Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Galatasaray 2015 - 2016 Sezonu Genel Tartışma - 1

Cons

Öne çıkan mesajlar

aktiftablet said:

Sotto said:

3 buyuk takimin taraftarlarinin birbirinden cok farkli oldugunu dusunmek abes olan zaten.

Fark yok mu?
https://www.youtube.com/watch?v=W7GfW_NWZNA&feature=youtu.be

büyük(!) gs taraftarı, hakem faciasıyla 7 kişi kalmış rakip zaten pres yapmıyorken paslaşan takımına "oley oley" diye bğaırıyordu.
Fark bayağı var..

bu dün yazdığım maç işte
Sosyal ağlarda paylaş

Stringray said:

bugünkü kadar büyük çapta çirkeflik gs ve fb'ye asla yapılamaz.

kitapta şöyle böyle diyenler var, o kitaptakiler her maçta ve her takıma eşit olarak yapılmıyorsa takayım kitabına.

Önceki örneğimden daha büyüklerini istiyorsan söyleyeyim hemen. Bu arada dünkü hakemi koruduğum falan düşünülmesin. Olay Galatasaray'a ihale edilmeye çalışıldığı için bu örnekleri vereceğim.

1) Saracoğlu'nda 7 kişi kaldığımız maç. Kartlar ağır kolpa ki veren kişi de yanlış adama kart gösterip maç tekrar ettirten Ali Aydın. Bu adamın her maçı Galatasaray aleyhine eyyam olmasına rağmen dünkü kadar infial yaratılmadı hiçbir zaman. Çünkü adam nasılsa Galatasaray aleyhine çalışıyor ses çıkarma...

2) 2002-03 sezonunun son haftalarındaki Galatasaray - Adanaspor maçı. Maçta G.Saray'ı silkmeye yemin etmiş bir hakem vardı ve o maçta Galatasaray'ın tam 3 golü verilmedi. Bakın tekrar ediyorum bir maçta 3 gol verilmedi. Fenerbahçe'ye, Beşiktaş'a yapılır mıyı geçtim Türkiye Liglerinde bunun bir örneği yoktur. Adam resmen tünele gidip oradaki bir televizyondan mı yoksa skorborddaki tekrardan mı tam hatırlamıyorum golü iptal etmişti. Maç da 2-2 bitti.

3) 2003-04 sezonu ilk yarısının son maçı yanlış hatırlamıyorsam. Elazığ deplasmanı ve hakem Ali Aydın. Maçın son dakikaları Galatasaray önde ve Elazığ bastırıyor. Maçın uzatmasının uzatmasını oynatıyor Ali Aydın ve beraberlik golünü attırmak için fırsat kolluyor. Bir pozisyonda Elazığlı oyuncu topu bariz şekilde dışarıdan ceza sahasına çeviriyor, hadi hakem görmedi diyelim. Sonra o topu alan Effa, saniyesinde kendini yere bırakarak penaltıyı alıyor ve koşup Ali Aydın'a sarılıyor. Bu maç da resmen Galatasaray'ı yarış dışında bırakma projesiydi. Zaten o sezonun ikinci yarısını hatırlayan hatırlar.

4) Yine 2003-04 sezonu Olimpiyat tiyatrosu başrolde yine Ali Aydın. Ligin ikinci yarısı doğranan Beşiktaş'ın gönlünü ve gazını alma operasyonu. Kurban ise Galatasaray. Yasin'in parendesini kolay kolay kimse unutmaz herhalde.

Futbol hafızam kuvvetlidir ve daha bunun gibi maçlar sayarım ben. Şu 4 maçta da hakemler sahaya 'amaçlı' bir şekilde çıkmıştı. Ertesi günler konuşulan konular ise Galatasaray'ın ne kadar kötü futbol oynadığı, ne kadar dandik takım olduğuydu.
Sosyal ağlarda paylaş

applev0dka said:

Red said:

şu elmalıvodka gibiler yüzünden fener'i destekliyorum yemin ederim.

adam salyalar akıta akıta 6. lığımızla sevinir halde sddfs. takımı lider ya. hayır 10 yılda 1 şampiyon oluyorsunuz insan utanır en azından sene sonunu bekler.

galatasaray'ın kendi taraftarı umursamıyor sizin umursadığınız kadar.

