Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

YouTube Gaming

pattisliborek

Öne çıkan mesajlar

twitchte var aynısı.

ayrıca aluriel oku da yaz köylü.

ben senden önce yazdım zaten ancak streamer youtube'a geçirerek büyütür diye. izleyici herhalde streamer geçerse geçer. izleyicinin obj olarak şu an ki haliyle bir kazancı yok dedim. ek bir feature yok yani. twitchte ne varsa o var. ayrışma yok. aa bu varmış, youtube kullanayım demesi için bir neden yok.
Sosyal ağlarda paylaş

abi zaten başka ne olacak, hepimiz aynı şeyi diyoruz

streamler yok abi twitchden devam edicem diyip

kullanıclar abi yok biz geçiyoruz youtube gaming e mi diyecek

tabi ki streamerlar geçtiği için onlar geçecek.

youtube un tahminen monetization fırsatları daha ii olacaktır twitche göre. Sonuçta youtube bu işin allahını yapıyor gaming dışındaki tüm içeriklerle senelerdir.
Sosyal ağlarda paylaş

toggie said:

yuksek kalitede, kesintisiz yayın izleyiciyi nasıl etkilemiyor lan?

this, bunu anlatmaya çalışıyorum. hem streamer için hem izleyici için yüksek kalite yayın yapmak/izlemek hele ki 8mbit ttnetlerde çok önemli bence. genelde stream açtığımda 2-3 arkadaşa izletmek için açıyorum zaten, twitchten küfür yiyordum youtube hiç kesintisiz yayınladı. twitch için doğru serverı seçebilene kadar milyon kere aç kapa yapıyorsunuz ve 1 saatlik yayın sonunda o server ile aranızda dalgalanmalar oluyor, frame drop ediliyor ve izleyen arkadaşlarım sık sık buffering yaptığını söylüyor. youtubeda 60 fps yaptım aynı yayını, twitch'te 45 yapıyordum, tek bir kesinti bile olmamış. %0 frame drop. daha ne işte.
Sosyal ağlarda paylaş

Artariel said:

şu an youtube ile benim tek sorunum copyright. almanyada komple bloklu zaten. cart curt yayınlar mutelenecekse ne izleme keyfi bırakır ne yayınlama. google bunun için mücadele etmezse çöpe gider yani bu olay, rakip falan olamaz twitchle. twitch şu an youtube'un yanında underground hissettiriyor.

abi bu konu çok tartışılıoyr içerde bu Alman hükumetinin bu piskopatlığından ötürü olan bir durum. Google'ın biriliyorsun avrupa birliği ile böle çok derdi var direkt çözemiyor. Ama üzerinde çalışıyorlar tabi ne yaparlar bilmiyorum. Twitch ise daha dediğin gibi daha underground olduğu için adamların radarından kaçabiliyor. Normalde twitchin de almanyada aynı olaya maruz kalması gerek. ama olmuyor daha niş olduğu için.
Sosyal ağlarda paylaş

Mortis said:

youtube un tahminen monetization fırsatları daha ii olacaktır twitche göre. Sonuçta youtube bu işin allahını yapıyor gaming dışındaki tüm içeriklerle senelerdir.

aynen öyle abi. buradan alır yürür.

ayrıca abi neden başka ne olacak deyip geçiyorsun ki, creative bir şeyler düşünecek olsan kesin olacak bir şeyler bulursun ki, google zamanla ekleyecektir de. ben zannetmiyorum twitchle aynı featlerle kalacaklarını.
Sosyal ağlarda paylaş

video kalite olayinin partner degil herkeste olmasi, yeni streamerlari baltalamamasi iyi olur. cunku adam geliyo yayinin iyi olsa bile 2 sonuc cikiyo:
-yayin kaliten iyi, adamin interneti izlemeye yetmiyo
-yayin kalitesini dusuk veriyosun herkes izlesin diye, hesap makinesiyle mi yayin yapiyon oluyo
:P

10000 kisi izlicek diye maymunluk yapcagima veya kiz isem gotumu basimi acacagima, 100 kisi adam akilli kendi sectigi kalitede izlesin olayi guzel yani.

edit2: muzik olayina gelince, isteyen istedigi muzigi kendi acsin daha iyi degil mi? ben izlerken iyi birine denk gelsem bile sevmedigim birsey caliyosa izlemem mesela.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...