Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Galatasaray 2015 - 2016 Sezonu Genel Tartışma - 1

Cons

Öne çıkan mesajlar

KuddusiMavra said:

guncel said:

@KuddusiMavra
şike sorunu olmasaydı yabancı kuralı gelmeyecekti, aysal da saçma sapan transferler yapmak zorunda olmayacaktı
evet ne geldiyse türk futbolunun ahlaksızlığından geldi

birader...
1.gün içerisinde çoktan bitmiş olan bir transferi internet üzerinden sisteme girmeme sorumluluğunu Türk futbolunun ahlaksızlığına nasıl bağlıyorsun?
2.ulaştırılması gereken evrakların imzasız olmasının nedeni nasıl Türk futbolunun ahlaksızlığı olabilir ki?

Kuddusi konuyu başka yönlere çekmeye çalışma. Sana şu evrak işleri fenerin suçu diyen olmadı. Fenere şike gelince o zamanlar tff başkanı olan M Ali Aydınlar ? o seneye özel play off yapıp gs nin 9 puan olan farkını 4.5 a indirip o güne özel feneri korumadı mı? Son maç eğer fener yenseydi o senenin şampiyonu fener değil miydi?!!!
Buradaki ahlakı savunuyorsan sana bir şey demiyorum
Sosyal ağlarda paylaş

KuddusiMavra said:

aç fenerium senelik gelirlerini bul.
sonra sizin dükkanla karşılaştır.

ya bunu da mı tartışıyorsunuz arkadaş?

Şimdilik kısa kısa yazıyorum, daha sonra daha detaylı yazarım:

İlgili Mali tablolar ve dipnotlar:
FB:http://cdn.fenerbahce.org/pic_lib/fbsportif/fener-2014-4c-bd-gorusu-ve-dipnotlar_4640944.pdf

Sayfa 48: Lisanslı ürün gelirleri yaklaşık 81m TL

http://cdn1.galatasaray.org/files/sportif/bdraporlari/GS_Sportif_Konsolide_Rapor%20_31052015_FINAL.pdf

GS: GS, 2015'te durdurulan faaliyetler kısmında görebiliyoruz GS Mağazacılık gelirlerini. Ancak GS Mağazacılık ile GS iletişim konsolide olduğundan toplamda durdurulan faaliyet gelirleri yaklaşık 80m olarak görünmekte. Bunun ne kadarı lisanslı ürün bilemediğimden, geçmiş tablolara baktım. İletişim gelirleri genelde lisanslı ürün gelirlerinin yaklaşık 10%'u gibi hep. Yine o tarz olacağını varsayarsak (ki çok doğru olmaz, TV gelirlerinin ciddi bir şekilde artmış olabileceğini hiç sanmıyorum), Fenerium 10% daha iyi diyebiliriz hasılatta. (BJK hasılat:37m)

Toplam gelirler birbirine çok yakın (318 FB, 350 GS) GS'nin ciddi farkı CL gelirleri. Naklen yayın birbirine çok yakın, GS'nin bir diğer avantajı sponsor ve isim olmuş. Ama Fener'in ciddi sponsoru yoktu sanırım 1-2 senedir. Fenerbahçe burada bizi bu sene katlayacak.

İşte CL o yüzden çok kritik. GS'nin toplam gelirlerinin yaklaşık %15'i CL'den gelmiş. (Geçen sene yaklaşık 21%)

Gelelim bilançodaki borçluluğa. FB uzun dönem + kısa dönem borçları toplamı yaklaşık 476m iken, GS'nin borcu 509m. Çok büyük farklar var diyemeyiz. Kaldı ki GS'nin varlık yapısı daha güçlü olduğundan, özsermayesi çok daha iyi durumda görünüyor. (Kısa vadeli + uzun vadeli bankalara borçları alıyorum)

Daha detaylı analizi yaparız daha sonra hepberaber. Kuddusi'yi alıntıladım ama genel bir yazayım dedim. Geçen sayfalarda geçmiş.
Sosyal ağlarda paylaş

Sotto said:

Gelelim bilançodaki borçluluğa. FB uzun dönem + kısa dönem borçları toplamı yaklaşık 476m iken, GS'nin borcu 509m. Çok büyük farklar yok diyemeyiz. Kaldı ki GS'nin varlık yapısı daha güçlü olduğundan, özsermayesi çok daha iyi durumda görünüyor.