şunun üstüne üzülelim mi 6. olduğunuza ?

umarım 100 dolara muhtaç olacağınız daha kötü günler yaşarsınız
99 aralıkta fanatik gsli dedem vefat edene kadar onun yanına gittiğimde sevinsin diye gsli olduğumu söyleyen, uefa şampiyonluğuna içten sevinmiş birini o iki rengi yan yana görünce iğrenecek hale getirenler zaten o gsnin taraftarı.

boş yapmayalım bileklik alalım

Abi böyle saçmalık mı olur
Aralarından birkaç mal saçma pan pankart açtı yorum yaptı diye GS'ye kinlenmek lol
Hayır şu fanatiklikten ne anlıyorsunuz çözemedim yıllardır
Her takımın taraftarı arasında gerizekalısı da var akıllı uslusu da var yahu
O zaman bizimkiler sahaya işgal için indi diye herkes BJK'dan nefret etsin. Saldırganız çünkü tinerciyiz, yakalasak bıçaklardık her birimiz futbolcuları hakemi vs.
Sosyal ağlarda paylaş

O pankartı 2-3 tane kendini bilmez açmış olabilir ama o dönem o görüntüyü herkes sağda solda paylaşıp yeterince bıdı bıdı ettiler adamın anlatmaya çalıştığı şey GS taraftarı bu pankarttan 2 sene önce billboard'lar da 5 lira için dilenen Adnan Polat'ı unutmuş olması her türlü terbiyesizliği yapıyor olması. Bunlar sadece örnekler tabi bir çok sebebi var böyle uzar gider. Ha 80 lerdeki gibi taraftarlar kolkola maç izlese keşke ama yöneticiler ve federasyon buna engel oldular ve bu saatten sonra imkansız.
Sosyal ağlarda paylaş

applev0dka said:

Sotto said:

3 buyuk takimin taraftarlarinin birbirinden cok farkli oldugunu dusunmek abes olan zaten. Herhangi bir etnik kimlik yok, zengin-fakir yok, kendin demissin iste dedem fanatik GS'li, sen fanatik BJK'li. Resmen rastgele 3 buyukten birini tutuyoruz iste.

O taraftar les, sizinki daha les, yok bizimkisi daha iyi geyigi bi bitmedi. Stada giden, tribunlerin cok sinirli sayida ve belli kesimlerinde oturan taraftar profili ayni olabilir ama bunlarin o takimi veya tum taraftarlari temsil ettigini dusunmek anlamsiz olani zaten.

Gs taraftari soyle, BJK taraftari boyle, FB taraftari soyle kadar anlamsiz bir dusunce yok. Hepimiz o veya bu sekil bu takimlari tutuyoruz iste. Herhangi bir profilimiz mi var?

bilmem size sormak gerek.
Beşiktaş taraftarına tinerci. aysal döneminde kendi taraftarınza süper parlak insanlar muamelesi yapan sizdiniz.
bu forumda gs taraftarının nasıl elit olup diğer taraftarlardan ayrıldığını anlatan da sizdiniz sayfalarca.

ben aynı evde doğmuş 2 kardeş 2 farklı takımı tutuyorken nasıl farkımız oluyor derken böz döhö elötöz diyen de sizdiniz.

yukarda söylediğin şeyler doğru olsa da insanların kendini üstün görme cabasında( tribünlerin geneline göre insanların daha eğitimli ve bilinçli olduğunu düşündüğüm bu forumda bile) olduğunu değiştirmiyor malesef.

Eger forum mesajlariyla degerlendireceksek olayi, bu forumda daha fazla objektif yorum yapabilen GS'li oldugunu dusunuyorum, evet. Ama bu valequenta veya arada dagla gectigimiz GS'li yok da demek degil.

Forumun ileri gelenleri ve tanimasam da akilli duzgun adamlar olduklarini dusundugum Zegna, fizban vs bile yeri geldi mi fanatik olabiliyorlar. Yine futbol bolumu disinda begendigim Fistan, konu futbol olunca FB lehine sacmalayabiliyor (benim gorusum)

FB'den Kanuni, BJK'den yine Darkrider akilli mantikli yazan insanlar. O yuzden bunun elitlikle hic bir alakasi yok. Isim isim yazmanin anlami yok ama futbol gibi basit bir konuda olaylara objektif bakmak zor olmamali. Yoksa elbette hepimiz takimimizi seviyoruz.

GS'nin belli bir lise kulturu var evet de o lise kulturunun ici bosalali cok oldu.

Ama yine dedigim stada giden bir kesimle, sacma sapan taraftar gruplariyla bir takimin ozdeslesmesi hosuma gitmiyor. Tinerci geyigi nerden cikti bilmiyorum, Carsi'da cok duzgun insanlar yok mudur vardir, yakin BJK li arkadaslarim hep soyler it kopuk da var duzgun de var diye. Ne kadar dogru bilemem.

Ama nedir ki abi Carsi, Ultraslan, yok GencFB dediginiz isi gucu olmayan adamlar.

Surda 5 yil icerisinde 50 bin kisilik Arena'ya giden taraftar profilie baksan max 3-5k bu 5 yilda da her sene oradadir. Veya daha fazlasi olsun. Nedir ki bu.

