Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Beşiktaş JK 2015 -2016 Sezonu Genel Tartışma - 1

Llama

Öne çıkan mesajlar

Necip bayağı yetenekli ya, onun sorunu beyninin olmaması sdfasd

Uzun pas ciddi yetenek isteyen bir olay ya, isabetli/doğru uzun pas ise zaten beyinle gelen bir şey. Necip'in kafa arada bir yerine oturuyor, yerinden oynayan soketler oturunca falan büyük işler yapıyor zaten de yatarken falan mı çıkıyor yuvasından nedir çoğunlukla da sıçıyor.

Atınç'ın da o tip bir adam olmasını istemiyorum. Stoper için yaşı genç, pişebilirse en kötü lig standartlarında çok büyük bir etken olabilir. Diğerleri gibi değil. Bi Semih Kaya'nın peşinde GS falan yıllardır nasıl koşuyor. Atınç 2x falan daha iyi şu haliyle bile.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi Türk futbolcusunun temel sorunu yetenek değil zaten, şuan her takımın alt yapısında falan en az 20 tane potansiyel yetenek yatıyordur. 70 milyonluk ülkede zaten yetenek bulma sıkıntısı çekmemek gerek.

Sıkıntı yeteneklerini pozitif katkıya çevirecek beyinlerinin, düşünce yapılarının olmayışı. Türk insanının aslında temel sorunu bu, sırf futbola bağlamamak gerek.

İyi yönlendiremiyoruz, iyi eğitemiyoruz adamları. zaten o eğitimi verebilsek her sene avrupaya en az 4-5 adamı 10 civarında falan gönderiyor olurduk...
Sosyal ağlarda paylaş

Bir de şey geçişini hiç beceremiyoruz.

Alt yaşlarda adamlar fiziksel ve mental olarak akranlarını eziyor ama üst seviyeye geldiğinde tüy gibi kalıp, yok oluyorlar.

Alttan üste aktarım sırasında dünyanın en başarısızlarından biri olabiliriz.

Global çapta altyapılardan çıkan son üç futbolcu gözdemiz var, kendi altyapılarımızdan yetişmiş. Furkan Yaman - Enes Ünal - Ozan Tufan.

Ozan dışında hiçbiri alt yaş gruplardan olumlu bir şekilde çıkamadı. Ozan da olumlu değildi ama sağ bek oynayarak biraz kendini geliştirip, mevkiisine daha hazır şekilde geldi. Halen fiziksel olarak zayıflıkları çok ama diğer artıları kapatıyor.

Furkan mesela alt yaşlarda halen gol rekoru onda, Dortmund'dan iki kere gelen teklifi reddetti Beşiktaş mallık yaparak. Bir teklif 17, diğeri 18 geldi.

Son hali ne Furkan'ın? Sarıyer maçında bile sırtına aldığı adamı geçemeyip, yüzünü kaleye çeviremiyordu. Boktan takımlara kiralanarak fizik yaptırılmaya çalışılıyor.

Enes keza yine çok büyük potansiyel ve yaşı biraz daha düşük diye halen Avrupalı kulüpler izliyor ama onunda fiziksel olarak gelişme kat edemediği ortada. Ayrıca sert lig vs. bilmiyorum olmadı. Zaten teklifler varsa Bursa göndersin ya da Salih gibi kiralasın da çocuğu kazansın TR futbolu en azından. Şenol Güneş'le bile gelişemedi burada, en azından yurt dışının havasını alsın.

Salih'te var güzel örnek ama o Buca da falan bayağı forma giyerek FB, oradan Roma yaptı diye bu kategoriye sokmamak gerek.
Sosyal ağlarda paylaş

tosic, 2 senelik anlaşmışız.

said:
Biz alıyorduk sanırım kaç yüz bin için vazgeçmiştik :) iş bilen başgan.

Aynen, Oğuzhan'ı aldık bir tane yeter demişti yöneticilerin çoğu ve alınmaması yönünde daha baskın çıkmışlardı. Levent Erdoğan'dan falan bahsediyorum.

Oğuzhan'ı da istemiyorlarmış aslında, Altınsay bizzat bir buluşmada demişti "yöneticiler tatildeyken hemen kendi başıma hallettim" diye...

Şener'i sadece yetiştirme bedeline Buğsaş'tan falan alacaktı. Salih vardı, Ahmet İlhan istiyordu. Hepsinin katkısı ortada ligde...

Neyse olan oldu. Eldekilere kastıralım artık.
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.youtube.com/watch?v=6T5HeFlPoU8

Bu arada şunu herkes BJK'li izlemeli, diğerleri de izlesin hatta nitekim sanırım bir spor kulübü kongresinde yapılmış en taşaklı konuşmalardan biri.

Tillahın blok listesindeyim, onla kavga ettim diye de Altınsay tayfasından uzaklaşmıştım. Ama şu şekilde konuşabilecek göt, BJK kongre üyelerinin %95'inde falan yoktur...

Ha bunları dinledikleri halde ibra kararı olumlu çıktı onlara ya beter olsunlar ne diyelim.
Sosyal ağlarda paylaş

adamın dediklerine katılıyorum. zaten katılmamak için fiko'nun fedaisi olmak lazım herhalde. sonuçlar ortada. yalnız sezer'i önder özen'e ihale etmek yanlış. orada bir stad pazarlığı döndü. eneramo hatta dany yeterli örnekler. prosinecki'nin klüp kariyerini de biliyoruz iyi ki gelmemiş zaten sdf.
Sosyal ağlarda paylaş

atiba serdar adalı yıldırım demirören fikret orman stad vodafone arena demba baa demba baa sosaaaa gökhan töre ateş ediyor stad ne zaman yetişecek abi gerizekalı tolga stoper lazım opare be akıyor................................................................................

yine üçüncü olduk.

hiç uğraşmayın özet geçtim sezonu.
Sosyal ağlarda paylaş

Oğuzhan iyi adam, son dönemeçte ama toparlamak adına. Yeni hoca ile ya tek kurşunu atacağız tutacak mı acaba diye ya da hiç riske etmeden başkaları denesin diye satıp, kâr yapacağız.

O kararın iyi verilmesi gerekiyor. Bence teklif varsa yollamakta fayda var. Yerlilere muhtaçken onun özelliklerinde orta saha ender bulunurdu ama artık kendini toplasın diye kumar oynamaya hiç gerek yok.

Inter'in istediği de 2 aydır biliniyor. Soruşturuyorlar. Mancini istiyor, buradayken en beğendiği futbolculardanmış.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...