Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Game of Thrones (2011) - HBO

di

Öne çıkan mesajlar

abicim teori diye spoiler içine alsanız ölür müsünüz?

ayrıca senin fikrin olur saygı duyarım, ama 300 sayfa satır arası okuyup bilmemne yapıp gelen adamların teorilerini bence böyle olacak akiki diye paylaşınca boku çıkıyor afedersin.

Hayır kitaptan spoiler paylaşmak ile şunun arasında çok ince bir fark var, çok ince yani. Misal ben en kuvvetli ve kitabın tümünü etkileyen ve bu bölümde ortaya çıkan teoriyi okumuştum, kendi rızamla, şu anda keşke okumasaydım diyorum.kimseye de bunun SPOILER'ini vermiyorum.

Diyorsunuz ki, vay efendim insanlar görüşlerini paylaşıyor, tahminini paylaşıyor, afedersiniz de tahmin falan paylaşmıyor,okuyor bir yerde gördüğünü onu buraya kopyalıyor şöyle bir teori vardı diye. Bir sonraki bölümde savaş vardır, bence Jon alacak aga derim. Çünkü atlısı var, oklusu boklusu var derim tahmin ederim bak tahmin budur. Ama bu bölümde ortaya çıkan bir durum en baba teoriyle verildi mi verilmedi mi arkadaş?

R+L=J

verildi. E bu neyin tahmini, ben sezon sonunda %90 olacak şeyi tahmin ediyorsam, bunun adı tahmin değildir aga, tamam bununla ilgili yazar hintler bırakmıştır kitap arasında, anlayan vardır ama kendine saklasın da. Ne keyif alıyorsunuz abi sezonun sonunu bilerek izlemekten? ben snow diriltilince aha dedim teori. sezonun sonunu da buraya bağlayacakları ortaya çıktı. Çok mu keyifli oldu yani böyle olunca.

Cersei ile ilgili olan detay, 2-3 bölüm önceden bilince başı arşa mı değiyor "tahmin" yürüten arkadaşların?

Ayrıca tahmin falan diyorsunuz da sevgili kankalar, şu anda ortada yazılıp biten, noter huzurunda, 7 huzurunda kitaba el basılıp yazılan bir senaryo yok. sezon başında ben olsam senarist yerinde ne kasıcam aga. kasmam ya, otururum teorilerden iyilerini alırım koyarım diziye al sana mis gibi dizi. hem izleyenler mutlu olur oba bildik yine diye, hem de sen uğraşmazsın bitti gitti.

Tahmin denilen şeylerin çoğu çıktı mı abicim bu sezonda? hatta şöyle sorayım, teori denip de çıkmayan bir şey var mı? yok, demek ki tahminden öte bir şeymiş o buraya yazılanlar. o yüzden lütfen başka başlık açılsın, çünkü ağır sinir bozucu. Sen teorini yazacaksın diye ben başlığa girmemezlik yapmam, çünkü ben başlıkta bölümde ne olduğunu iyi veya kötü müydü, şu neden şöyle oldu vs. tartışmaya giriyorum, senin 17 bölüm sonrası için bullseye "tahminini" okumaya değil. yapmayın demiyorum, hobi olarak yine yapın, kendi başlığınızı açın yine yapın.

dipnot:

https://pbs.twimg.com/media/Claq9SMUYAAcvKZ.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

ısınlanma.

hayır yanı sonda varysi gostermenın bı luzumu yoktu. fanlara pondering dısında bır sebebı yok. koyma işte millette ısınlanma demesin.

aryanın doğudaki mevzusunu 3 bölüm once bitirselerdi millet tamam o zamandan bu zamana yetişmiştir derdi.

ama adamların derdi bole tutarlılıklar deil uuu dedirticek sahneleri etrafa dağıtmak, sezon sonunu kuvvetli bitirimek vs vs işte.

Sosyal ağlarda paylaş

yahu dizi zaten kendi içinde foreshadowing ile spoilerın allahını veriyor. hala yok teori diye ağlıyorsunuz.

zaten ihtimaller düşük. insanlar o 2-3 ihtimali söyleyip duruyor. şu spoiler ağlaklığınız bitmedi

wildfire olayını bin defa işlediler dizide. daha 9. bölümde tyrion yine söyledi. qyburn ile cercei'nin konuşmaları da belliydi. patlatacaktı patlattı. hala yok siz spoiler verdinixz.

jon snow meselesi de öyle.

ned stark'ın bu konuda bir şeyler sakladığı daha 1. sezondan belliydi. dönünce annen hakkında bilgilendiricem seni dedi adamın kellesi gitti falan. dizi içinde lyanna'nın hikayelerini de duyduk. bilinen fakat kesinleşmeyen bir şeydi kesinleşti.

