynanış:
monk (melee) / brightwing (ranged)

en etkili:
uther/rehgar

en eğlenceli:
brightwing çünkü konumlama var, hit başına healing artması var, bol bol teleport var ama diğer healerlara göre zayıf kalabiliyor. bir utherin etkenliği yok mesela. panik butonu yok, sıçtın mı gg direkt.

tyrande fln yazmıyorum çünkü o healer geçmiyor, daha çok utility/dps gibin.
Sosyal ağlarda paylaş

ya yerleştirme maçlarında gerçekten saçı başı yoluyordum. 4 tane maç o kadar kötü adamları içeriyordu ki. hani öyle kötü oyuncu falan değil, adam direkt bilmiyor heroyu falan. zeratul ile nova 14 dk'lık maçta toplam 18 kere öldü. toplam team fight sayısı 4 falan. adamlar her daim ölü olduğu için karşı takım objlerde üstümüze basıyor falan.

çok çok kötüydü, ben qm'de hiç bu kadar kötü eşleşmelere denk gelmemiştim. kabaca 6 maçta "takım" diyeceğin komp yoktu zaten, random alıyor adamlar canı ne oynamak istiyorsa. support var karşıda 2 tane, gidip illidan (son adam) alıyor mesela, önden engage ve tek stunda ölüyor. sonra 1 kişiyi öldüremiyorsun 2 support yüzünden.

hep böyleydi yani. ya ezici üstünlük ya da felaket ezici yenilgi oldu. 1 tane maça "lan keyifliydi" demedim. qm'de 2-3 maç kötü geliyor ama en azından bir o kadarda rekabetçi maç oluyor, kaybetsen de oynadığın oyundan zevk alıyorsun.

neyse artık bakalım rank ne kadar hızlı artacak :)

10 olmam gerek hedef koydum kendime
Sosyal ağlarda paylaş

aynen haha
baya bi uyumsuzluk var oyunun geneline göre.

rexxarın hasarı düşük aynı zamanda mishanında öyle. evet ikisini topladığınızda normal hatta biraz üstü gibi görünebilir ama çok da efektif değil. tabi bunu tank sıfatı olmasına bağlayabiliriz.
talentları çok özel şeyler katmıyor oynanışın geneline baktığımda.
belki orijinal olarak feing death görülebilir. o da 5 saniyeliğine mola gibi bir şey. kullanımına alıştığımızda belki iş görebilir emin değilim.
misal mishanın vuruş başına yüzde 4 heal veren talentı genel itibariyle mishayı heallemek için yeterli. ama mishayı eğer tanklayan bir eküri olarak görmemiz gerekiyorsa E ile verdiğimiz heal'da çok hayat kurtarıyor gibi görünmüyor çünkü ikisi arasında bir denge yakalayabilmek için mishanın ve rexxarın healthlerini azami miktarda tutmuşlar. bu yüzden ölmesi kısa sürüyor. misha ölünce de rexxar patates çuvalı gibi kalıyor ortalıkta. bu biraz can sıkıcı. respawn süresi 15 sn civarı olması eh işte. zaten tf de misha bir kere öldükten sonra 15 saniye uzun kalıyor gibi.

mishanın charge özelliğini çok sevdim fakat charge atma mesafesi çok kısa. hunter mantığı koyalım demişler heroya ki bunu ilk leveldaki flare ile anlayabiliyoruz ama iş birini yakalamaya geldiğinde durum bozuluyor. yani en azından tek başına yakalayabilmek göründüğünden daha zor. ama team için etkili olabiliyor.
bu durumu basic atacklara movement speed veren talentla çözelim diyince de bu sefer aquilanın dediği gibi mishadan block yiyoruz sdf

ultilerde ben unleash the boarsı daha çok sevdim. daha bir efektif duruyor.
misha göründüğü gibi hasar vermiyor sanki o yüzden ultiyi onu güçlendirmeye kullanmaktansa takım için faydalı diğer ultiye yönelmek daha mantıklı gibi. tabi bu team setup'a da bağlı o yüzden 1-2 hafta içersinde daha keskin fikirler konuşulabilir.

mishanın önem kazandığı kısım level 20deki frenzy of kalimdor sanki. her hit slow yaptığından rakip eksiltmede öne çıkabiliyor.

nazeebonun gargantuanı mishadan daha çok iş yapıyor bence. bu da rexxarın ana özelliğine gölge düşürüyor. tek artısı fighta gir çık yapabilmesini rahat kontrol edebilmek.

sanırım double tank metası için çok kullanılacak.
şimdilik izlenimlerime göre ortaya karışık bir tanky olmuş. CC anlamında iş görüyor ama carry kısmı ciddi zayıf.
bana daha çok qm herosu gibi geldi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...