Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mafia III

Anhora

Öne çıkan mesajlar

çoğu oyunun 30 fps'ine göre iyi ama genel anlamda baya eski teknoloji kalmış. blur kapatınca bile normalde blur açık olduğunda olması gerekenden çok blur var. draw distance düşük. gölgelerde bozulma oluyor. sandalye kapı vs gibi şeylerin içinden geçiyorsunuz. collider koymaya tenezzül etmemişler. mesh verip geçmişler. texture kalitesi kötü. gta gibi, mafia gibi realistik değil de cartoon tarzı genel anlamda sevsem de bir çok noktada eksikleri var. ai vs kötü.

benim asıl merak ettiğim şey hikaye ama bi yandan da böyle özensiz port'a para yedirmek istemiyorum. öle kararsız kaldım refund için.
Sosyal ağlarda paylaş

Gerçeğe yaklaştırmak için değil motion sick etkisini ortadan kaldırmak epilepsi hastalarının kriz geçirmesini engellemek için yapıyorlar. Yoksa gerçeğe yaklaşması için hz olayına gelene kadar grafiklere ve kumandasız oynatmaya odaklanması gerek. Sen mutlu olacaksan bence forum ismini bile öyle yapabiliriz sticky olması tam tatmin etmez gibi seni.
Sosyal ağlarda paylaş

oyun su haliyle pek oynanabilir gelmedi bana. potansiyel var ama aceleyle cikaralim derken sicmislar. bir batman 2 olmus. cok ozensiz duruyor hersey grafikler yuzunden. onlari toparlarsa guzel oyun olur gibi tabii ilerisini bilmiyorum nereye gider.

patchler vs beklenmeli.
Sosyal ağlarda paylaş

hala sinema örneği veriyorsunuz. sabit görüntüde 24 fps idare edebiliyor ama senin reaksiyon verdiğin zaman iş değişiyor.

olay fps'in çok olması değil iki frame arasındaki sürenin kısa olması. senin verdiğin tepkiye anında cevap verebilmesi. mouse anında input'u almalı, oyun input'u aldığı anda drawcall etmeli, grafik işlemci en kısa sürede işleyebilmeli, monitor de işlendiği anda gecikme olmadan sıraya koymadan gösterebilmeli. akıcılık için birisi bile kötü olmamalı.

bırak oyunu ve ekran kartını sadece monitor tarafındaki gelişme bile baya büyük bu iş için. başta 1ms'e düşürdüler gecikmeyi, sonra 144 fps ama o bile yetmedi gsync ile grafik işlemci çizdiği anda ekranı yenilemeye geçtiler. boşa değil hiçbiri.

ama burada en başta oyun drawcall'ı engellediğinde senin o akıcılık için yaptığın bütün teknoloji çöp.
Sosyal ağlarda paylaş

Olur mu canım, GSync, FreeSync falan hep sosyal sorumluluk projesi. Epilepsi hastaları da sabahlara kadar gaming keyfi yaşasın diye geliştiriliyorlar. Yoksa koy FİLM GİBİ OYUN keyfime diyecek yok.

Hatta gözdeki max FPS 14'tü galiba, 24 bile şımarıklık. Kahrolsun sinema endüstrisi.
Sosyal ağlarda paylaş

DareJedi said:

Senelerce sinemaları 24fps ile izliyorsunuz halen öyle çekiliyor ve çekilmeye devam edecek ya 60fps diye yargılamıyor iken neden oyunda 30 fpslerde bu kadar bıdı bıdı ediliyor anlam veremiyorum. Bunlar hep counter strike lobisi 200fps olmadan olmaz yaa.

http://30vs60.com/

Aradaki farkı bu daha iyi anlatır herhalde. 60 algılanabilecek üst sınır. 200 ile 60ın bir farkı yok yani.

Sinema ile bu durumun alakası nedir onu anlamadım. Sinema 24 diye gelişmiş teknolojiyi mi düşürelim yani. "Bu gereksiz zaten yea" diye ?
Sosyal ağlarda paylaş

Roqq said:

Aradaki farkı bu daha iyi anlatır herhalde. 60 algılanabilecek üst sınır. 200 ile 60ın bir farkı yok yani.

Olay sürekli 200 kareyi komple görüyoruz da mutlu oluyoruz değil illa. Bir ekranın saniyede 60 frame değiştirebilmesi vs. 200 frame değiştirebilmesi. "Lazım olduğunda" daha hızlı geçiş imkanı demek bu hız ne kadar yüksekse. Bazen 20 yeter, bazen 100 yetmez yani. Elinde 200 olmasını tercih edersin sen de elbette.

Bir tane adam gibi ekran kartında 144Hz oyun deneyin, anlaşılır.
Sosyal ağlarda paylaş

DareJedi said:

Senelerce sinemaları 24fps ile izliyorsunuz halen öyle çekiliyor ve çekilmeye devam edecek ya 60fps diye yargılamıyor iken neden oyunda 30 fpslerde bu kadar bıdı bıdı ediliyor anlam veremiyorum. Bunlar hep counter strike lobisi 200fps olmadan olmaz yaa.

uzun olmasa imza olur bundan
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...