Sosyal ağlarda paylaş

Red said:

yahu dizi zaten kendi içinde foreshadowing ile spoilerın allahını veriyor. hala yok teori diye ağlıyorsunuz.

zaten ihtimaller düşük. insanlar o 2-3 ihtimali söyleyip duruyor. şu spoiler ağlaklığınız bitmedi

wildfire olayını bin defa işlediler dizide. daha 9. bölümde tyrion yine söyledi. qyburn ile cercei'nin konuşmaları da belliydi. patlatacaktı patlattı. hala yok siz spoiler verdinixz.

jon snow meselesi de öyle.

ned stark'ın bu konuda bir şeyler sakladığı daha 1. sezondan belliydi. dönünce annen hakkında bilgilendiricem seni dedi adamın kellesi gitti falan. dizi içinde lyanna'nın hikayelerini de duyduk. bilinen fakat kesinleşmeyen bir şeydi kesinleşti.

ağlaklık mağlaklık depdurma, ağzının ortasına lannister sword kabzasıyla vururum.

ayrıca ahaha ya, 1. sezondan belliydi he mi jon muhabbeti? yani sen daha ned'in o konuşmalarından anlamıştın. başkalarının zekasıyla zeki görünmeye çalışmayın arkadaşlar. 3 tane teori okuyup gelip buraya tatava yapıyosunuz bir de böyle aşağılama çabaları falan. kimsenin bi halt anladığı yoktu kardeş teorileri görene kadar.

cersei demişmiş de, ned stark belli etmiş de, ne olursa olsun abicim, bu teori denilen şeylerin hepsi çıktı mı çıkmadı mı? benim random denk geldiğim ve jon'la ilgili olanı bilerek okuduğum teori bire bir çıktı işte son bölüm.

sen bunu okuyup ahanda adamlar doğru demiş, ya da hadi ben de doğru bildim sansınlar diyebilirsin ama ben demek istemiyorum arkadaş. datmin olmak istiyorum şaşırarak. elbette dizinin belli yerlerinde hint verilir, veriliyor verilecek, ancak ben olay olduktan sonra lan harbiden bak şöyle şöyle olmuştu demek istiyorum. cersei'nin sahnesinin başlangıcında, vay aluminyum gerçekmiş demek istemiyorum..
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:

ısınlanma.

hayır yanı sonda varysi gostermenın bı luzumu yoktu. fanlara pondering dısında bır sebebı yok. koyma işte millette ısınlanma demesin.

Varys in donmesinin tabiki onemi var. Suan Dany onumuze gelen bin tekme seklinde westerosa giricek. Varys eger donup martell ve tyrell ler sizin yanınızda savasıcaklar demese onlara da sıkıcak yolda belki.

Varys in nereye gittigini Dany biliyor mu?
Varys basarılı oldu mu ally bulma konusunda biliyor mu?
Bulduysa kimler ally bunu biliyor mu?

Bunları bilmesini saglayacak sey varys in donmesi ya da 'aracılarla' bilgi yollaması lazımki bu bilgiyi 'aracılarla' yollamak istemeyebilirsin de. O yuzden Varys in ve Martell ve Tyrell gemilerinin son sahnede olması lazımki bir onceki 'fire and blood' dedigi anki sahne havada kalmasın ve alliance ın kuruldugunu gostersin. Olmasa asıl sacma olur.

Sosyal ağlarda paylaş

Nigger_of_the_sand said:

Cersei'nin Qyburn'e ne sordugunu bilmiyorduk, herhangi birseyi dogruluyor olabilirdi. Tyrion septin altindaki wildfirein orada kaldigini soylemedi sonucta, Tyrion'un oldugunu bildigi birseyin surpriz gibi arastirilacagini dusunmez izleyici. Bence leakleri okumayan adam oradaki bagi kurmaz yani.

1-flashbacklerde wildfire-burn'em all göze sokuluyor.o patlama olmadı ve gelecekten görüyor onu bran.
2-cerseinin iki kelimesinden biri ''i'll burn cities to the ground''
3-trial by combat ortadan kalkınca cerceinin işine yarayabilecek başka bi ''rumor''yok.
4-tyrion danynin babasından bağsederken şuraya şuraya wildfire koyup şehri yokedecekti diyor.sept of baelorun altında olduğunu ayrıca belirtiyor.

daha da vardır.ilk aklıma gelenler bunlar.leakleri okumadan direk bölümü izlerkende aklıma direk wildfire gelmişti.dikkatli izleyici hemen çıkarır bu sonucu.casual izleyiciysende takmıcan milletin teorisini

Sosyal ağlarda paylaş

izlediğimiz dizi derin bir dizi değil. hatta yazılan teorilerin aksine dizide genelde herkesin kesin gözüyle baktığı en basit olanlar gerçekleşiyor. ama biz dizide ters köşe aradığımız için şöyle olabilir mi diyoruz. çünkü dizide red wedding gibi olaylar yaşandığı için insan acaba mı diyor.

