Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Legion Ana Konu

yekeyeke

Öne çıkan mesajlar

smyrnas said:

Survival demişken ,survival hunter ne durumda bende alt var bitane oynaması baya da zevkli ama raide falan girmedim. 840ilvl de baya iş çıkarıyor ama kasmaya değermi ki? Single target burst dmg baya sağlam ama yüksek ilvl da olan survival hunter varmı patide?

survival gearım 878ilvl silahta 3 golden actım bıraktım. World q yapıyorum arada sıkılınca ya da dally hc. Surv oynamak için hunter kasmayn bi boka benzemiyor çok daha iyi ve zevkli meleler mevcut. Arada sıkılınca takılmalık spec bana göre survival.
Sosyal ağlarda paylaş

mardox said:

legendary dramasını anlamıyorum, düşen de ağlıyor düşemeyen de...
kötüyse takmayın :P
benim gördüğüm, çok önerilen yöntem o hafta 1 tane 3 chests 1 tane de yapabildiğinizin max'ı mythic plus yapmak

abi ağlıyorsun çünkü düşme şansını gidip dandik bir legendarye harcıyorsun. Warlock oynuyorum öle legendaryler var ki dpsini katlıyor abi. Ama bana gidip utility legendarysi düştü 2 seferdir. Item stat dışında hiç bir ektrası yok. E yeni aldım 2.yi 3. taaa ne zaman düşecek allahh bilir bi de düşerse ne düşecek. Geride kalıosun . Yani raidindeki elemanlar bis legendaryleri düşürüp dps de artık sana fark atmaya başlıyor. O kadar ciddi etkilliyor legendaryler. Warcraft logs mesela bi fightta bir classda top dpslere bakiosun hepsinde fiks aynı legendary oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Mortis said:

istemek konusunda haklısın da her legendary'i bis atsa, ilk günde xavius mythic kesildi dramasının benzeri olacak. Hadi ilk leg'i dandik verse quest veya grind'la bis yapılsa, bu sefer de bu ne biçim grind diye ağlıcak insanlar.
Yani ağlamak için illa sebep bulunur ama warcraft logs'lara ulaşmaksa amaç hardcore gibi farm yapmaktan başka bişi yok, bu da oldukça makul.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

rogue u giydirmeye başladım, 820 oldu. şöyle yağlı bir carry en hc e girip 5-6 item alsam da rüya gerçek olsaydı ya.

bu arada 1 AK ile 200-200 ap toplamak baya iyi bir tasarım olmuş

teşekkürler blizzard.

cuma aksam yapalim istersen, ben destek atarim.

AK nedir bu arada
Sosyal ağlarda paylaş

7.1.5 de nerflenip nerflenmemesi bir şey ifade etmiyor yahu.

adam nerflese eğer ayarı kaçık olursa 1-2 haftaya bufflayacak zaten.

kırık olan specleri oynama yeter ki, survival gibi. onu nasıl düzelteceklerini devler bilmiyor asdasd. onun dışında korkulacak bir spec yok. fire mage'ın ölüsü bile yeter. mm hunter aynı şekilde.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak shadowun aoesi exp başından beri kırık abi, sözde yarım olarak çıkan ptr buildiyle de denediklerinde gözle görülür bir fark koymamışlar hala , düşün 3 aydır mythic pluslarda legendary ring olmazsa aoesi çöp olan bir spec başka damage alternatifinde yok ve dediğim gibi hala gözüken sağlam bir düzeltme yok bu konuda.STM zaten kırık ve oyundaki gelmiş geçmiş en zor talent oynaması , mükemmel yaparsan da en rewarding olanı bknz warcraftlogs rankings.(ama bu da gözüken sikko bir şekilde nerfleniyor yani artık eskisi gibi rewarding olmayacak ve yine gözüken hala raidler için tek opsiyon)Bu yüzden hala tam olarak ne olacağı belli değilken shadow kimseye tavsiye etmem şuanda , kaymağını yiyenler bu 3 ayda yediler şimdi spec komple değişiyor gibi birşey.

