Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Football Manager 2016

kizillelma

Öne çıkan mesajlar

Taktik yapmak sadeleştirilmiş epey. Oyunun kendi skini güzel olmuş detay açısından.

Diyaloglar yüzde 99 aynı. Çok ayrıntılı bakmadım. Şuan tokatlıyorlar hazırlık maçlarında. Klasik hazırlık kampının ilk günü 3 sakat verdim.

Bu arada GS nin kadro bok gibi. Sinan Gümüş iğrenç olmuş. 1buçuk yıldız. Olcan bile 2buçuk yıldız.

1 sezon bitirmeden yorum yapmak olmaz ama fena değil bence. Para varsa alınır.
Sosyal ağlarda paylaş

Bathory said:

Ben de dun gece epey bi oynadim ama kafama takilan bisey var. Simdi bu beta ya, 13unde oyun release olunca bu save'imize devam edebilecek miyiz? Oyun baya baya full surum gibi geldi bana. Bununla alakali bisey okuyan var mi?

..şu an oynanabilen beta tam oyun..
Save aynen devam.
Sadece lig ve organizasyon kural değişimi yapılırsa yeni oyun şart oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Geçen sene pas geçince bu sene alayım demiştim.

Eski tas eski hamam.

GS'yle oyun açtım, sezon başında Sneijder sakatlandı 4 ay yok, Podolski 2 haftada bir sakatlanıyor, şampiyonlar ligi ilk maçı öncesi Burak 2 ay, Bilal 3 hafta, Emre Çolak 1 ay sakatlandı.

Yıllardır şu sakatlık saçmalığını düzeltemedi herifler.
Sosyal ağlarda paylaş

Aşırı idman yok da, fitness'ı oturtamadım bir türlü. Sezon başından beri futbolcular ağlıyor "fitness antrenmanları yetersiz" diye, baktım fitness coach bi halta yaramıyor güzelinden bi tane transfer ettim. Yalnız yeni ettiğimi U19 takımına verdi, A takıma nasıl çevirecem göremedim daha.

Ama genel olarak bu şikayetlerden önce de sakatlık fazla gibiydi.
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

Aşırı idman yok da, fitness'ı oturtamadım bir türlü. Sezon başından beri futbolcular ağlıyor "fitness antrenmanları yetersiz" diye, baktım fitness coach bi halta yaramıyor güzelinden bi tane transfer ettim. Yalnız yeni ettiğimi U19 takımına verdi, A takıma nasıl çevirecem göremedim daha.

Ama genel olarak bu şikayetlerden önce de sakatlık fazla gibiydi.

Rewendor

Fit hocasını u19 A vermiyor. Onu alırken sözleşme detaylarında u19 yazıyordu ve dikkatinden kaçmış.
Ana takın hocası olarak ataman için tek yol var. Fit hocana yeni sözleşme teklif et ve detaylarda ana takım hocalığı içini tıkla. Yeniyim ben yeni sözleşme kabul etmem diyebilir. Parasını arttırmalısın. Yine kabul etmez ise u19 da kalır.

Bir takımın başına gelince tüm personeli kovmak daha isabetli olur.
Yeniler ile bağ kurmak şansın var, Bu sistem daha geliştirilmiş.

Sakatlık sorunu yoktur.
- Yardımcıllardan fir ve fizyo önemli.
- müsabaka öncesi ve sonrası dinlenmeler tıklanmalı,Duruma ve tarzına göre ince ayar ile.
- Futbol yılı öncesi hazırlık döneminde 5-6 müsabaka şart. Oyuncular asla zorlanmamalı. Hatta hassas olanlar 20 dakikayı aşmamalı.
- oyuncularının sakatlık yatkınlığını tek tek bilmen gerek. Hassa olanların durumu özel muamele gerektirir.
Eğer uğraşmam diyorsan satıp başka Ada'm almak tek yol.
- sakatlığa yatkınlara ek dinlenme şart.
- müsabakalarda doksan dakika boyunca sakatlık için dikkatli olmalısın. Yardımcı uyarıyor. Uyarıyı kacırırsan kötü olur.
- artık oyuncuların başı üzerinde var olan uyarı baya işe yarar.
- tüm oyuncular hakkında fit ve fizyo hocalarından rapor almak şart.
Sosyal ağlarda paylaş

Çoğunu eski FM'lerden yapıyorum zaten, yalnız sözleşme detaylarında u19'u kaçırmışım heralde, olmadı ana takım hocasını kovup ona da bi tane ekleştireyim madem.