reddit leaklerini okumadım ben. hayatımda da reddite girmedim yani. kitapları da okumadım. diziyi dikkatli izleyince zaten olacakları diğer sezonlara kıyasla özellike bu 6. sezonda çok net görüyorsun yani. evet 1. sezonda ned stark ve robert dialogları, ned ve jon'un dialoglarından insan zaten bir şey olduğunu anlıyor yani. bu kadar abartmayın. 9. bölümde beyliş'in geleceği 5. bölümde belliydi mesela.
Sosyal ağlarda paylaş

calimero said:

R+L=J

sırf diziyi takip eden bi adamın r+l=j den sonucu bulması imkansız buarada.ayrıca buda teori.ama saygıdan gidip açık açık yazılmıyor.öbür türlü olsa çünkü asıl olarak kitap destekli olduğu için haklı olurdun ama durum öyle değil.cerceinin durumuda yazdığım gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

madcow said:

Cuce said:

ısınlanma.

Varys in donmesinin tabiki onemi var. Suan Dany onumuze gelen bin tekme seklinde westerosa giricek. Varys eger donup martell ve tyrell ler sizin yanınızda savasıcaklar demese onlara da sıkıcak yolda belki.

Varys in nereye gittigini Dany biliyor mu?
Varys basarılı oldu mu ally bulma konusunda biliyor mu?
Bulduysa kimler ally bunu biliyor mu?

Bunları bilmesini saglayacak sey varys in donmesi ya da 'aracılarla' bilgi yollaması lazımki bu bilgiyi 'aracılarla' yollamak istemeyebilirsin de. O yuzden Varys in ve Martell ve Tyrell gemilerinin son sahnede olması lazımki bir onceki 'fire and blood' dedigi anki sahne havada kalmasın ve alliance ın kuruldugunu gostersin. Olmasa asıl sacma olur.

varysin ''little bird''leri yokmu? her bi bokunu yaptırdığı.onlarla tyrion veya danye mesaj yollıyamıyormu?

''fire and blood''diyip sahne kesildiğinde kimsenin allianceın kurulduğu yönünde bi şüphesi kaldığını sanmıyorum ayrıca.
Sosyal ağlarda paylaş

abi sinir bozucu oluyorsunuz bak yine, yok dikkatli izleyici yok casual izleyici. abicim ben de izlerken aklıma gelmiş olabilir taaa 2. sezonda izleyip aklımda kalmış olabilir.

red eğer ilk sezondan jon snow teorisini biliyorduysa ben de ned stark reborn'um bu kadar diyeceğim.

cersei olayında da tahmin edebilirsin edemeyebilirsin, kendine saklarsın abi tahmini ya da bak çok basit bir çözümü var

TEORİ BAŞLIĞI, bitti gitti. tahminse de ben kendi dumanımı çekmek istiyorum başkasının dumanını değil.

hayır yani her şeyi bu başlık altında paylaşıcaz diye neden tutturuyosunuz onu anlamıyorum ben, ya da anlıyorum da saçma geliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

_Rave said:

calimero said:

R+L=J

sırf diziyi takip eden bi adamın r+l=j den sonucu bulması imkansız buarada.ayrıca buda teori.ama saygıdan gidip açık açık yazılmıyor.öbür türlü olsa çünkü asıl olarak kitap destekli olduğu için haklı olurdun ama durum öyle değil.cerceinin durumuda yazdığım gibi.

bunu ben de bilmiyordum mesela. bu sezon tower of joy falan derken kıllandım. ben jon'u ned'in başka bir soylu ailedne piçi olduğunu düşünmüştüm hep. adamın bu konuda bir şeyler sakladığı hep barizdi.

Sosyal ağlarda paylaş

calimero said:

abi sinir bozucu oluyorsunuz bak yine, yok dikkatli izleyici yok casual izleyici. abicim ben de izlerken aklıma gelmiş olabilir taaa 2. sezonda izleyip aklımda kalmış olabilir.

red eğer ilk sezondan jon snow teorisini biliyorduysa ben de ned stark reborn'um bu kadar diyeceğim.

cersei olayında da tahmin edebilirsin edemeyebilirsin, kendine saklarsın abi tahmini ya da bak çok basit bir çözümü var

TEORİ BAŞLIĞI, bitti gitti. tahminse de ben kendi dumanımı çekmek istiyorum başkasının dumanını değil.

hayır yani her şeyi bu başlık altında paylaşıcaz diye neden tutturuyosunuz onu anlamıyorum ben, ya da anlıyorum da saçma geliyor.

