Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Beşiktaş JK 2015 -2016 Sezonu Genel Tartışma - 1

Llama

Öne çıkan mesajlar

galiba franco'ya iyi stoper denilecek birazdan ben gidiyorum.

sezonun ilk yarısında hakemlerin kararları daha adilken bu takım tıkır tıkır top oynuyordu. gencecik çocuklara ister istemez "şampiyon yapılmayacağız bu sene" gibi bir inanç aşılanırsa, o adamları değil bilic, yukarıdan allah inse tekrar motive edemez. üzerine her maç 3er 5er verilmeyen penaltılar falan gelince takım dağıldı gitti işte.

evet brugge maçında kesinlikle hatalıdır bilic. fakat uefa'da öncesinde oynadığımız hiçbir maçta en ufak hatası yoktu. taktiği mi çözüldü? hayır. ersan malının uzun top sevdasından bir türlü vazgeçmemesi bilic'in suçu mudur? evet. oyun stilimiz bir anda tamamen değişti sene içerisinde. ayağa pas yapan takım, demba ba'ya top şişirip adamı pivot forvet yapmaya çalıştı. gökhan töre son haftaların hiçbirinde hiçbir şey yapmadı. demba ba desen zaten 16 golü attıktan sonra herhalde kariyerinin en uzun yatışlarından birini geçrekleştirdi. bunların hepsi bilic'in suçu zaten.

tolga sakatlıktan çıktıktan sonra aptalın önde gideni bir kaleciye dönüştü. cenk desen zaten vasat. günay'a kaldık. bu da bilic'in suçu.

sevmediği için uefa listesine almadı dediğin sivok için olaylar hiç de senin düşündüğün gibi değil. yönetimin sözleşme yenilemesi için artistlik yapmasıyla resti gören sivok'u sindirme politikasıydı. ha ikinci dönemde zaten 232423 ay sakatlandığı için alınamazdı listeye.

bilic'in duygusal kararlar aldığı doğrudur yalnız. mustafa pektemek'i küstürmemek için cenk'i kenara itti. son maçlarda belki de cenk olsaydı işler değişik olurdu. aynı şekilde töre yerine kerim oynasaydı da belki çok şey değişirdi. aynı şekilde halamın sakalları olsaydı amcam olurdu.

geçin artık bunları abicim olmadı işte yani kırk bin türlü aksaklık yaşanıyor sezonda, takım 69 puan topluyor. kalesinde kalecisi olmadan final maçlarına çıkıp yalan olup gidiyor. kaleciniz kornerden gol yiyor suçu bilic'e atıyoruz. bravo.

ne diyeyim bilmiyorum. bilic herhalde uefa + süper lig'i almalıydı. dnipro örneği de hiç benzer bir şey değil abi. orada farklı şeyler dönüyor. dnipro'nun bugün yakaladığı tesadüfi başarıyı herhangi bir şekilde büyük takımların sezonlarıyla karşılaştıramazsın ne yazık ki.

her neyse artık tartışılacak bir şey de yok yani. geçmiş geçmiştir. önümüze bakalım, stad açılsın yeni müthiş kariyerli türk teknik direktörümüzle şampiyonluklara koşalım.

tövbe yarabbi.
Sosyal ağlarda paylaş

Adam son dünya kupası finalisti ve yazın oynanacak Copa America'nın iki favori takımından birinin futbolu bırakan efsaneleri Yepes'in yerine as stoperi oldu. Bunu yaparken kendisinden önce 11 oynayan Murillo'yu da sağ beke itti.

Bu sezon sadece 2 maçta kötü oynayıp, iki kırmızı kart gördü diye adamı yerden yere vurmaya gerek yok. Hava toplarında etkili olabilseydi çok daha üst seviye bir futbolcu olurdu ama onun negatiflerini örtecek bir sistemde çok başarılı bir oyuncu olabilir, oluyor da.

Franco öyle boş beleş bir adam değil. İki maçla adam silmeyin.
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

Adam son dünya kupası finalisti ve yazın oynanacak Copa America'nın iki favori takımından birinin futbolu bırakan efsaneleri Yepes'in yerine as stoperi oldu. Bunu yaparken kendisinden önce 11 oynayan Murillo'yu da sağ beke itti.

Bu sezon sadece 2 maçta kötü oynayıp, iki kırmızı kart gördü diye adamı yerden yere vurmaya gerek yok. Hava toplarında etkili olabilseydi çok daha üst seviye bir futbolcu olurdu ama onun negatiflerini örtecek bir sistemde çok başarılı bir oyuncu olabilir, oluyor da.