MM hunterlar baya bir nerf yemişler sanırım adamlar forumda reroll token verin oynayacak specimiz bile kalmıyor böyle çıkarsa 7.1.5 yazmışlar

Keza locklarında buff beklediği alanların hiçbirisine buff gelmemiş hatta bikaç bişeyini nerflemişler.

Blizzard bu expansion ,progress mekaniğinden ötürü hiç bir spec büyük bir overhaul veya nerfbat yemiyecek diye açıklama yapmıştı malum reroll ne kadar zahmetli şuanda.Fakat şu 7.1.5'in ilk buildi gerçekten hem bununla çelişiyor hem de uzun süredir insanlar tarafından dile getirilen neredeyse hiç bir iyileştirme sunmuyor.
http://us.battle.net/forums/en/wow/topic/20752385853#post-1
Üstteki linkten 2-3 sayfa neler yazılmış bakın.

Blizzard bana class balance konusunda hiç güven vermiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

shadowun aoesi olmaması planlanandı abi zaten, sana göre sorun developera göre sorun değil. adamlar defalarca belirtti bir spec her şeyde iyi olsun istemiyoruz diye. shadowun single targettaki gücü inanılmaz ve m+ yaparken 7-8 den sonra hiçbir şey öyle hızlı hızlı ölmüyor hele ki tyranny gibi affixlerin olduğu boss fightları falan düşünürsen ki bunun göstergesi olarak world first yapan gruplarda shadow priest olmasıydı. o rezalet aoe e rağmen alıyorlardı çünkü adam single targetı eritiyor. average joe a uyan bir sistem değildi single op ama aoe zayıf. ondan ayar çekiyorlar şimdi. yani adamlara göre bozuk bir şey değildi, ondan fixleme gibi bir şey söz konusu değildi.

7.1.5 i okumak için daha çok erken. bütün değişiklikleri görmeden bir anlamı yok. özellikle damage nerflere falan ağlıyor insanlar baya komiğime gidiyor. adam -5% i nasıl yapıyorsa +10% u da o kadar kolay yapıyor abi. damagea ayar çekmek en basit şey. 1-2 kırık spec dışında iyi bir yere oturdu zaten dengeler.

7.1.5 de insanların isteyip de bulamadığı classın genel olarak mekanik sorunlarının address edilmemiş olması ki devlerde daha bütün notları görmediniz hemen yargılamayın dedi.

atıyorum dkların hepsi movement olmadığından ağlıyor, movement vermelerini bekliyorlar.

rogueda energy starve specler, energy starve için bir şey istiyor.

monklar rotasyonda düzenlemeler istiyor falan.

bunlar dps ranking sıralamasından farklı şeyler. bunları deliver edecekler mi onu görmek gerek.

rogue forumlarına giriyorum. yok şöyle nerflendik, yok böyle nerflendik diye rakamsal nerflere ağlıyorlar. ulan geri zekalı, zaten yüksek ilvl da en yakınına bile fark atmışsın tabii ki nerfleyecekler seni. insanlar ne bekliyor ben anlamıyorum, rogue nerfleyeceklerine herkesi bufflayacak halleri yok e o zaman denge nasıl sağlanacak.

"biz bütün chartlarda farkla en tepede olalım ama NEDEN NÖRFLENİYORUZ?!=!"

kötü durumda olan da nerf yiyenler var, onlarında talentları falan görmeden çocuk gibi forumlarda ağlamaları anlamsız. Filler damage has been increased by X% - problem solved.
Sosyal ağlarda paylaş

Sorun olan mm hunterin nerfi değil game playi düdüklediler. Hunterin dmg ı ortada simlerde sonuncu yada sonuncuya baya yakın. Peki neden dps yüksek gözüküyor kendine has aoesi sayesinde ayrık targetlere de cleave yapabildiği için dmg yapiyordu hunter. şimdi bu özelliği 7.1.5 le almak istiyorlar. Raide hunter almaları için herhangi bir sebep kalmayacak. Adamlar tasarladıkları speci bozuyorlar yani. Çok fazla eleştiri var geri adım atacaklarını zannetmiyorum ama single target rakamlarını baya bufflarlar gibime geliyor ağızlara bal çalmak için. Yeni single target beast olabilir mm hunter tabi olmayabilir de.
Sosyal ağlarda paylaş

Her classın her duruma özgü farklı güç ve zayıflıklarının olması kabul edilebilir birşey ama bütün bir specin sadece tek legendary ile 10 üstü mythic pluslarda viable olması ayrı bir fiyasko bence.Şu an 10 üstü alınan tüm shadow priestler legendary ring ile çöp olmayan aoe yapabilip (o da maks yarısı kadar mage ,dh ve hunterların) STM ile ilk ve son bossta fight çok uzun diye bossa daha fazla vurabilenler.

