Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Öğretmenlere verilen 900TL kırtasıye yardımı hk.

stormeagle

Öne çıkan mesajlar

Devlet tarafından bu sene 900tl ödenecekmiş.

Şimdi sorun şu ki; ablam bilinen büyük bir kolejde çalışıyor. Okul yönetimi bu verilen ek ödeneği öğretmenlerin maaşına kesinti olarak yansıtıyor ve bu şekilde sözleşme imzalattırıyor. Misal ön sözleşmelerinde 4k olarak gözüken maaşları, asıl sözleşmede 3920TL olarak gösterilerek 12 ay boyunca 80TL kesinti yapılarak 900 küsür TL yi maaşlarından alıyorlar.

Bir kaç öğretmen bu sözleşmeyi imzalamam demiş. Ancak bir çoğu saflığına gelerek imzalamış. Bu okulu dilekçe ile milli eğitim bakanlığına şikayet etmek mi gerekli?

Delil olarak ne gösterilebilir? Benim verdiğim maaş 3920 tl derse okul; ilk başta bizim imzaladığımız ön sözleşmeyi (4k gözüken maaşı)kanıt olarak gösterebilir miyiz? Ön sözleşmenin bu şekilde bir geçerliliği var mı?
Sosyal ağlarda paylaş

mevzauata aykırı bir şey yapıyorlarsa;
said:
öncelikle gitsinler ilçe milli eğitim müdürlüğüyle görüşsünler bence. onlar biraz manuel çalışabiliyor..

okullarda ne şerefsiz sanki kendilerine yapılıyor kırtasiye yardımı...

bu arada bu tarz konularda bimer beklenmedik etki yaratabiliyor. oradanda dilekçe doldurabilir.

sözleşmeye ne kesintisi olarak yazıyorlarmış o tutarı?
Sosyal ağlarda paylaş

sözleşme x ücretle tanımlandığı için bir şey çıkmaz
ancak önceki senelerin maaşı, verilen zam ve bu ödenek konusunda düzenli bir bağlantı ortaya koyabilirseniz bir şansınız var

şikayet etmek "ya biz ne yapıyoruz ya sorun olursa" şeklinde düşünmelerini sağlar
bütün herkes şikayet etmiyorsa sıkıntı olur
burada yardım ın %X i kadar anlaşmaya çalışın

ama bu kadar dert ettiklerine göre ya okul zor durumda ya da havuzlu villa taksikleri birikmiş

edit: ginaly de son derece haklı
özellikle cemaat okulu ise okulu senin üstüne yaparlar
Sosyal ağlarda paylaş

Ehehe bizim olaya benzemiş. Ben sözleşmeli olarak bir üniversite hastanesinde çalışıyorum. Her yıl sözleşme yeniliyorlar. 365 dolmadan işten çıkarıp ertesi gün tekrar işe alıyorlar böylece tazminatı hemen vermek zorunda olmuyorlar. Almak için dava açman gerekiyor. 300 kişi dava açtı hastaneye haklı bulundular geçmiş yıllardan biriken tazminatları verilecek bu arkadaşların. Şimdi yönetim yeni bir çare buldu bu işe. Yıllık tazminat hakkı ne kadarsa, çalışanın aylık tazminattan düşen pay kadar maaşını düşürecekler. Yani elime geçen para aynı olacak ama adamlar tazminat ödemekten kurtulacaklar.
Sosyal ağlarda paylaş

BalisticGel said:

Ehehe bizim olaya benzemiş. Ben sözleşmeli olarak bir üniversite hastanesinde çalışıyorum. Her yıl sözleşme yeniliyorlar. 365 dolmadan işten çıkarıp ertesi gün tekrar işe alıyorlar böylece tazminatı hemen vermek zorunda olmuyorlar. Almak için dava açman gerekiyor. 300 kişi dava açtı hastaneye haklı bulundular geçmiş yıllardan biriken tazminatları verilecek bu arkadaşların. Şimdi yönetim yeni bir çare buldu bu işe. Yıllık tazminat hakkı ne kadarsa, çalışanın aylık tazminattan düşen pay kadar maaşını düşürecekler. Yani elime geçen para aynı olacak ama adamlar tazminat ödemekten kurtulacaklar.

Ikramiye vermeden 364. Gun cikartmalari da tam akp musluman cakalligi.

Sana her yil isten cikar-al yapma demiyorum. Yine yap ama ver ikramiyesini her sene kurtul amk. Yine 10-20 yillik tazmijatlar odemek zorunda kalmiyosun oyle. Zaten vergiden dusuyosun maasi boku pusuru
Sosyal ağlarda paylaş

Ozel okulda 2 ay yaz tatili yok abi? O program senin bu yaz okulu benim diye 15 gun tatil var senede.

O yuzden diyorum standart memur diye

guncel said:

8.000 alanın daha az izin imkanı oluyor, öğretmenler en azından 2 ay yaz tatili, 15 gün kış tatili garanti

en iyisi npc ile çalışan iş kurabilmek
Sosyal ağlarda paylaş

Esh said:

BalisticGel said:

Sana her yil isten cikar-al yapma demiyorum. Yine yap ama ver ikramiyesini her sene kurtul amk. Yine 10-20 yillik tazmijatlar odemek zorunda kalmiyosun oyle. Zaten vergiden dusuyosun maasi boku pusuru

taşeron firmaların götlüğü, bu tarz hamleler eskiden pek kolay yapılamıyodu önünü açtılar bazı yasalarla.

ihaleyi almak için öyle düşü fiyat veriyorlarki böyle abuk subuk yerlerden kar yapmaya çalışıyorlar akıllarınca.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi maasi ornek verdim.

Rezil bi maas aliyorlar. Kendisi brans ogretmeni daha fazla alirlar genelde.

8 yillik ing ogretmeni, ing zumre baskani (300tl ek zam yaptilar zumre bsk oldugu icin)
Calistigi okul baya buyuk kolej, tr nim her yerinde okullari univleri fln var.

Agi ile birlikte 2990tl

Ulkenin durumu bu. Egitimci maasi.

Ayrica yatiyorlar dediginizde ozelde yatma die bise yok. Eve gelince odev hazirla plan yap veli dirdiri ile ugras vs tonla is var. tamam subat tatili 15 gun guzel onu harici yazin 3 ay degil 35 gun tatil yapiyorlar. Temmuz dedigi gibi seminer egitim planlama vs icin ozel okullar cagirmaya basliyorlar. 5 yillik calisan memurunda yillik tatili 45gun civari zaten.

Sen bu maasi ver sora egitim nie bole. Ogrencilerden yillik 35k para al ogretmenini cumartesi dahil essek gibi calistir 3k para ver.
Sosyal ağlarda paylaş

özel öyle baya
bize de işe girişin ilk günü gönüllü mesai adı altında bişi imzalattılar
bayramlarda mesai dışı fazla çalışmalara overtime falan vermiyorlar sdfsdf
bi kaç kez dedik işte teknik personele overtime vermiyoruz
hasta olup işe gelmediğinizde maaşınız kesilmiyor falan demişlerdi lel.
31 çeken aylarda 1 gün ücretsiz izin yazıp hafta sonuyla birleştiriyorduk sürekli sdf
Sosyal ağlarda paylaş

Esh said:

BalisticGel said:

Sözleşmeleri 3 yıllık yapacaklar şimdi ama 3 yılın sonunda gene tazminat alamıcam bu saçmalık yüzünden. Kadro çıksa rahatlıyacağız da, o da işlerine gelmiyor rahat rahat ezemiyorlar diye.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...