Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yeni mezun yazilim muh maaslari

Glatheros

Öne çıkan mesajlar

Lan 2 2.5k falan demişiniz de tooaşşaklı diye tabir ettiğimiz üniversitelerden mezun olup üstüne stajı doğru düzgün yapmadığın sürece başlangıç maaşın taş çatlasın 1.5k haberin olsun ehaha. Ama bi kaç sene tecrübeden sonra eğer adam akıllı iş yapıyosan(Adam akıllıdan kastım temiz kod yazma işi kıvırma vs) 5kyı zorlarsın
Sosyal ağlarda paylaş

elesso said:

zeawee said:

yazilim muh. bilgisayar muh.den cok mu farkli ya?

ucretleri inanilmaz dusuk yazmissiniz. yeni mezun bilgisayar muhendisiyim, 3k'dan assa paraya işe girmem..

kaç k maaş alıyorsun şu an? birde hangi okul mezunusun?

itü vb. dışında 3k başlangıç anca tanıdıkla oluyor

itü elektronik mezunuyum. trt'ye tanıdık muhabbeti ile girdim tecrübesizken ve 4405 tl maaş alıyordum geçen sene. Sonra bazı olaylar oldu işte kişisel kısmında yazmıştım.

TRT'den ayrıldıktan sonra 5 ay iş aradım, beğenmedim maaşları haliyle. 4405'ten düşmek kolay olmadı. Sonra seve seve 2k'ya işe girdim. Ankara'da proje başlattılar, beni yollamak istediler. İstemeyince de istifa ettim.

Şu an işsizim. Can sıkıcı.
Sosyal ağlarda paylaş

"1.5 la nasıl yaşayacak?" diye soran kişinin türkiye maaş ortalaması, işsizlik oranı, senelik yeni mezun sayısı vb verilerden haberi yok galiba şlsakjdsa

sıfır deneyimle 2k alır diyor sektörde çalışanlar ki bence de öpüp başına koysun 2k yı. direk eve çıkıp "özgürlüüük" demesin bir süre aileyle veya arkadaşla kalsın fln vs.
Sosyal ağlarda paylaş

- 2500'un altinda baslamamaya gayret gostersin, 2500un alti kabul edilir maas degil yazilimci icin

- Istanbul'da tekno parklardaki sirketlerin biraz daha iyi pazarlik yapma sansi var, muhendis basina daha az vergi odedikleri icin

- Sirket ve is secerken kesinlikle ama kesinlikle sirket ismine bakip is secmesin, adami aninda pidgeon hole ederler, ayik olsun girecegi iste kullanacig Tech stack neyse ona gore secim yapsin.. nice arkadaslarim ismi garanti diye garantiye , ibm e, samsunga vs girdiler, sacma sapan proprierty tech stackler kullaniyorlar, adam sirketten ciktigi zaman tecrubesinin hic bir degeri yok cunku o stacki sadece iki uc firma kullaniyor vs.

- vizyon sahibi olmaya ozen gostersin, yazilim kariyerinde hedefi turkcell de calismak olmasin, bu tiplerden turkiyede bolca var

- bir github accountu acsin, open source kafasina girsin, contribution yapsin
Sosyal ağlarda paylaş

Glatheros said:

valla benim mantigim da oyle diyor. 3k yi vermezler kolay kolay ama 3den acarsa 2.5-2k bandinda anlasir gibi?

Çok yüksekten açarsan pazarlık etmeyip sigdir de çekebiliyolar hayalperest görüp. Bence 2.600 falan gibi düşünüp taşınıp hesaplanmış havası veren, mütevazı/yüksek arası bir şey desin.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...