Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

XCOM 2

Komutan

Öne çıkan mesajlar

alan aldı zaten herhalde ama "yamalanmadan almayın" deyip bombalamışlar, resmi forumunda bile ilk üç sayfa sabahtan akşama bug başlıklarıyla dolmuş, firaxis övme başlığı kalmamış ilk sayfada lol.

metacritic'te bütün critic review'ler yeşil ama oyunculara açmadılar bakalım nasıl bombalanacak. steam'de %78'se durum vahim demek.
Sosyal ağlarda paylaş

ya püskevit'in videosundaki gibi bir clipping ben hayatımda görmedim, sectopod'un yarısı ufonun içinden geçiyordu, %100 ile vuruyor da vurduğunu göstermiyor filan tam komedi. iyi ki 3 ay ertelemişler yani.

neyse her zaman derim, bug düzelir ama kötü feature düzelmez. en büyük yakınma gördüğüm neredeyse her mission'da timer olması. steam forumunda 500 mesaja giden başlığı var şimdiden lol. en tiksindiğim şey zaten o timer srpg oyunlarında.
Sosyal ağlarda paylaş

konsept de kötü ki zaten. timer koyacaksan failstate olarak koymazsın, ödülleri ayarlayan kademeli timer olur valkyria chronicles gibi.

support filan ekstra kötü olacak bu sefer, ben diyordum da millet inanmıyordu. perklerin önemli kısmı overwatch üzerine, adamlar overwatch kullanılmasın diye napacağını şaşırmış.

ama işte çağımız devleri "fast-paced" diyebilmek için yırtınıyor böyle. timerlı xcom'a the guardian 100 veriyor sonra lol.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

ya püskevit'in videosundaki gibi bir clipping ben hayatımda görmedim, sectopod'un yarısı ufonun içinden geçiyordu, %100 ile vuruyor da vurduğunu göstermiyor filan tam komedi. iyi ki 3 ay ertelemişler yani.

neyse her zaman derim, bug düzelir ama kötü feature düzelmez. en büyük yakınma gördüğüm neredeyse her mission'da timer olması. steam forumunda 500 mesaja giden başlığı var şimdiden lol. en tiksindiğim şey zaten o timer srpg oyunlarında.

clipping ilk oyunun da sorunuydu. herkes objelerin icinden adam gorup vuruyordu. silahlar duvarlarin icinden geciyordu ates ederken vs. kac sene oldu, orda da fixlenmis degil. bu yeni degil muhtemelen, modeli uzattiklari icin daha da fena olmus. motorun sacmaligi gibime geliyor. ilkinde de action cam bolca sacmaliyordu zaten. o sniperlarin 10-15 dk takilmasini aylarca cozemediler.
Sosyal ağlarda paylaş

e o kötü birşey değil ki zaten, endgame'e geldin hop bitsin hiç sevmem şahsen. bütün ability ve item'ları açmışken bıraksınlar oynayalım kafamıza göre. bitirmek istemiyorsak bitmesin zorla.

panik olayını demiyorum ya, görevlerin içinde "şunu yap 8 turn içinde" vs olayları. burada paniğin yerini avatar project almış.
Sosyal ağlarda paylaş

ilk defa bir oyun 4gb vram'in hepsini kullandı, işin ilginci gemide gezerken lol. mission'da 2,5gb'ye filan düşüyor.

çok iğrenç timer ya, alyenlerin yanına gidip pusu kurana kadar 3 turn rahat gidiyor. failstate yani güçsüz kalma filan değil.

customization süper, her oyunda şu kadar özenilse keşke. helal olsun cidden iyi. sadece yüz seçenekleri sınırlı kalmış, yarısı angutumtrak seçeneklerin zaten.

oyun neyse ki turn-based, yoksa fps facia yani. auto-detect maximum dedi (fxaa'ya getirdim bakalım) ama performans şu steam review gibi:
said:
10/10 fps
Sosyal ağlarda paylaş

msaa 2-8 var, bir de fxaa. fxaa'dan msaa2'ye döndüm çünkü gölgeler blok blok oluyor bir garip artifact. bakalım ağırlık üzerse (yani üste tek askere zumlamışken odanın içinde bile 60fps değil) reshade ile smaa filan da denerim.

grafikler iyi ama bu kadar ağır olmasını gerektirecek kadar da değil hani. fo4'te bile vertibird'e binmediğim sürece bu kadar düşmüyor.

neyse görevden göreve fark var belki de şimdi yeni girdiğim görevde fena değil, rahat.

lol ikinci görevde mind control başladı, akıl fikir.
Sosyal ağlarda paylaş

HellHound said:

http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=1179860&page=7

incele su thread'i bence DoF ve AO ile daha cok alakali olabilir gibi

olmazsa bokeh'i kaldırayım o zaman ya, sağolasın doggy.

oyun eğlenceli ama resmi forumlarda beni devamlı ezmeye çalışan kralcıların yeni üyeler tarafından ezilmesini izlemek de ayrı eğlenceli lol.

hala sınıflar random açılıyor. /facepalm
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...