Daha detaylı analizi yaparız daha sonra hepberaber.

Kral denen fener ile battı batacak denen gs arasında 33 milyon mu var!!! Bende sanıyorum ki fenerin borcu 100-200 gs nin 800-900

Muslera yı satsak borçlar eşitleniyor neredeyse
Sosyal ağlarda paylaş

fenn said:

KuddusiMavra said:

bak hala fener diyor...

Cevap veremedin değil mi ;) Güncel gibi toy üyeyi buldun atıyorsun fırçanı

son ana kadar "transfer yapacaz" diye koşturup ibra mibra diye ortalığı bulandırıp ondan sonra da şubat 2015ten beri top oynamayan bir alman topçuyu(ki sakatlanmadan önce çok iyi topçuydu)almaya çalışan ve fakat bunu da beceremeyen galatasaray spor klübü yönetiminin başarısızlığı ile ilgili olarak daha benim ne cevap vermemi istiyorsun?

bırakın fenerbahçeyi,aziz'i.
ölmüşünüz ağlayanınız da yine fenerliler he.
kıymetimizi bilin.
B)-
Sosyal ağlarda paylaş

fenn said:

Sotto said:

Gelelim bilançodaki borçluluğa. FB uzun dönem + kısa dönem borçları toplamı yaklaşık 476m iken, GS'nin borcu 509m. Çok büyük farklar yok diyemeyiz. Kaldı ki GS'nin varlık yapısı daha güçlü olduğundan, özsermayesi çok daha iyi durumda görünüyor.

Daha detaylı analizi yaparız daha sonra hepberaber.

Kral denen fener ile battı batacak denen gs arasında 33 milyon mu var!!! Bende sanıyorum ki fenerin borcu 100-200 gs nin 800-900

Muslera yı satsak borçlar eşitleniyor neredeyse

iyi de AHAHAHA öyle finansal tablo okunmaz.

birinin borcunu ödeyebilme kredibilitesi, geliri var diğerinin yok.

amazon yıllık 2 milyar dolar zarar açıklıyo ona bakarsanız ama batmamasının bi sebebi var. hayatımda böyle saçmalık göremdim ya ahahahhahaha. adamlar aa borç aynıymış demekki ikisi aynı durumda diyor. barcelona ile de aynı borcunuz adfsd biri neymarı alıyo. biri meloyu yolluyo bi düşün bakalım neden acaba.
Sosyal ağlarda paylaş

KuddusiMavra said:

fenn said:

KuddusiMavra said:

bak hala fener diyor...

Cevap veremedin değil mi ;) Güncel gibi toy üyeyi buldun atıyorsun fırçanı

son ana kadar "transfer yapacaz" diye koşturup ibra mibra diye ortalığı bulandırıp ondan sonra da şubat 2015ten beri top oynamayan bir alman topçuyu(ki sakatlanmadan önce çok iyi topçuydu)almaya çalışan ve fakat bunu da beceremeyen galatasaray spor klübü yönetiminin başarısızlığı ile ilgili olarak daha benim ne cevap vermemi istiyorsun?

bırakın fenerbahçeyi,aziz'i.
ölmüşünüz ağlayanınız da yine fenerliler he.
kıymetimizi bilin.
B)-

Dursun un beceriksizliğini fenere mal eden yok!

fenn said:

Kuddusi konuyu başka yönlere çekmeye çalışma. Sana şu evrak işleri fenerin suçu diyen olmadı. Fenere şike gelince o zamanlar tff başkanı olan M Ali Aydınlar ? o seneye özel play off yapıp gs nin 9 puan olan farkını 4.5 a indirip o güne özel feneri korumadı mı? Son maç eğer fener yenseydi o senenin şampiyonu fener değil miydi?!!!
Buradaki ahlakı savunuyorsan sana bir şey demiyorum

Şuna cevap ver yeter B)-
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...