Franco öyle boş beleş bir adam değil. İki maçla adam silmeyin.

franco çok iyi adam da turkiye liginin adamı değil. hava topu kabiliyeti 0, adamın koskoca sezonda kafa golü yok, defanstayken de kaçırdığı adamlar gidip kafa golleri attı birden fazla defa. satılması gerekir.
Sosyal ağlarda paylaş

şu şenola duyulan nefreti bir türlü anlamıyorum, adam milli takıma tarihinin en büyük başarısını yaşattı, çalıştırdığı bütün takımlar kral top oynadı, trabzonu şampiyon yaptı, bunlardan bir bok olmaz denirken alıp düzelttiği adamlar senelerdir galatasarayı şampiyon yapıyor, millet şenola sövüyor anlamıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

ekşi sözlükte bir yazar, tüm sezon bjk alehine ve lehine yapılan hakem hatalarını derlemiş. bunun üzerine diyecek bir şey yok. takımın nasıl doğrandığı ortada. takımı, yönetimi ve bilic'i eleştirirken bunları da göz önünde tutun.

alıntı

1.hafta: mersin idman yurdu – beşiktaş maçı (0-1)
çarşamba günü arsenal maçını oynamış olmasına rağmen cumartesi gününe maç verilen beşiktaş, her iki takımın itirazına rağmen patates tarlasında maç yapmak zorunda kaldı ve kimse itirazlara kulak asmadı. veli bu maçta sakatlandı. mustafa pektemek’in açık ve bariz penaltısı verilmedi. mersin’in iki hafta sonra içeride oynayacağı maç adana’ya alındı, sebebi ise saha zemininin bozuk olmasıydı.

2.hafta: beşiktaş – çaykur rizespor maçı (1-1)
perşembe günü avrupa kupası maçı olmasına rağmen pazartesi gününe maç verilen beşiktaş’ın iki net penaltısı verilmedi. maçtan sonra bilic’in “80 takım avrupa kupası’nda oynuyor, hangisinin bu akşam maçı var?” sorusu akıllarda kaldı. maçın hakemi, maçtan sonra “hırsız hüseyin” tezahüratları ile gönderildi.

3.hafta: bursaspor – beşiktaş maçı (0-1)
civelli’nin veli’yi ceza sahası içinde kucaklayıp uzaklaştırması penaltıydı ama verilmedi. sivok’un başına taban vurup başını yaran civelli’ye sarı kart verildi. fernandao röveşata atıyorum ayağına franco’nun başını yarmaya meyletti, hakem geçiştirdi. on dakika neden uzadığını anlayamadık.

4.hafta: beşiktaş - eskişehirspor maçı (1-1)
eskişehirspor’un bir golü nizami olduğu halde ofsayt gerekçesi ile sayılmadı. penaltısı da verilmedi.

5.hafta: balıkesirspor - beşiktaş maçı (0-1)
beşiktaş 1-0 öne geçtikten sonra ersan adem gülüm’ün yaptığı bariz kırmızı kartlık hareket yerine sarı kart verildi. bu maçta balıkesirli futbolcuların sert oyunu yüzünden sosa uzun süre sahalardan uzak kaldı.

6.hafta: beşiktaş – sivasspor maçı (3-2)
bu maçta maç 0-0 iken beşiktaş’ın penaltısı verilmedi. sivassporlu futbolcu topu ceza alanı içinde elle düzeltti ama hakem oralı olmadı. cicinho’nun ikinci sarı karttan atılması gerekirken, hakem bunu da es geçti. aynı zamanda demba ba’nın golünden önce top eline çarptı.

7.hafta: kayseri erciyesspor - beşiktaş maçı (3-2)
bu maçta gökhan töre (fuck off) dediği için maçtan atıldı. bu sözü söylediğini ise erciyes teknik direktörü ihbar etti ve bu ihbar üzerine atıldı gökhan töre.
kimilerine göre de ersan adem gülüm’ün pozisyonu için erciyesspor’a penaltı çalınmadı. maçtan sonra kimse bundan bahsetmese de sosyal medyada bazı çevrelerce yazıldı.