Kaldı ki bunların çoğu arkadaş gurubu olduğundan bu adamlar orada yoksa shadow p yerine alır hunterı overallda tokatlar her türlü daha hızlı bitirir.

875 ilvl benim priest belirli seviye üstü mythic pluslara kendi arkadaş gurubum haricinde daha hiç invite alamadım(bu dediğimde 6 üstü fln öyle 9 10 da değil ha).Aynı şekilde bizimkiler kurduklarında bile çoğu zaman ben disc e dönüyorum hunter veya monk arıyoruz daha rahat bitsin diye.Oynamayan anlamaz abi gerçekten sıkıcı bir durum bu mythic plusta kovalıyor ve fixed 5 man grubun yoksa.

Ayrıca tüm dungeon sadece iki bossta diğerlerinden taş çatlasa 100k fazla vuracak diye bir classın aoesinin çöp olması bence kabul edilebilir birşey değil.

Hani bariz bir fark olsa anlarım da şuan ki haliyle gerçekten arkadaş çevresi dışında makul bir tercih opsiyonu yaratmıyor.

Bak bu son bir bucuk aydır 3. ye pawn stringlerim değişti tüm çantalarımın yarısı bundan ötürü item min maxlemek için tuttuğum itemlerle dolu.

Bankada hiç yoksa 10 tane ekstra trinket var yarın bunlarda iş yapabilir başka bir değişiklik ile diye.

Tam en zor talentı öğreniyorsun yavaş yavaş sağlam dps çıkarıosun raid bosslarda , betadan beri millet bangır bangır bu talent çok güzel ama balanslanamaz çok sorunlu demesine rağmen dinlemeyip 4. aya gelirken şimdi o talentı high risk high rewarddan high risk mediocore rewarda çeviriosun.Tek GCD kaçırdığın (örnek olarak sana mekanik geldi veya boss guarm gibi uzaklaştı skilli atamadın) anda ölüp düzgün dps yapamadığın inanılmaz riskli bir talentın rewardıda bu şekilde yerin dibine girerse oynama alanı bırakmaz bu, karşında senden 10 kat rahat oynayıp seninle aynı damage i vuracak biri varsa neden bukadar riskli bir oynama şeklini tercih edesin?

Tamam eywallah konuşmak için erken olabilir 7.1.5 adına ama bu adamlar gerçekten balans konusunda çok zorlanıyorlar.Raidinizde varsa farketmişsinizdir shadow execute phase gelene kadar neredeyse sonuncu olur dpste son anlarda inanılmaz dps artar STM ile.Yani kısacası bu talent olmadan inanılmaz bir ramp up time ı ve shit damage i var siktiriboktan aoesinin yanında, şimdi dengeleyemedikleri için bu talentı da nerfleyecekler ve karşısına güzel bir opsiyon sunamazlarsa düzgün ve diğer sorunlarını çözemezlerse yerin dibine girer shadow priest.

Ben sadece evvelki tecrübelerimden dolayı tedirginlik duyuyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

STM ı zorunlu talent yapmaktan çıkartacaklar her türlü. overall dmg'ı arttırıp, stm bağımlılığını kesecekler. başından beri belliydi zaten öyle olacağı bana sorarsan çünkü çok kötü bir mekanik. eğlenceli, nice to have ama dengelemesi imkansız ve şartlaması kaçınılmaz. STM'i bitirecekler.

onun dışında 875 den sonra her item aldığınızda sim yapıp pawn a yeni string girmeniz gerekiyor. stat weight tek itemla bile değişiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...