GS'nin mali krizini birebir yansıtmışlar, zaten transfer yapamıyoruz bari idari kadroyu yenileyelim bu sene.
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

Çoğunu eski FM'lerden yapıyorum zaten, yalnız sözleşme detaylarında u19'u kaçırmışım heralde, olmadı ana takım hocasını kovup ona da bi tane ekleştireyim madem.

GS'nin mali krizini birebir yansıtmışlar, zaten transfer yapamıyoruz bari idari kadroyu yenileyelim bu sene.

Dikkat
Önce yönetimin kaç yardımcıya izin verdiğini kontrol et.
Fit i kovarsın ve bir anda alttakini ana takıma alamazsın.

Ayrıca bu GS oyununu silip yeni GS oyunu açsan cok farklı oluyor.
Oyuncuların gizli özellikleri var, Onlar her acılan oyunda baya değişiyor,
Paralı editör ile bunları görebiliyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Ona bakıyorum zaten, o yüzden eldekini kovmaya niyetliyim öncelikle. Sonra yavaş yavaş diğer koçları değiştirecez. Nasıl bir mantık varsa takımda normal antrenör yok, hepsi GK Coach diye geçiyor.

Taffarel'i tutarım, geri kalanlar gidici :)

Gizli özelliklerin farkındayım da bilindik oyuncularda sabit değil mi bu özellikler de? Anca bilinmedik adamlarda, yeni yetmelerde ve regenlerde değişir gizli özellikler ve potansiyel. Eski FM'lerde ve CM'lerde öyleydi en azından. Bunda da öyle olması gerekir.
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yapabilecek kadar uzun oynamadım henüz, bir de son versiyon olan FM15'i almamıştım ben, haliyle direkt iki versiyon farklı kıyaslayamıyorum. O yüzden yanlış yönlendirmemek adına kaçınıyorum.

- Tactical / Mental teknik direktör ayrımı ve stat dağıtmak falan güzel detay olmuş. FM 15'te de varmış ama ben almamıştım 15'i o yüzden yeni geldi.

- Dediğim gibi sakatlıkla boğuşuyorum.

- Maç motoru FM 14'e göre pek farklı gelmedi bana. Ama maçlar çok dengesiz gibi. Açıkçası taktiğin direkt oyuna yansımasını çok göremedim henüz.

- En ufak bir fark taktiğe alışkanlığı çok azaltıyor. Mesela formasyon aynı olsun, oyuncu rolleri aynı olsun, oyun stilini standard'dan attacking'e çekince familiarity haşırt diye %30 falan düşüyor. (Tabii attacking'in getirdiği başka detay hamleler de var)

- GS'nin mali krizini çok güzel yansıtmışlar, belimi doğrultamadım. Bi tane "idare etmelik" adam alabildim, geleni geçeni kiraya vererek mali durum kurtarmaya çalışıyorum (yıllık ücretleri pahalı olduğundan satamıyorum da)

- Türkiye liginden fantastik fiyata giden Sow'muş Demba'ymış falan etkisini göstermiş. Gökhan Töre'yi PSG 22M'a aldı mesela.

- Oyuncu statleri FM 14'e göre daha düşük.

- Oyuncu rolleri çok artmış, çok spesifikleşmiş, her oyuncunun bir-iki tane ideal rolü var. Mesela DC diyip geçmiyorsun, anca "Defending rolünde limited defender center olursa tam performans verir" oluyor adam, o adamı aynı yerde standard defender oynarsan bozuluyor. Yine mesela ortasahadaki adamı anca deep laying playmaker support yaparsan tam performans veriyor, ama adamı DLP seçip support yerine atak dersen düşüyor falan filan.

- Yeni menü düzenini sevmedim ben. Alışınca rahat gelir belki.

Bunlar ilk tespitler. Dediğim gibi yorum için ideal kişi değilim ben. Hem az oynadım daha, hem de bir öncekini almamıştım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...