Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

FIFA 16

pattisliborek

Öne çıkan mesajlar

Fifa 10 dan beri fifayı barselona gibi oynarım. Pas pas pas pas. Utanmasam kaleye kadar paslasarak girerim. Bir kanattan denerim olmadı doneri geri cıkar obur kanada topu atar ordan denerim ortadan, kenardan heryerden topu yerden oynayacak sekilde paslasarak oynarım. oyuncular okadar sallapati, hımbıl hareket ediyorki kesinlinkle pas yapamıyorum. Ayrıca paslı oyunun en onemli gerekliligi dribblingle arada bir 1-2 oyuncu eksiltmektir, bosaltıgın alanlara kosanların onune bırakıp oynamaktır. En basit sagdaki adamla iceri kırıp 1 kisiyi gecip tekrar sag bekin ya da sol acıgın onune bırakmak mesela. Ama oyuncular okadar dagınıkki topla dribbling yapmaya calısırken icim acıyo. Hersey ekstra yavas hareket ediyor. Defansla da topla da yavas hareket ediyor. Hele Demo da cpu ya karsı oynuyorum sonucta. herifler geride top ceviriyolar yavaslıktan baskı kuramıyorum 20 dakka boyunca hucum etselerde topu geri alsam diye bekliyorum. Bir de ustune paslı oyun berbat olunca topu cabuk geri veriyorum.

Sert pasları da denedim ama sert paslar islevli olsun diye normal pasları mahvetmisler. Hic biri yerine gitmiyor. Ve sert pasları cok kotu kontrol ediyo oyuncular genellikle.

Oyunu oynarken icim sıkıldı. Offfff bitsin bu cile diye bagırasım geldi. Okadar yavas ve kotu bir oyun olmus.

Cok gerekli bir son pas olmadıgı surece de hayatımda L1 ucgen ile sisirip hucum yapmıslıgım da yoktur.
Sosyal ağlarda paylaş

Messinin onune ara pası acıyorum. Bombos onu. Tas baglamıslar gibi yavaslıyo top ayagına degdigi gibi tabiki tum herkes yetisiyo. Messi lan bu.

Ayagında top olan oyuncu ile durup geri donmeye calısıyorum. Yarım saat geciyor. Tum herkes yetisiyo yine. Cpu'nun tum mudahaleler perfectly timed. Gecip kurtulduklarına da mudahale ediyolar yine. Ve tabiki faul degil hicbirisi eger kaymadılarsa.

"Pas predict eden defans" dedikleri nanenin boku cıkmıs. Orta sahadan ileri dogru sert olmayan tum pasları otomatik olarak kesiyo defans. Direk kesmese de topu alacak oyuncu zaten kontrol ederken %10 hızına dustugu icin onu ittirip alıyolar hemen.

Top kontrol tum oyuncular bir anda %10 hızına dusuyor. Saga sola donmeye calısınca donemiyor ve defans basıp topu anında geri alıyor.

Pas asistleri direk yanlıs. Dum duz asagı onunde olan adamı herdef alarak pas atıyorum. Semi asistedda bile gidip ilerde random oyunculara pas atıyor.

Sutlar cooook cok kotu. Top yerden kalkmıyor. Ortaya bildigin yukselemiyosun dayak atıyorlar ceza alanında. pas predictive zımbırtı sayesinde de tum pas acılarında birileri oldugu icin dibe inip bosa orta da acamıyosun.

Kaleciler direk pert. Ustune gelen topu altından alıyor falan. yanından yavasca gecen topu izliyor tabiki yine.

Cok guzel olmus masallahı var.
Sosyal ağlarda paylaş

Demosunu indir oyna abi. Ben pre order lamıstım nasılsa oynayacagım fifa degil mi diye suan pismanım direk almazdım oyunu. Ya icim sıkılıyo oyunu oynarken okadar hantalki oyun.

Ve bunu fifa 11 dan beri tum fifaları pre orderlayan ps4 u sadece fifayı konsolda oynamak icin almıs biri olarak soyluyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Demoyu semi-pro dan yukarda oynuyorsanız (ben legendary de oynuyorum) su yukarda yazanları bir bir yasayacaksınız zaten.

Siz yok boyle bisey diyince acıp 3 4 mac daha yaptım acaba bana mı oyle geldi diye. Yukarda yazdıklarım bir bir oldu her oynadıgım macta.

Top ayagında degdiginde tas baglamıslar gibi yavaslamadıgına eminim.
Sosyal ağlarda paylaş

madcow said:

Demosunu indir oyna abi. Ben pre order lamıstım nasılsa oynayacagım fifa degil mi diye suan pismanım direk almazdım oyunu. Ya icim sıkılıyo oyunu oynarken okadar hantalki oyun.

