Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Beşiktaş JK 2015 -2016 Sezonu Genel Tartışma - 1

Llama

Öne çıkan mesajlar

NTVSpor'a da düştü. Douglas için hem kendisiyle hem de Dnipro ile anlaşmışız. 4.5 milyon euro bonservis verecekmişiz. Ayrıca Boyko içinde pazarlık devam ediyormuş ikisini birlikte getirebilir mişiz. Geçen yazmıştım, beklendiği gibi oluyor. Yine ucuz yollu yöntemi tercih ettiler. Bu sefer tutar mı bilmiyorum.

Boyko iyi kaleci ama Ospina ile anlaşmışsan ve Arsenal de bir şekilde sana vermeyi kabul ediyorsa gidip onu alacaksın. Boyko 1 ise Ospina 3'tür ve üçün beşin hesabını yapmayacaksın. Boyko'nun genel performansının yanında parlamasının ana etkenlerinden biri Dnipro'nun oyun sistemiydi ki biz çok farklı bir sistemde oynuyoruz mesela. Ben kaleciyi Dnipro harici tanımıyorum ama mesela sisteme entegre olamazsa GG

Douglas mesela çok iyi stoperdir ama sol stoper arıyorken, o mevkiiye transfer yapacakken gidip sağ ayaklı bir kesiciyi almak bana kalırsa yine kumar. Yine geçen sene hariç canlı hiç izlemediğim için sol stoper performansı hakkında hiçbir fikrim yok ama transfermarkt verilerine göre vs. kariyeri boyunca çok az sol stoper oynamış. Bu da mesela ekstra risk.

Şimdi belki bu kadar kaliteli iki futbolcunun normalde ederi 10 milyon falandır ama biz 5-6'ya alacağız diyelim. Kâr ettik uff süper falan tamam da "tutup tutmama" riskine girmek, böyle bir sezonda saçmalık. Daha rahat harcayıp, bizi direkt sonuca götürecek güven hamleleri yapmak gerekiyordu. Bakalım...
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada bizim elemanların söyledikleri;

Pektemek > IBB

Kesin gibi bir şey diyorlar. Mustafa'yı sene başında da istemiş Avcı ama kendi gitmek istememişti hatırlarsanız, kendimi kanıtlayacağım diye. Olmayacağını artık kendi de anladı ki gitmek istemiş. IBB vazgeçmezse %100 gidiyor.

Motta > Konya (galiba)

Konya istiyormuş, resmen teklifte yapmış. Yurt dışından birkaç kulüp daha istiyormuş, Brezilya'dan varmış bir tane de Konya kadar iyi para vermiyorlarmış. Bu da olur, olmazsa da her şekilde devre arası gidiyor dediler.

Franco > ?

Kiralık gidecek, kesin gibi diyorlar. ŞG şu haliyle hiç bir şekilde düşünmüyormuş. Son 2 senedeki gelişimi ve milli takım performansı yüzünden de kendini geliştirebileceği bir kulübe gönderin denmiş ya da direkt satın fark etmez demiş. Teklif iyi olursa satılabilirmiş ama tahminen kiralık diyorlar.

Tolga > Büyük ölçüde gidiyor. Hami ile görüşmüş. TS'ye dönecek ama satılacak mı, kiralanacak mı yoksa takaslanacak mı bilinmiyor. Son olaylar yüzünden kendisi de çok üzülmüş işte kaçıyor sanırım.
Sosyal ağlarda paylaş

Ha bir de sezon başı buraya da yazmıştım onca, bizim gönüllü scoutlarda yönetime defalarca alın diye rapor vermişlerdi de iplenmemişlerdi.

GS alamadığında Rajkovic'i biz alıp yedek kaleci yapalım bari diyordum, sonunda birilerinin de aklına gelmiş. Stojkovic ile birlikte İstanbul'a davet edilmiş ve görüşülüyormuş. Ya Boyko yerine ya da Boyko ile birlikte alınacakmış bu ikisinden biri ama tahminen Boyko olmazsa diye yedekte tutacaklar.

Rajkovic'i Maccabi sezon başı 3 milyon euroya almıştı. ŞL de tüm maçlarda oynattılar da ve tahminen 4-5'ten aşağıya bırakmazlar. Tamam 16 gol yedi ŞL de ama olsun, potansiyeli Cech kadar var bu çocuğun her şekilde değerli yatırım olur.

Umarım alabiliriz. Gerçi yeni yabancı sınırında iki yabancı kaleci olayında bayağı sıkıntı vardı diye hatırlıyorum. Hatta GS almak istediğinde muslera ile aynı anda kadroda olamıyor diye mi vazgeçtik diyorlardı neydi. Tabii bahanesiydi o işinde asdfsad
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Yeni geliştirilen sisteme göre herkes takımın aldığı puana göre maç başı ücret alacak. Yeni yapılacak sözleşmelerle birlikte tüm takımı bu sisteme dahil etmeyi planlayan siyah-beyazlı yönetim her oyuncunun kontratına da maç başı ücret değil ‘puan başına ücret’ koyacak. Buna göre beraberlik halinde ‘1 birim ücret’ alacak olan oyuncular sahadan galibiyetle ayrılmaları halinde ise 3 birim ücreti ceplerine koyacak.

Herkesin eleştirdiği mağlubiyet halinde kazanılan ücret ise bu yolla birlikte tarih olacak. Sözleşmesi süren oyuncular bu yeni kuralın altına girmezken takıma yeni katılacak isimler de devre arası ile birlikte bu puanlama-maç başı sistemine dahil olacak.

Güzel olmuş. Aziz de değiştireceğim diyordu orada ne oldu da olması gereken sistemlere geçilmiş olur.
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

said:
Yeni geliştirilen sisteme göre herkes takımın aldığı puana göre maç başı ücret alacak. Yeni yapılacak sözleşmelerle birlikte tüm takımı bu sisteme dahil etmeyi planlayan siyah-beyazlı yönetim her oyuncunun kontratına da maç başı ücret değil ‘puan başına ücret’ koyacak. Buna göre beraberlik halinde ‘1 birim ücret’ alacak olan oyuncular sahadan galibiyetle ayrılmaları halinde ise 3 birim ücreti ceplerine koyacak.

Herkesin eleştirdiği mağlubiyet halinde kazanılan ücret ise bu yolla birlikte tarih olacak. Sözleşmesi süren oyuncular bu yeni kuralın altına girmezken takıma yeni katılacak isimler de devre arası ile birlikte bu puanlama-maç başı sistemine dahil olacak.

Güzel olmuş. Aziz de değiştireceğim diyordu orada ne oldu da olması gereken sistemlere geçilmiş olur.

Her mağlubiyet sonrası Tolga'yı dövecek heralde futbolcular :D

GS'de de tersi sebepten tutmaz bu, hadi desene Muslera'ya "Valla yenildik, senin ücret yok kusura bakma" diye.
Sosyal ağlarda paylaş

İyi de maç başıların çoğu özellikle Avrupa da zaten performans bazlı olur. Maç başı garanti ücretleri zaten nasıl desem, CV'si çok temiz adamlar alır ki onları takıma getirtebilmek için verirler.

Bizim gibi sikimsonik liglerde sabit bir uygulama maç başı çünkü bizde sikimsonik adamı bile ikna etmek için maç başı vermen gerekiyor.

BJK, GS, FB gibi bu süreçleri çoktan atlatmış takımlar için standart maç başı uygulaması zaten saçma. Yani bir yandan da Avrupa da kazanamayacakları paraları kazanıyorlar garanti olarak. burada üç kuruş maç başı bonusuna da tatava yapmasınlar futbolcular.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...