Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fenerbahçe 2015 - 2016 Sezonu Genel Tartışma - 1

kizillelma

Öne çıkan mesajlar

"Hagi kim yaa" diyenler muhtemelen şimdilerde yirmilerin başlarında futbol konusunda da pek bilgisi olmayan, o dönem yaşı küçük olduğu için de futbolu takip edememiş kesim.

GS'ye kattığı zaten ortada, ama transfer zamanını konuşuyorsak Hagi'nin hem Real Madrid'de hem Barcelona'da forma giymiş bir futbolcu olarak evet, Van Persie'den daha kariyerli bir oyuncuydu Türkiye ligine geldiğinde. Van Persie 30 yaşında Fenerbahçe'ye transfer olurken Hagi 30 yaşında Barcelona'ya transfer oluyordu.

Van Persie'yi hafife almıyorum, çok büyük bir isim. Böyle bir transfer sebebiyle taraftarın şımarması da gayet normal, ama şımarırken bile söz söyleyeceği konuda az çok bilgi sahibi olması gerekir insanın.
Sosyal ağlarda paylaş

k1nJo said:

roberto carlosu da dedik zaten yazdığın mesajın bi sayfa gerisinde, neyin kafası bu anlamıyorum ki millete dediğin hazımsızlık sende var galiba 4. yıldızdan dolayı.
hem ben beşiktaşlıyım zaten, sidik yarıştırma gibi bi derdim de yok ama gs ve fb taraftarlarından daha objektif yorum yapabiliyorum.

okuduğunu anlayamıyosan yapacak bişey yok kral boşver :)

bi de şu hagi hikayesiyle alakalı

haginin rvp'den türkiyeye geldiğinde daha başarılı olduğunu tam olarak neye bakarak söyleyebiliyoruz?

kariyeri boyunca milli takımı ve oynadığı klüplerdeki maç başına gol oranlarına mı? bulunduğu takımlarda almış olduğu süreye mi? türkiyeye geldiklerinde sahip oldukları kupalara mı?

1982–1983 Farul Constanța 18 (7)
1983–1987 Sportul Studențesc 108 (58)
1987–1990 Steaua București 97 (76)
1990–1992 Real Madrid 64 (16)
1992–1994 Brescia 61 (14) (italya 2.ligi)
1994–1996 Barcelona 36 (7)
1996–2001 Galatasaray 132 (59)

milli takım
1983 5 0
1984 9 1
1985 10 4
1986 8 3
1987 8 2
1988 4 2
1989 8 0
1990 11 2
1991 6 2
1992 5 4
1993 5 1
1994 11 5
1995 3 1
1996 8 1
1997 6 4
1998 7 1
1999 4 2
2000 6 0
Total 124 35

rvp
2001–2004 Feyenoord 61 (15)
2004–2012 Arsenal 194 (96)
2012– Manchester United 86 (48) (en güncel hali değil)
2 kez premier lig gol krallığı

milli takım
Netherlands 98 49
(milli takımının en golcü oyuncusu)

türkiyeye geldiklerinde sahip oldukları kupalar

hagi

1986 süper kupa (1)
ispanya süper kupası (1)
romanya ligi şampiyonluğu (3) ve romanya kupası (1) mevcuttu

rvp
uefa kupası (1)
fa cup (1)
fa community shield (2) ve premier lig şampiyonluğu (1) mevcut.

bütün bu istatistiklerde karşılaştırmaya bile gerek olmadığını görebiliyoruz. takdir edersiniz ki başarı istikrarlı olduğunda ve zor şartlarda kazanıldığında, sahibi değer kazanır.

dünyanın en zor ve en prestijli futbol liginde bu rakamlarla ve uzun yıllar boyunca, devamlı oynamak bu oyuncunun kumaşını ve kalitesini gösterir. kendi milli takımının gol rekorunu patrick kluivert gibi bir efsaneden almak rvp'nin nasıl bir futbolcu olduğunu da ortaya koyan çok ince bir detaydır. keza bütün bu rakamlara, rvp'nin kariyerinin daha bitmediğini de eklersek bu istatistikler arasındaki fark daha da açılacaktır. bu arada futbol sporunun iki futbolcunun oynadıkları süreç içerisindeki değişimi, gelişimi, turnuvalar içerisinde yıllar geçtikçe artan rekabeti vb. etkenleri de ekleyin lütfen.

bir oyuncuyu transferleriyle yargılayacaksak okan buruk'a inter'e gittiği dönemde dünya yıldızı diyebiliriz. (ve karşımızdaki bir daha bizimle futbol konuşmamaya yemin eder)

lütfen yapmayın, iki tane aşırtma gol izleyip hagi'yi ben biliyorum ama siz bilmiyordunuz. bilgisizce konuşmayın tavırlarından vazgeçin.
evet başarılı bi futbolcuymuş türkiyeye geldiğinde hem de çok, ama malesef rvp kadar değil :)

podolskinin dünya şampiyonu olarak goygoylanmasıyla ilgili bi mesaj yazmıştım. bütün turnuvada 53 dakika oynamış futbolcuya dünya şampiyonu bi futbolcu, o yüzden bireysel olarak bir dünya starı demek nasıl saçmalıksa, bu tip barcelonada oynadı vesaire kıyasını yapmak o kadar saçmalıktır.
Sosyal ağlarda paylaş

