Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Legion Ana Konu

yekeyeke

Öne çıkan mesajlar

Bingildak, abi koca guild'de 1 tane yancı tankınız yok mu? Odyn'de sen dps'e geçersin ya da kızağa alırlar warrior, paladin, monk, druid falan tanklayıverir.

Öyle hardcore'uz böyle no-lifer'ız diyip sonra dk tank yüzünden ilerleyemiyoruz demek komik biraz. En az 4-5 tane tank lazım her boss'ta max. efficiency oynamak için.
Sosyal ağlarda paylaş

movementtan kasıt hareketlı fıghtlarda dps olayı mı?
zaten melee classlar her turlu bossa yapısık takılmıyolar mı? en fazla etrafında dolanıyorlardır.
bana hep daha kolay gelmıstır melee dps hareketliliği.

sonuc olarak yakın durmak zorundasın adama.

yanılıyor muyum aydınlatın plz
Sosyal ağlarda paylaş

2 main tank var, healer paladinlerden biri tank a dönebiliyor o adam dönünce healingde sıkıntı çıkıyor, dps den healer a dönen adam aynı healing ı sağlayamıyor çünkü. stat weightin bu kadar önemli olduğu bir dönemde off spec ile challenging contentte tanka, healer a dönmek o kadar kolay değil.

bu arada ben hiçbir yerde mythic akıyoruz, hardcore oynuyoruz, no liferız falan yazmadım. 4/7 m yaptık, haftada 2 gün raid, yaş ortalama 30 üstü süper casual adamlarla oynuyorum.

tek fightta sorun yaşıyorum da demedim, kanuni yine algıları kapatarak okuduğu için öyle idrak etmiş herhalde. odyn'ı spesifik olarak örnek verdim, fightta sıçıyorsun diye. onun dışında yazılanlar bir sayfa öncesinde daha:

said:

movement sorunu genel bir sorun, tek bu bossta ortaya çıkan veya sorun yaratan bir şey değil. raidler eskisi gibi değil. tank and spank fight neredeyse hiç kalmadı. sürekli movement var artık fightlarda. hem dps için hem tank için. bazı bosslarda az etkiliyor bazılarında çok. raid dışı çok daha büyük problem movement eksikliği. m+ da hızın her şey olduğu bir platformda yavaş olmanın ne kadar kötü olduğunu belirtmeye gerek yok herhalde.

sadece blood için geçerli değil durum, bütün speclerinde aynı problem var. tankı yakalayamıyorsun frost - unholy ile speed runlarda.

tabii bunlar cutting edge content için geçerli. heroic dungeon giren adamı etkileyecek şeyler değil. o adam fighta 7 sn geç girmiş, toplamda 1 dk yavaş bitirmiş fark etmiyor.

m+ takımımız baya iyi, tryhard takılıyoruz. orada daha çok anlıyorsun blood dk'ın ne kadar dezavantajlı olduğunu genel olarak. biz tankımızı warrior a geçirdik, direkt hızlandı runlar. 30 sn ile 3 chesti kaybettiğin ortamda hız çok önemli.
Sosyal ağlarda paylaş

@Bingildak, abi işte sürekli diyonuz ki yok normal raid, yok gearını şu kadar ilvl. Abi benim gearım 882 ilvl (bis stat gearla 878); progress neredeyse aynı ki doktora yeterlilik çalışıyorum exp. çıktığından beri ve bu hafta hariç 3 haftadır raid yapamadım adam gibi + casual guild'deyiz (dışarıdan adam alıp mythic raid yapıyoruz).

Öyle "ama mythic raidde blood dk şöyle böyle", "normalde dk görüp bize bok atmayın" "840mc gearıyla cıkıp laf etmeyin" falan diye atar gider yaptığınızda da ben kendime bakıyorum 882 ilvl'a tırt diyorlarsa demekki hardcore oynayıp 900 ilvl gear falan kastırıyorlar diye düşünüyorum.

Her neyse, exp.in başından beri prot paladin oynuyorum ben; 882 ilvl'la 3.3m hp'im var. Hala eşek gibi spike dmg. yiyorum, her şey cd'lerime bağlı. Mobility için 2 tane minor cd'den vaz geçmem lazım, yoksa mobility'im dk ile birebir aynı.

Son warrior nerf'lerinden sonra dk warrior'la kafa kafaya bence mobility konusunda. Druid'den sonra başı çekiyor iki class da. Mythic+'larda da gayet viable, hatta izlediğim +10 ve üstü speed run videolarının çoğunda druid - warrior - dk üçlüsü var.
Sosyal ağlarda paylaş

Paladinin yeri yok zaten bence tank olarak üst levellarda. Spike damage dediğin olay çok sinir bozucu, DK ile girdiğim m+ larda, tanka hemen hemen direct heal atmama gerek kalmıyor. Beacon herşeyi hallediyor, ama kazara paladin tank ile girersem sıçanzi. Arada kendini güzel healliyor ama yetersiz. DK benim favorim şu aralar, yemişim movemementını fasdasd

Raid ypamadığım için doğru düzgün o konuda yorum yapamıcam.
Sosyal ağlarda paylaş

deadwoll said:

@Bingildak, abi işte sürekli diyonuz ki yok normal raid, yok gearını şu kadar ilvl. Abi benim gearım 882 ilvl (bis stat gearla 878); progress neredeyse aynı ki doktora yeterlilik çalışıyorum exp. çıktığından beri ve bu hafta hariç 3 haftadır raid yapamadım adam gibi + casual guild'deyiz (dışarıdan adam alıp mythic raid yapıyoruz).

Öyle "ama mythic raidde blood dk şöyle böyle", "normalde dk görüp bize bok atmayın" "840mc gearıyla cıkıp laf etmeyin" falan diye atar gider yaptığınızda da ben kendime bakıyorum 882 ilvl'a tırt diyorlarsa demekki hardcore oynayıp 900 ilvl gear falan kastırıyorlar diye düşünüyorum.

hiçbi şey anlamadım abi dediğinden.

fight mechaniğinin veya movement sıkıntısının ilvl ile alakası nedir tam olarak

890 ilvl olsa ne, 860 olsa ne
Sosyal ağlarda paylaş

@deadwoll

hardcore oynayan kitle patide kalmadı zaten ama adam cıkıp dk god mode mc dung da %20 den boss kesio dediği vakit müdahale etmek durumundayız öyle değil çünkü. O vakit ben de dün maw +3 te 2 bossta 1.2m dps yaptığımda en iyi dps clasının hunter olduğunu düşünüp yetmezmiş gibi hunterin tonla sorunu olmasına rağmen forumlarda insanlara hayır en iyi dps hunter demekle aynı şey. Orada vurgulamak istediğim şey insanların ilvlını aşağılamaktan ziyade bakış açısının yanlışlığıydı.

bizim mc+ ekibininde tank pala (882 ilvl) bizimkinin dizi izlerken ölmesi dısında cok memnunuz özellikle yüksek sayıdaki moblarda yaptığı dps. karazhan nightbane runda 1m+ dpsler çıkıyor trashlarda ki 5 man de en önemli şey trash. En yüksek yaptığımız da +13 1-2 haftadır da kasmıyoruz artık. Ama bi druid bi warrior tankı tercih ederim tabi.

not:886 ilvlım :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...