8.hafta: beşiktaş – fenerbahçe maçı (0-2)
gökhan töre’nin “fuck off” dediği için direkt kırmızı ile atılıp iki maç ceza almasının bir tek beşiktaş’a özel olduğu anlaşıldı bu maçta. emre belözoğlu mütemadiyen hakemin dibinde “fuck off” şeklinde bağırmasına rağmen atılmadı. ilk yarı biterken olcay’a haksız bir şekilde kırmızı kart gösterilirken beşiktaş on kişi bırakıldı. mehmet topal’ın ceza alanı içinde son adamken demba ba’yı düşürmesi herkes tarafından penaltı olarak değerlendirilirken, topal’ın kırmızının olması gerekliliği vurgulandı.

9.hafta istanbul başakşehir – beşiktaş maçı (1-2)
başakşehirli futbolcunun açık şekilde ceza alanı içinde kambura yatması öyle es geçildi ki, maç özetlerinde dahi gösterilmedi. kimse tartışmadı bile.

10.hafta beşiktaş – kasımpaşaspor maçı (2-0)
beşiktaş’ın sosa’nın düşürülmesi ile hak ettiği penaltı verilmedi. bu esnada maç 0-0’dı. bu penaltı pozisyonunda herkes hemfikirdi. neyse ki beşiktaş bu maçı net bir şekilde kazandı.

11.hafta karabük - beşiktaş maçı (1-2)
beşiktaş 2-0 öne geçtikten sonra, bir pozisyonda karabük’ün ofsayt olmayan golle sonuçlanmış atağı ofsayt gerekçesi ile kesildi.

12.hafta beşiktaş – trabzonspor maçı (3-0)
özer hurmacı’nın görmesi gereken kırmızı kart es geçildi. sosa’ya çift dalınan hareketten sonra sosa’nın yerde basacak yer bulamamasından dolayı adamın baldırına basmak zorunda kalmasına, sosa baldırına bastığını fark ettiği an kendini yere bırakmasına rağmen kırmızı kart diyen ve sosa’ya yapılan faulü görmezden gelen bazı futbol cahilleri bu maçtan sonra ortaya çıkıp utanmadan konuştu. buna rağmen kimse özer’den ya da ersan adem’e yapılan hareketin penaltı olduğundan bahsetmedi.

13.hafta gaziantepspor – beşiktaş maçı (0-1)
gökhan töre’nin gaziantepli futbolcuya ilk yarının ortasında dirsek atmasından sonra kırmızı es geçildi. bu sırada maç 0-0’dı, maç 1-0 beşiktaş galibiyeti ile sona erdi.

14.hafta beşiktaş- akhisar maçı (3-1)
bu maçta hakem doğru bir yönetim gösterdi.

15.hafta konyaspor – beşiktaş maçı (1-2)
demba ba’nın penaltı pozisyonu es geçilmiştir. beşiktaş’ın ikinci golünden önce veli faul yapmıştır. konyaspor’un kullandığı penaltı ise uydurulmuştur. penaltı anında atiba’ya ikinci sarı kart gösterilerek haksız şekilde atılmış, böylece galatasaray maçında oynaması engellenmiştir.

16.hafta beşiktaş – galatasaray maçı (0-2)
veli’ye dünyanın en gereksiz kırmızı kartı gösterilerek beşiktaş 10 kişi bırakıldı.

17.hafta gençlerbirliği – beşiktaş maçı (0-2)
ceza sahası içinde kalecinin olcay’a yaptığı hareket net penaltı iken çalınmadı.

18.hafta beşiktaş – mersin iy maçı maçı (2-1)
franco’ya ceza sahası içerisinde yapılan faule penaltı verilmezken, töre’nin ceza sahası içine gönderdiği topa elle müdahale dolayısı ile de bir penaltı es geçildi. mersin’in golü ise auttan çevrilen top ile geldi.

19.hafta çaykur rizespor – beşiktaş maçı (1-2)
hakem bu maçta doğru bir yönetim gösterdi.

20.hafta beşiktaş – bursaspor maçı (3-2)
fernandao net bir direkt kırmızı görmeliyken oyunda tutuldu. adam öldürmeye teşebbüs bir hareketti.

21.hafta eskişehirspor – beşiktaş maçı (1-0)
hakem maçı temiz yönetti.

22.hafta beşiktaş – balıkesirspor maçı (2-2)
hakem maçı temiz yönetti.

23.hafta sivasspor – beşiktaş maçı (0-1)
kart hatası bol bir maçtı ama sonuca direkt etki eden bir hata olmadı.

24.hafta beşiktaş kayseri erciyesspor maçı (5-1)
hakem maçı doğru yönetti.