O yuzden diyorum taraftarin, klubun bir durusu olmaz diye. Cunku profiller degisiyor, toplum degisiyor. Bugun BJK-GS-FB li olmanin herhangi bir kistasi olmadigindan birbirinden ustun olmasi gibi bir durum anlamsiz. Iki kardesten biri fanatik GS digeri BJK li. Ne oldu simdi BJK li olan daha mi serefli gururlu oldu. Yok oyle birsey.
Sosyal ağlarda paylaş

yazdığın şeylere katılıyorum da futbol konusunda söyle bir şey var. Karşıdaki adam ne kadar futbol konusmaya niyetliyse sen de o kadar konuda kalabiliyorsun, adam sacma sapan konusup aptal aptal tespitler yapınca sen de işi trole vuruyorsun.

sadece forumda değil gerçek hayatta da böyle, oturup cok güzel futbol muhabbeti yapabildiğim fb gsliler varken la yeter bir sus sen futbol konusma diye ağzına vurmak istediğim beşiktaşlılar da var yani.

bizim futbol anlayışımız sadece çük yarıştırmak kim daha uzağa işer onla ilgilenmek.

geçen sene benzer şeyleri ben yazdığımda yok biz elitiz siz tinercisiniz diye konusanlara, bıcaklama olayından sonra da hepiniz katilsiniz diye cevap veriliyor.

sacmalık sacmalığı doğuruyor cunku.
burdaki insanlar gomez kariyerinde rvp'den cok gol atmış dememi bile kaldıramadı sezon başında sdsas.

sayısal verilerle geliyorsun aptal aptal cevaplar, kanıtlarla geliyorsun yok ağlama bilmem ne.

sonra gs'nin beşiktaş'a açtığı pankartı gs aynı duruma düşünce gs başlığına koyuyoruz biz seviyesiz oluyoruz.

böyle bir ortam da cıkıp da kimse gs 6. olmus cok üzüldüm demez. karşıdaki nasıl davranıyorsa öyle karşılık bulur.

ben burda gs daha beter olsun 100 dolara muhtaç kalsın derim.
düzgün futbol konusabilidiğim insanla gs nasıl daha iyi olabilir onu tartışırım.

hani futbol konusu genel olarak insanların birbirini kızdırması eğlenmesi karşılıklı atışmalar falan filan ama bizim ülkemizde bir çok insan öyle bakmıyor.

bu forumda da öyle bakan insan az. o yüzden uslup da böyle ilerliyor

yoksa asla başka ülkelerdeki gibi etnik köken,inanc, gelenek, farklı bölge gibi gibi sebepler yok bu 3 takımı ayıran. hepsi birbirinin aynısı
Sosyal ağlarda paylaş

Esh said:

deli dana vs bütün türkiye
Dun Mehmet Demirkol'u bile izlerken utandım resmen. Yanlıs olmasın onun adına utandım. Cok da mantıklı bir adamdı bu cok da severdim kendisini her konuda kendisine katılmasam da en azından mantık yuruterek konusan adamlardan biriydi. Her zaman 'reasonable doubt' a yer bırakan ya belki bilmedigimiz bir sey vardır bir bakalım adamın raporunu bir okuyalım diyen bir adamın cıkıp dunku yaptıgı hareketler falan korkunctu. Kanallar yorumcular reklam ve PR icin cıldırdılar dun yani.

Ha bu olay bir baslangıc olacaksa ve turk hakemligi duzeltilecekse super yaksınlar herifide cok umrumda. Su adamı Salih hakeme kart gosterdi olay oldu oooh reyting pr keh keh diye asıp gececeklerse hepinize ve hepsine aferim zaten herkesin hakettigi bu.

Ayrıca Cem Dizdar'ın yazısı gayet yerinde

http://www.fanatik.com.tr/yazarlar/cem-dizdar/bu-tarz-trabzona-deger-katmaz/646863
Sosyal ağlarda paylaş

Tarihte 7 kisinin 7-0 yendigi maclar varken maci yalnizca 30 saniye uzatmasi skandal. Bence oyle top cevirme falan yapmamaliydik, 2-3 tane daha sikistirmaliydik geri kalan 3 dakikada.

Trabzonsporlu futbolcularin psikolojisi yerinde degildi bu macta; kirmizi kartlarin hepsi dogru karar. Onlarin oncesinde kritik 2-3 penalti karari hatalari var Hakan'in eline carpan top, Sabri'nin ittigi pozisyon ve Trabzonspor icin verilen penalti; hepsi bana gore yanlis ancak her hafta gordugumuz pozisyonlar bunlar. Her hafta da tartisiyoruz penalti mi degil mi diye bu tarz pozisyonlari. Besiktas basliklarina bakarsaniz zaten her mac verilmeyen penalti diye aglarlar, haksiz penalti verilirse de 'eaoobbii tartismaya acik pizisyon, biraz da bize versinler' derler.

Sikeci medyasi iyi calisiyor, 2 tane ligden kopmus hedefsiz takimin macina yonelttiler butun focusu, TFF'nin basinda Demiroren, FB'nin basinda Aziz, Mahmut gibi adamlar varken, BJK de saksakci baskan, Cebi gibi adamlar varken , tarihin en buyuk Turk sporu olayinda 10 a yakin kurumca, mahkemelerce onaylanmis sike olaylarinda bir tane bile hakemin adi gecmezken, simdi futbolumuzun butun basarisizligini hakemlere atalim, arka planda kim masa oyununda daha basarili olacak sezonunu izleyelim.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...