şizofren misin birader, başta yazdığım şeyi yazmamışım gibi yorum yapan sensin gelmişsin bi de bana okuduğunu anlamıyorsan diyosun.
cmrownz said:

eksisozlukte cok güzel bi söz vardı rvp başlığında hagi diyen için
aynısını paylaşayım (bkz: hagi ne amk ahahaha)

bunu mu anlamam lazım? ergen bir fenerlinin yazdığına gerekli ciddiyeti göstermediğim için özür dilerim. hem de ekşide yazılmış bir yoruma :(

ayrıca istatistikleri karşılaştıracaksın madem, eto'o > rvp o zaman.
3 cl vs 1 uefa lel.
Sosyal ağlarda paylaş

koçum sen 4.yıldızdan dolayı hazımsızlık yaşıyorsun demedin mi? e okuduğunu anlayamamışsın işte :)

ayrıca gene aynı şeyi yapmışsın bak, beyin yanmış. postu adam gibi okumamışsın :) eto'o ile ilgili kıyası da kendin yap, antalyaspora gitti diye ezdiğin adam 35 yaşında 4 milyon euro kazanıyor ve 3 yıllık sözleşme yapabiliyor, yapabildiği için de antalyasporu seçiyor. türkiyeye geldiği esnada kupaları rvp'den iyi, doğru. sen niye hacı ariften bahsediyomuşuz gibi bi hava yaratıyosun ki, bahsettiğin adam eto'o :) bjk veya gs'de rahat rahat oynardı, alıp getirseydiniz :)
Sosyal ağlarda paylaş

Yuh Hagi vs RVP tartışması nasıl başladı. Geçin abi şu her gelen kariyerli futbolcuyu Hagi ile kıyaslama sevdasını. Bugün FB'yi geçtim GS dahi kimi transfer ederse etsin(Messi?) Hagi'den iyiymiş lan bu adam diyebilmek için 2 sezon filan seyredip sonra anca içimde ki o rahatsızlık verici sese hak verebilirim o da belki.

96-00 arasını izleyip hatırlayabilecek yaşta olan herhangi bir GS'liye Türkiye'ye gelen X fultbolcu'nun Hagi'den daha iyi olduğunu kabul ettirebilme şansınız çok düşük. Kabul eden de zaten mantıklı gözükmek için kabul etmiş RP'si yapıyordur ama hemen akabinde büyük ihtimalle o ihanet hissiyatını bastırmak için youtube'dan Haginin daha önce 800 kere seyrettiği videolarını tekrar izleyip kendi içinde Hagi aslında daha iyiymiş diye imanını tazeliyordur.

Hani Fb'nin büyüklüğü kupa büyüklüğü değil deyip kendini kandıran Fb taraftarları vardı ya işte bizim nesil de hagi konusunda öyle birazcık. Hagi'nin büyüklüğünü istatistiklerle ölçemezsiniz çünkü Hagi o.
Tabi bu bahsettiğimiz Hagi futblcu olan. Bir de bunun TD versiyonu var ki GS taraftarının büyük çoğunluğu hiç sevmez ama onun sanırım konumuzla çok alakası yok :p
Sosyal ağlarda paylaş

@k1njo yazdığımı tekrar oku, biliyorum anlamakta güçlük çekiyosun, tekrar tekrar oku :)

@kalten gs taraftarı objektifinden bakınca kesinlikle katılıyorum ben buna, sembol futbolcu sonuçta. işte bilgisizsiniz veya çocuksunuz o yüzden hagiye bok atıyorsunuz diye muabbet dönmemesi için yazdım o postu. herif yaşlandı suadada tavla oynuyor artık gökmen özdenak ile, ne hagisi hala, fener transfer yaptı diye hagi resmi konmasa artık :)
Sosyal ağlarda paylaş

Kalten said:

Yuh Hagi vs RVP tartışması nasıl başladı. Geçin abi şu her gelen kariyerli futbolcuyu Hagi ile kıyaslama sevdasını.Bugün FB'yi geçtim GS dahi kimi transfer ederse etsin(Messi?) Hagi'den iyiymiş lan bu adam diyebilmek için 2 sezon filan seyredip sonra anca içimde ki o rahatsızlık verici sese hak verebilirim o da belki.

ben galatasaraylı bile değilim ya, direk öyle bi kıyaslamaya girmedim zaten.
şuradan başladı işte, sanki şimdiye kadar türkiyeye gelmiş en iyi futbolcu alexmiş gibi bir yorum görünce dayanamadım.
k1nJo said:

KuddusiMavra said:

Adam Turkiyeye gelmiş geçmiş en büyük topçu( edit: Alex e umarım haksızlık yapmiyorumdur? ).

hagi buna güldü.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...