Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fenerbahçe 2015 - 2016 Sezonu Genel Tartışma - 1

kizillelma

Öne çıkan mesajlar

Tori said:

"aziz başkan" dan öyle düşünceler çıkmaz zaten, yalnız şike sezonu + saraçoğlunda gs şampiyonluğu + geçen sezon, ama 2 tane adam alınca hemen "aziz başkan" oldu di mi :p

olabilecek en yüzeysel değerlendirme, daha fazlası da beklenemez zaten :) benim için ilk günden beri çok haklı sebeplerden ötürü "aziz başkan" diğerlerini bilemem :)
Sosyal ağlarda paylaş

Machado'ya 30m,negredo'ya 28m, andre gomes'e 15m. bu dönem 110m euro yakın para harcadılar ama sadece 5m luk satış yaptılar,
ben satacaklarını düşünüyorum, ama sadece FFP yüzünden değil, çünkü Feghouli'ye fenerin verdiği para 3,5+ maç başı 25bin + primler. yani 4,2-4,5 arası kemiksiz para kazanacak. ve tabi ki, son büyük sözleşmesini yapmadığını düşününce muazzam bi teklif oyuncu için.
Sosyal ağlarda paylaş

Tyrion said:

Machado'ya 30m,negredo'ya 28m, andre gomes'e 15m. bu dönem 110m euro yakın para harcadılar ama sadece 5m luk satış yaptılar,
ben satacaklarını düşünüyorum, ama sadece FFP yüzünden değil, çünkü Feghouli'ye fenerin verdiği para 3,5+ maç başı 25bin + primler. yani 4,2-4,5 arası kemiksiz para kazanacak. ve tabi ki, son büyük sözleşmesini yapmadığını düşününce muazzam bi teklif oyuncu için.

Abi üstüne bu parayı Türkiye'de kazanıyorsun.Euro olmuş 3,30 . Hayat standartlarına göre harcamaların Avrupa'ya göre 1/3 oranında daha ucuz.Her türli gelinir bu paraya.Eh kadroda fena sayılmaz.Zaten ben Fener'e gelip 3 yıldan fazla oynayacağını da düşünmüyorum açıkcası.Kariyerine en azından lig şampiyonluğu da koyar.Tabi İspanya ile kıyaslanamaz ama şampiyon olma psikolojisi dünyanın her yerinde güzel bir duygu...
Sosyal ağlarda paylaş

Hayat standardına çok etkisi yok adamlar için. Mutfak masrafına bakmıyor adam. Kiralar Avrupa'da kalacağı yere göre değişken de yeni telefon, araba alsa Avrupa'dan pahalıya alıyor, gece dışarı çıksa alkolü Avrupa'dan pahalıya içiyor, mangal partisi vericem diye et alsa pahalıya alıyor şu anda. Avrupa'nın 1/3'ü kadar maaş alıp onlarla aynı miktar masraf ödüyoruz yani. Haliyle yaşam standardı masrafa göre baktığından dolayı artmıyor. En fazla sözleşme € üzerinden olunca kur sebebiyle yıl boyunca birikimi erimiyor öyle avantajı var.

Ha, milyon euro alan adam için bunlar da pek kriter değil de "hayat daha ucuz standardı yükselir" yalan.
Sosyal ağlarda paylaş

Genelde kiralık çoğu, yıldızsan istediğin en kalifiye villa ve araba sana tahsis ediliyor zaten

Herkes Türkiye'ye aşığım, burda ölürüm dese de kariyerinin çoğunu İstanbul'da geçirip de yerleşen futbolcu da yok gibi birşey, adam burada herhangi bir yatırım yapmaz zaten. Nouma, Kompela gibi olup futboldan bağımsız ülkenin etinden sütünden yararlanacaklar kalıyor sadece
Sosyal ağlarda paylaş

Sabah arabayla işe giderken Radyospor açıktı; bir muhabir Yunanistan'a gitmiş işte kulübü ziyaret etmiş, statlarını gezmiş ama nasıl eziyor. Van Persie'yi izleyeceksiniz heyecan var mı diyor başkanına, sonra teknik direktöre tahmin et Fener'in kadro değeri kaç milyon oyro diyor, müzelerini gezmiş bir tane bile kupanız yok mu demiş

Yıllar önce bi Makedon takım otobüsle gelmişti Galatasaray deplasmanına o geldi aklıma, otogarda valizlerin üstünde yatmış taksi bekliyordu adamlar dağıtıma çıkmış erbaş gibi
Sosyal ağlarda paylaş

BulletRide said:

Sabah arabayla işe giderken Radyospor açıktı; bir muhabir Yunanistan'a gitmiş işte kulübü ziyaret etmiş, statlarını gezmiş ama nasıl eziyor. Van Persie'yi izleyeceksiniz heyecan var mı diyor başkanına, sonra teknik direktöre tahmin et Fener'in kadro değeri kaç milyon oyro diyor, müzelerini gezmiş bir tane bile kupanız yok mu demiş

Yıllar önce bi Makedon takım otobüsle gelmişti Galatasaray deplasmanına o geldi aklıma, otogarda valizlerin üstünde yatmış taksi bekliyordu adamlar dağıtıma çıkmış erbaş gibi

Ruhumuzda var bu varlikla ezme tesebbusu.

Salak bi milletiz, fenerlisi gslisi farketmiyor
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...