sen milletin teorisini okuyacam diye niye tutturuyosun ben onu anlamıyorum.ben başka topiğe kendi fikrimi yazıcam diye gidiceğime sen bu topiği okuma daha basit değilmi? babanın forumu gibi millete spoiler vermediği halde ne yazıp ne yazamayacağı hakkında ahkam kesemessin birader kusura bakma.kendi teorisi yazar.okumak zorunda olmayan sensin rahatsız oluyosan.

r+l=j teorisinden sonucu eğer araştırmassanız dizi izleyicisi olarak çıkarmanız çok çok zor.gelip bu yazıldı diye spoil edildi demeyin.eğer biliyorsanız sonucu araştırmışsınızdır.bukadar basit.
Sosyal ağlarda paylaş

Dikkatli izleyici falan değil, en çok bu sezon dışarı sızdırıldı senaryo. İnternette kanser gibi yayıldı o bilgiler millet gerçek senaryo olduğunu bilsin veya bilmesin, teori kasanlar bilinçli olarak yapmassalar bile etkilendiler doğal olarak okuduklarından.

Dolayısıyla siz farkında olmadan leak'e dayanan bir teoriyi gelip buraya yazıp işin içine sıçabiliyorsunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

_Rave said:

calimero said:

sen milletin teorisini okuyacam diye niye tutturuyosun ben onu anlamıyorum.ben başka topiğe kendi fikrimi yazıcam diye gidiceğime sen bu topiği okuma daha basit değilmi? babamın forumu gibi millete spoiler vermediği halde ne yazıp ne yazamayacağı hakkında ahkam kesemessin birader kusura bakma.

r+l=j teorisinden sonucu eğer araştırmassanız dizi izleyicisi olarak çıkarmanız çok çok zor.gelip bu yazıldı diye spoil edildi demeyin.eğer biliyorsanız sonucu araştırmışsınızdır.bukadar basit.

kardeş r+l'yi kendim okudum zaten. burası dizi başlığı değil mi? dizi başlıklarında sağdan soldan duyduğun teoriler değil ya 1 bölüm sonrası için kendi tahminin ya da bölüm eleştirisi övgüsü anlamadığın noktaların sorgusu yapılır.

La gidin öte başlık açın aaaaa bi de gelmiş sen neden okun depduru bana burda.

bana göster başka bi dizi başlığı bu başlık gibi teori dönsün. yok arkadaşım yok, üstteki arkadaşın dediği gibi leak'leri okuyup bize gelip tatava yapmayın biz çok zekiyiz diye.

7. sezonda teori başlığında tartışırsınız artık übermensch zekanızla çözdüklerinizi.
Sosyal ağlarda paylaş

arya üstüne bin tane teori yazıldı,patladı hepsi.cleganebowl yazıldı oda patladı.sadece yazılıpta tutan teori bu cercei oldu.oda bariz şekilde foreshadowing olduğu için.

100 tane teoriden bitanesi doğru çıktı diye kime teori yazmayı yasaklıyosunuz ya.bu kafa yapısı ciddi rahatsız edici abi.

Sosyal ağlarda paylaş

anlamak istemedikleri o.

şimdi bakın ben buraya jon ile kalisi evlenecek diyecem. birisi jon kalisiyi öldürür diyecek. öteki kalisi jon'u öldürür diyecek.

illaki bir tanesi tutacak bunu anlamıyorsunuz. bu kadar takıntılıysanız okumayacaksınız.

spoiler taglerine '' gerçekleşme ihtimali düşük teori barındırır '' mı yazsın insanlar anlamadım.
Sosyal ağlarda paylaş

@rave

abi yasaklamıyoruz ki, öyle bi yetkim de niyetim de yok. açık açık diyorum. Başka başlık açalım kardeş kardeş herkes mutlu olsun diye.

diğer teorileri bilmiyorum, cleganebowl gözüme çarptı ama okumadım özellikle. bana denk gelen 2 teori ki zaten bu jon'un teorisi grand theory, diğeri de bu bölüm başlangıç sahnesi ikisi son bölümün en baba sahneleriydi. keşke bilmeseydim diyorum, daha keyif alırdım.

tommen'i tahmin edemedim, okumamıştım misal. o su serpti biraz.

Sosyal ağlarda paylaş

yahu ilk bölümde dizi sölüyo zaten, nedin güneye indiğinde robert yüzünden ölüp cocuklarının oksuz kalıcağını.

bazı seylerin artık forshadowing olduğunu kabul edip ona gore izleyin.

heryer kehanet dolu işte dizide, alısın artık bu kadarınada yahu.

hani dersinizki

tommenın intahar ettiğini neden solediniz falan, eğer biri bunu bence ibliyoıdum o atlıycak camdan! diye sölemişse eyvallah tamam, ama dizide gözümüze soktukları seyleride artık dert etmeyin

Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...