Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

iPhone - iPad - Apple Watch

kizillelma

Öne çıkan mesajlar

kayıt silme olayı inanılmaz yaygın. hatta aslında kayıt yapılmıyor, başvuru gibi bir şeyler yapıyorlar, onun X gün geçerliliği var, devamı yapılmazsa iptal oluyor, imei yine bloklanıyor. çok net bilgi değil, en son 2013'de mi ne araştırmıştım ama zannettiğinizden ÇOK daha yaygın. eş dost dışında birine yaptırmayın, para çöpe gider.
Sosyal ağlarda paylaş

dun ben okudum bu yaziyida iyi oldu.

benim durumumda soyle.

6s'i moskova/garbushka(dogubank gibi bi yer)'dan aldim. haliyle garantisi vs yok. 6s o zaman sadece abd'de cikmisti bunlar getirtmis. dedi kullanirsin ama garantisi icin siteyi takip et iphone'un icinde ki bilmemne kodundan ona gore garantisini aktif ettirmek icin biseyler biseyler dedi anlamadim.

bu garanti ve site bagini cozemedim. garanti sertifikasi almak icin mi ne biseyler.

%20'de az once kapandi. disarisi ne zaman -15 , -20 olsa telefon dayanamiyor. gariplesiyor sarji bi anda. ama arkadasta aldi onda oyle bir durum soz konusu degil gerci benden 1 ay sonra mi ne aldi. ben bu bahsettiginiz problem icin arasam banada dediginiz gibi yardimci olurlar mi ? telefonu farkli yollarla almam yardim/destek icin bir problem olur mu ? hadi oldu diyelim, bu testi kendim yapabilir miyim ?

garbage da yazmistimda burasi daha dogru yer.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi hiç bir şey sormuyorlar garanti için. Telefonun garantinin geçerli olduğu bir ülkeden alınmış olması yeterli. Daha 2 hafta önce başıma gelen örnek olay:

Forumdan bir arkadaş (isim vermek doğru mu bilemedim) bana 6s gönderdi Suudi Arabistan'dan. Faturasını, fişini falan güzelce paketlemiş, sealed bag'de yollamış. Her neyse, telefon kutusundan ilk çıkarttığımda hiç açılmadı, şarj almadı vs.

Zorlu Apple Center'dan 2 gün boyunca randevu almaya çalıştım, alamadım. Sonra Pupa'ya götürdüm (onlar da premium reseller oldukları için telefon değiştiriyorlar), adamlar telefonu açmaya çalıştı, açamadı. Serial'ını bir sitede check ettiler hemen; sonra telefonu benden aldılar 3 gün içerisinde değiştirip teslim ettiler yenisini.

İşin güzel yanı verdikleri yeni telefonun IMEI numarası yerli olduğundan kayıt ettirmem de gerekmedi sdlfksdfjdsg + facetime'ı da kullanabiliyorum.

nazar_boncugu.jpeg
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

he onu da soracaktım iyi ki yazdın da aklıma geldi.

amerikanya'dan direkt store'dan almış kardeşim bunu, garantisi bunun tr de nedir?

mekanın faturasıyla vs. gidilse oluyor mu? Yoksa alet içinde bir boklar falan mı var? İçinden bir bok çıkmadı çünkü.

US iphonelarda 6 ve sonrasinda model nosuna bagli olarak islem yapiyorlar. Bazi model nolara asla Turkiyede servis verilmiyor, en yakin Yunanistan yardim edebilir o durumda.

Sen bi apple destegi ara derim oncelikle.
Sosyal ağlarda paylaş

a1687'miş benim ki :( yok mu şimdi

bilsem hong kong'a da gidecek gelecek hafta oradan aldırırdım sadfasd

edit:

Tamamdır kontrol ettim.

A1688 zaten 6S'in TR'deki model nosuymuş.

A1687 de TR'deki geçerli 6S Plus modeliymiş.

Garantim varmış yani DH ölücülerine göre de ben bi arayıp ya da uğrayıp mekanlarına sorayım yine de garantiye alayım.
Sosyal ağlarda paylaş

Cumartesi ve pazar da çalışıyor gençler, ara kurtul Apple Store'a gitmektense. Apple authorized service provider (AASP)'lar bazen kıllık yapabiliyor servise uygun olsan da işlerine gelmiyor uğraşmak falan. Ama call center'ı arayıp bir case açtırırsan aasp'de kıllık yapsalar da call center'ı arayıp şikayet ederek işini gördürebiliyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...