Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yaşar Nuri'nin son kitabı üzerine

KuddusiMavra

Öne çıkan mesajlar

7thBreath said:

Mc_Lovin said:

araplar okuyunca anlıyor fakat yazanları yapmak ağırlarına gidiyor veya işlerine gelmiyor.

sır mır yok, açık seçik kitap.

sorasım geldi. böyle araplar hep re rö rö diyen arkadaşlarıma genel de soruyorum.

araplara laf ediyonuz ama Kuran zaten arapların elinden çıkma, hadi varsayalım tanrı tarafından gönderildi, peygamberler döneminden sonra arap devletlerinin kontrolündeydi din hiç o dönemde bu kitaba zarar vermişlerdir kafalarına göre ucunu başını değiştirmişlerdir diye düşünmüyor musunuz ?

http://data.whicdn.com/images/127526655/original.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

7thBreath said:

Mc_Lovin said:

araplar okuyunca anlıyor fakat yazanları yapmak ağırlarına gidiyor veya işlerine gelmiyor.

sorasım geldi. böyle araplar hep re rö rö diyen arkadaşlarıma genel de soruyorum.

araplara laf ediyonuz ama Kuran zaten arapların elinden çıkma, hadi varsayalım tanrı tarafından gönderildi, peygamberler döneminden sonra arap devletlerinin kontrolündeydi din hiç o dönemde bu kitaba zarar vermişlerdir kafalarına göre ucunu başını değiştirmişlerdir diye düşünmüyor musunuz ?

kişisel fikrimi söyleyeyim, ben bazı yerlerinin değiştirilmiş olabileceğini düşünüyorum, fakat bunların zaman içerisinde düzeltilebileceğine inanıyorum
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:

KuddusiMavra said:

Gerge...Bu adamın son zamanlar da tanrı olabilir dediğini biliyor musun?

adamın hiç tanrı asla yoktur demediğini bilyiormusun?

Valla bu kadar kulaktan dolma bilgilerle nasıl böle kendine güven dolu konusabiliyosunuz anlamıyorum

mutlak vardır, mutlak yoktur diyemezsin diyor adam hep
neyse yazan kuddisiymiş
Sosyal ağlarda paylaş

7thBreath said:

Mc_Lovin said:

bir ek daha yapayım, kur'an arapça bir metin, "bu arapça bir kur'andır" şeklinde ifade var kitapta, fakat allah eğer araplar allah'ın dediklerini yapmazsa onları kaldırıp yerlerine başka bir millet getirebileceğini söylüyor, araplar vazgeçilmez bir ırk değil allah'ın gözünde.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu adam "dinsiz" ve "imansız" sıfatlarını küfür olarak kullanıyor. Pek samimi gelmedi bana. Deistim ve kimsenin benim düşüncelerim ve inançlarımla ilgili yorumuna ve fikirlerine ihtiyacım yok. Bir dinin tanrısının da korumasına ihtiyacım yok açıkçası. Fikirleri, düşünceleri oturmuş, aklı başında deistler merak edip bile okumazlar şunu.
Sosyal ağlarda paylaş

KuddusiMavra said:

@cuce...bir ateist ile deist arasındaki fark dawkins'in 5 yıl önceki söylemi ve son 5 yıl içerisindeki söylemidir.

Belli ki Dawkins'i hiç okumamışsın veya dinlememişsin. Eskiden beri tanrının olmadığından yüzde yüz emin olamayacağını ve bu anlamda agnostik olduğunu söyler.
Sosyal ağlarda paylaş

öyle keyfe göre "bu konuda agnostiğim" "ama şu konuda ateistim" demek varmıymış?
ateist ateisttir.
yoksa birisi bir şey söyleyip aradan zaman geçince "kardeşim o zaman öyle düşünüyordum,şimdi böyle düşünüyorum" demek medeni cesaretini gösteremeyip kıvırtınca;buna rağmen sizin gibi arkadaşların bu adamcağızı savunma çabalarınız acaip komik.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...