Ve bunu fifa 11 dan beri tum fifaları pre orderlayan ps4 u sadece fifayı konsolda oynamak icin almıs biri olarak soyluyorum.

iptal et o zaman ?

hala para odemedin, sacma sapan aglamazsin burda :)

her ayagina alan yardirsin istiyorsan pes oyna
Sosyal ağlarda paylaş

fifayı siz AI ye karşı mı oynuyorsunuz abi normalde de? gidin bir arkadaşınızı eşinizi dostunuzu çağırın oynayın şu oyunu, bakın nasıl bu yorumlarınız fos çıkıyor. biz arkadaşımla 4-5 maç yaptık inanılmaz eğlendik. her pas yerine gitsin, her hareketiniz kusursuz olsun messi ile 300 km hızla koşup gol atmak istiyorsanız oyunun zorluğunu beginnera falan alın abi.
Sosyal ağlarda paylaş

madcow said:

herifler geride top ceviriyolar yavaslıktan baskı kuramıyorum 20 dakka boyunca hucum etselerde topu geri alsam diye bekliyorum. Bir de ustune paslı oyun berbat olunca topu cabuk geri veriyorum.

aynen, sırf bu yüzden bırakıyorum gamepad'i bekliyorum. Oyun acayip darladı beni, 15 senedir futbol oyunları oynuyorum hiç bu hisse kapılıp lanet olsun demedim.
Sosyal ağlarda paylaş

Gercekten yorumlardan kalite akmıs.

Onu bos messi'ye arapası atıyorum, net kontrol ediyor ve ayagına tas baglamıslar gibi yavaslıyor demisim. Kosarak oynayacaksan pes oyna denmis. Bir onceki sayfada anlattım nası oynadıgımı. Sabri ile koseden kosup yardırıp orta kafa gol yapamıyorum demedim di mi? Ama yok illa o aptal yorumunu yazacak. Pes oyna!. 5 senedir fifa oynuyorum fifa 11 den beri de fifayı pre orderlıyorum. Hic boyle kotu bir demo ile karsılasmadım. Ayrıca da pre-orderladıgıma pisman oldum diyorumki kimse demoyu denemeden pre orderlamasın. Yazık yani.

Sadece gecen sene AI ya karsı 500+ oyunum var. Kariyer modu ve ultimate team'deki single player turnuvaları/ligleri oynamayı seviyorum. Ve burdaki bir cok insan oyunu semi pro da denerken(oyle acıldıgından) ben legendary de deniyorum. Cunku legendary/ultimate seviyesinde oynayacagım oyunu. O yuzden de o yavaslıklar, o donememeler, o dribbling sırasında baska bir yer cekimi duzlemine gecmis gibi yavaslamalar falan benim gozume daha cok carpıyor. Yoksa ben de actım ilk oyunu semi pro da yasladım madride 3 tane. Cok tatlıydı. Sonra demoyu tam acıp ayarları olması gereken yerlerine getirdim. Oyun, oyun olmaktan cıkıp cile haline geldi.

Fifa 10'dan beri 6. fifam bu ve tum ayarlarım yıllardır aynıdır. Bu fifa kadar attıgım yonu karıstıran bir fifa gormedim. Ya taca atsın gercekten uzulmuycem ama orta sahada saga beke dogru attıgım pası forvete atma di mi?

Manual oyna da dunyanın yine en aptal yorumu. Ben oynayamıyorum manual. O kadar precise bir kontrolum yok okadar da precise pas da atmak istemiyorum zaten. Sag beke attıgım topu forvete atmasın yeter.
Sosyal ağlarda paylaş

pas yönleri konusundaki yoruma katılıyorum. aşırı saçma yere pas atıyor oyuncular ama onun dışında AI'ye karşı oynayarak oyunu yorumlamak ne kadar doğru bilemiyorum. ben AI'ye karşı her zaman FIFA'yı saçma ve sinir bozucu buldum zaten. Legendary ve yukarısında AI topu vermek istemezse vermez, sen biraz pas yapsan ilk tehlikeli pas denemeni predict eder. Bu zaten aşağı yukarı önceki oyunlarda da böyleydi.

ancak demoda oturun biriyle oynayın, gayet de zevkli. eskisi gibi dribbling abuse yok. afedersin kıçını yırtıp 10 tane atamadıktan sonra araya yediğin toptan sonra Emenike davarına yetişemedin diye gol yemiyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...