Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Öğretmenlere verilen 900TL kırtasıye yardımı hk.

stormeagle

Öne çıkan mesajlar

stormeagle said:

Sozlesmede bununla ilgili hic bir madde yok. Okulun dedigi; bu odenek tutarini herkesin maasindan aylik 80tl keserek tahsil edilecek denilmis. Disaridan biri bile sikayet edip inceleme baslatilmasi icin talepde bulunamaz mi?

Ozel okul ogretmenlerine de veriliyormus. Bizde ilk defa bu sene duyduk.

Hiç bir şey yapamazsın. Özel olduğu için sen beni nasıl şikayet edersin diye disiplinsizlik uydurur bi tarafından atar mı atar işten. Bu arada 3920 tl güzel paraymış. Hiç kurcalamayın. Devlette bile sanki müdür işten atabilirmiş gibi mutemet parası topluyorlardı daha düne kadar ve toplayan okullarda vardır. Her ay maaşından veya elinden maaşın hesaplanıyor diye mutemet parası veriyordun ve buna ses eden öğretmen yoktu. Ben itiraz ettim ve vermeyeceğim dedim yusuf yusuf ederek ve bana bir şey olmadı. Bunu gören diğer öğretmenler boncuk gibi arkama dizilmişti.
Sosyal ağlarda paylaş

stormeagle said:

@fenn 950tl imiş evet. 4 satır yukarıda maaşla ilgili bir şey yazdım. öyle bir para yok =)

Sırayla okuyordum yeni gördüm 2. sayfayı :) Özel okul çalışma şartlarına göre o parada az ama genç nüfus yoğun olduğundan asgari ücretle çalıştıracaklar yakında :(
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

daha fenasını yapıyorum ben merak etme
seni de 40-50 müşteri ile uluslararası boyutta IT proejsi yapmaya bekleriz.
satışçı gelip nerde lan söylediğin 10m gelir dediğinde yardım beklemyeceksin ama.

Senin işine kolay demiyorum ve anlamam. Eminim ki hak ettiğin para, tatil vs almıyorsundur. Burada asıl değindiğim nokta öğretmenliğin kolay olmadığı. Yazın 60 gün tatilimiz var, kışın 16 gün tatilimiz var. Hatta ben bir ara 7,20-13,00 arası yarım gün çalışıyordum. Buna rağmen öğretmenlikten istifa edip gidenler gördüm, başka memurluğa geçenler gördüm. Daha çok yazarım ama dışarıdan görüldüğü gibi bir meslek değil. Hele hele öğrenciliğimizde şahit olduğumuz bi meslek hiç değil. Bazen bende sorguluyorum ve kaçış yollarını kapatmıyorum tam olarak.
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

daha fenasını yapıyorum ben merak etme
seni de 40-50 müşteri ile uluslararası boyutta IT proejsi yapmaya bekleriz.
satışçı gelip nerde lan söylediğin 10m gelir dediğinde yardım beklemyeceksin ama.

Oyle bi durumda yardimi barettadan alman lazim zaten.

Gelip sikarlar bacaana sdfg
Sosyal ağlarda paylaş

Devletin kötü yanı sınıfta 50-60 öğrenci ile uğraşıyorsun. Tayin konusu ayrı dert ama nitekim daha rahatsın hesap soran pek yok. Sırtın devlette sonuçta

Özelde ise işten atılma olayın ve fazla ders saati Cumartesi-Pazar çalışmalar haricinde yıllık 35k para veren veli zannediyor ki ilkokula başlayan çocuğu 550IQ ye sahip ve ilk 3 ayda İngilizce, Fransızca konuşmaya başlayacak gibi bir bakış açısı var. Ultra şımarık bok para içinde yüzen ergenleri saymıyoruz zaten.

6 yaşındaki çocuğu 1 den 100 e kadar İngilizce sayamıyor diye ortalığı yakıp yıkan öğretmenin üzerine yürüyen tipler var. 35k para veriyorum çatır çatır konuşacak o çocuk diyor. Herkes kendi çocuğunu küçük Einstein olarak görüyor.
Sosyal ağlarda paylaş

öğretmenlik zor ama kolay olan iş yok. hizmet sektörü sonuçta bi nevi. ekşisözlükteki binlerce mesajlık maaş çok/az tartışmasına çevirmeyelim.

maaşlarının çok olduğunu düşünen varsa devletin hala iyi yaptığı, doğru karar verdiği birşeyler var demekki.

çünkü çok para kazanmaları öğretmenliğe yönelecek gençlerin kalitesini arttıracaktır. ne kadar kaliteli öğretmen o kadar kaliteli nufüs falan filan.
Sosyal ağlarda paylaş

2350 ne lan :(

Araştırma görevlisi maaşlarına eşitlesinler bari şu öğretmen maaşlarını. Öğretmenler hakkında atılıp tutuluyor da adamlar ömürleri boyu aşağı yukarı aynı maaşı alarak çalışıyorlar. Anca işte çok başarılı olacaksın da iyi bir kolejde müdür yardımcısı, müdür falan olacaksın; elin para tutacak. Ya da matematikçi olacaksın özel ders vereceksin.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...