25.hafta fenerbahçe – beşiktaş maçı (1-0) – (-1)
hakemin emenike’ye “morali çok bozuktu” diyerek kart göstermediği bir maç oldu. emre bilic’e orospu çocuğu ve fuck off küfürlerini hakemin önünde ettikten sonra yine atılmadı. gol ise 87.dakikada geldi.

26.hafta beşiktaş – başakşehir maçı (0-0)
hakem bu maçta net bir penaltı çalmayarak beşiktaş’ın golünü yedi. maçtan sonra kimse pozisyona itiraz dahi edemedi. ayrıca ben bizzat bu penaltıyı öteki kale arkası tribününden net şekilde gördüm ama hakemlerin hiçbiri gör”e”medi. bütün maçı yerde yatırarak bitiren başakşehir futbolcuları kart görmedi. bütün maçı yiyen kaleci ise 90.dakikada sarı kart gördü.

27.hafta kasımpaşa – beşiktaş maçı (1-5)
bu maçta durum 1-2 iken kasımpaşa futbolcusu haksız bir kırmızı kart gördü.

28.hafta beşiktaş karabükspor maçı (2-1)
bu maçta karabük’ün kalecisinin gördüğü kırmızı kart konusunda şüpheler vardı, değişik yorumlar oldu. pozisyon esnasında durum 0-1 beşiktaş lehineydi.

29.hafta trabzonspor beşiktaş maçı (0-2)
sivok’a yapılan, pardon sivok’un yaptığı müthiş faul nasıl oldu da sivok’a kırmızı getirmedi anlayamadık. şaka bir yana, beşiktaş’ın iki net penaltısı verilmedi bu maçta.

30.hafta beşiktaş gaziantepspor maçı (1-1)
maçın hakemi gaziantep golünden önce yapılan faulü vermeyerek skora etki etti. demba ba’nın pozisyonunda yoruma açık bir penaltı olduğu görüldü. verse kimsenin neden verdin demeyeceği pozisyonda penaltı çalınmadı. ayrıca, yan hakemin gaziantepsporlu futbolcularla birlikte yarım metre taçtan kontraya çıkması takdir uyandırdı.

31.hafta akhisar beşiktaş maçı (1-1)
hakem muazzam bir yönetim ile akhisar’ın ilk 60 dakikada 8 kişi kalması gereken maçı 11 kişi tamamlattı. geçen haftaki gibi bariz kornerimiz dahi verilmedi. bu verilmeyen kornerden bir pozisyon önce ise beşiktaş kornerden gol kazanmıştı.

32.hafta beşiktaş konyaspor maçı (0-1)
beşiktaş’ın bu maçta nizami golü ofsayt gerekçesiyle iptal edildi ve ba’nın herkesin penaltı dediği pozisyonunda penaltısı verilmedi. beşiktaş için böylece sezon bitirildi. bu maç ile şampiyonluk şansı kalmayan beşiktaş, ertesi hafta galatasaray deplasmanına çıkacaktı.

33.hafta galatasaray beşiktaş maçı (2-0)
maçın skoruna etki edecek bir hata görmedim.

34.hafta beşiktaş gençlerbirliği maçı (2-1)
iyi gün taraftarı olduğum için izlemediğim falan düşünülüyor, o yüzden yorum da yapmaya gerek yok.

öncelikle şunu söylemek isterim ki, ellerimle çeteresini tuttum. beşiktaş lehine olanı da, aleyhine olanı da yazdım. bunların hepsi de beşiktaşlılar tarafından her hafta belirtilmesine rağmen, "orada neredeydiniz, burada kiminleydiniz, neden söylemediniz?" tarzındaki anlamsız serzenişlerin ne kadar boş olduğunu tekrar okudukça hatırladım.

herhangi bir eksik olduğunu düşünen varsa buyursun söylesin, ekleyelim.

ulaştığınız neticeleri merak etmiyorum çünkü ben neyin ne olduğunu kendi gözlerimle net şekilde izledim. koca sezonu yendi beşiktaş'ın bu maçlarda. şunun lehine ya da bunun lehine yapıldı demiyorum, böyle bir mevzum yok. beşiktaş ince ince de değil; sallı sollu ve nizamsız şekilde doğrandı. bizim adalet isteğimiz ise, bu doğramadan faydalananlar tarafından ağlamak olarak görüldü.

allah'tan dileğimiz, gün olup sizin bu durumlara düştüğünüz zaman olacak olanları seyretmek. gerçi siz düşseniz sizi düşürmezler ya, neyse.

Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...