Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fenerbahçe 2015 - 2016 Sezonu Genel Tartışma - 1

kizillelma

Öne çıkan mesajlar

29 yaşında sözleşmesinin son senesindeki oyuncuyu yıllık ücreti karşılığı bonservisle transfer edemiyor muydu herhangi bir takım?

Muhtemelen araplar 4-5 milyon euro bir para verdiler, üzerini Aziz kendi kasasından tamamlayıp 10 milyonluk fazla gelir kattı takıma. Hem nakit arttı kasada, hem de finansal fairplay'den yırttılar.
Sosyal ağlarda paylaş

webster rule denilen olay cok acik degil, sadece 4-5 defa uygulanmis. yani oyuncu ben gidiyorum bu kurala dayanarak diyor, daha sonra oyuncuyu satan kulup itiraz ediyor falan filan. oyuncu sozlesmesini imzalarken minimim fee release clause koydurmanin mantigi da o aslinda, webster rule'a karsi onlem. sen degerinin o oldugunu dusunmuyorsan o sozlesmeyi imzalama birader deme sansi oluyor kulubun.

ayrica rew, araplardaki paranin coklugunu ve aptalliklarinin sinirini kucumseme.
Sosyal ağlarda paylaş

Minimum release clause o kuralı overrule edebiliyor mu yani?

Normalde ana kuralın ağırlıkta olması gerekmiyor mu?
Mesela bir beyaz yaka çalışana devlet "haftada 45 saat mesai, kendi isteğiyle en fazla 60 olabilir" diye şart koyduysa sen gidip adama 70 saatlik sözleşme imzalatamazsın, imzalatsan da geçerli olmaz. (Ha, Türkiye'de 45 saatlik sözleşmeyle 100 saat de çalıştırırsın, çalıştıran var, o ayrı :) ama kayıt dışı oluyor o)

Tamamen bilmediğimden soruyorum bu arada, genel olarak futboldaki kuralın genel işleyişini falan bilmiyorum ben de, sağdan soldan okuduğum kulak dolgunluğu var bir tek. En yakın aklıma gelen örnekle kıyaslama yaptım ben de.
Sosyal ağlarda paylaş

Öyle bir şeyi yasal olarak imzalatamazlar, imzalatsalar da yine geçersiz olur.

Kanunen "fazla mesai yapan çalışan karşılığını ya para ya da izin süresi olarak alır" diye ifade var çünkü, imzalayacağın hiçbir sözleşme yasal sırınrlar dışına çıkamıyor, çıksa da çıkan maddesi geçersiz oluyor normal koşullarda.

Tabii futbolda yasa değil kendi kuralları içinde genel-özel kurallar olduğundan durum farklı olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Halen sözleşmesinin son sezonunda 30 yaşında olan ve sezon sonu kesin olarak ayrılacak bir adama 16 milyon euro bonservis vermenin mantığını kavramaya çalışıyorum da hashtagler belli = ARAP

Tek hashtag oldu gerçi ama neyse, para Fener'in kasasına girdikten sonra da zaten ne kadar salakça olursa olsun önemli değil.

Tahminen yaz döneminin başında 7-8 milyon euro teklif gelse taklalar atarak gönderilecek adam için ekstra bir beklenmedik kaynak oldu. Büyük iş.
Sosyal ağlarda paylaş

fizban said:

Cok yazamicam da kisaca soyle; webster futbolcularin kole olmasini engelliyor. Min fee release clause yoksa sozlesmeden kacma yolu. Fakat o clause varsa zaten sozlesmeden cikman mumkun.

Oyuncu clause varken eğer kullanıp, release'den kurtarırsa kendini ve kulübü dava açıp kazanırsa oradaki farkta oyuncuya kitleniyor. Yazdın mı yukarıda da okumadım bilmiyorum ama temek korku bu zaten.

Sow mesela gideceği Arap kulübünün ileride bunu karşılayacağını zerre düşünmez. E zaten kazanacağı para yılda 2-3 milyon euro olsa yine hepsini çöpe atmış olacak.

Oyuncu gelmem başka diyorsa zaten yapacak bir şey yok.

Quaresma'yı ama mesela biz böyle aldık. Porto'nun umrunda değildi asdas
Sosyal ağlarda paylaş

Yani tabii FB toku oynamasa serbest kalmayı direkt vermezlerdi ama Araplarda toku oynasa FBde bu kadar zorlamazdı.

Sezon sonu, hatta Ocak'ta 1/4 bonservisle vs. alabilecekleri adam için direkt verip aldılar. Şans bu zaten, çoğu kulüp beklerdi. Ocak'ta zorlardı, olmadı zaten imzalar gelecek sezona alırdı.

Hani şimdi 16 milyon euro + senede 2.5 milyondan 3 sene desek Sow yine onlara 23-24 milyon euroya mal olacak. Adama deseler ki sana 3 seneden 5 milyon euro vereceğiz, seneye bize gel. Adam şimdiden imzalardı afdsaas

Neyse para kasaya girdikten sonra tatavasını yapmanın mantığı yok. Hayırlı olsun. Senenin en iyi vurgunu kesinlikle sadsdfa
Sosyal ağlarda paylaş

Darısı Diego'nun başına. Umarım iyi bir teklif gelirde aklını çeler başka bir kulüp.

Sadece özetleri izleyenler için Diego çok değerli olabilir. Ama maçların tamamını izleyenler bana hak verecektir. Tazmanya canavarı kendi ekseninde dönerek sahayı dönüp duruyor. Ne bir ters pars , ne bir ara pası , ne bir orta , ne de bir duran top... Takımın el freni. Her aldığı topu jeneriklik pas atma isteğiyle ezip bitiriyor. Biraz basit oyna be kardeşim. Orta sahayı en azından 3-4 tek pas yaparak geçsek , 18 çevresinde ne kadar dönersen dön etrafında... Bu adama alexi izletmek gerek. Kondisyonu gerçekten iyi , hırslıda. Ama şu gereksiz orta saha tazmanyalığı yok mu...
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...