Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

heineken birası

Zyrobod

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici
Madcat said:

orc_lord said:

mardox said:

orc_lord said:

Benim asıl favorim Weihenstephaner mutlaka deneyin ;)

Harika bir bugday birasi.. Gusta gibi cakma degil korkmayin :)
Bavyerali olmasi da ayri guzel.
Metro karfur ve buyuk migroslarda mevcut

Aynen arada gelen muz aroması da cabası :D

bunu fistan'a da sordum kafam güzelken, bilmiom abi dediydi,
muz var di mi onun içinde,
şerefsiz la-puerta alıştırdı bizi weihenstephaner'a.

On numara bira ya :D

Aynen Fistan'ın yazdığı şekilde muz aroması mevcut hatta muz dışında bide karanfil var. İkisi de çok rahat geliyor valla damağa :)
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
  • 3 yıl sonra ...

bira güzel bişi ya
ben nerdeyse her ay yeni bir şey keşfedip ona aşık oluyorum.

bu aralar 2 favorim var, biri benim 2 alt caddemdeki bir restoranon kendi yaptığı bira, konstanzer.

bu direk bockbier, klasik lager bock aslında. Bir de bunun doppelbock versiyonu varmış arada çıkan onu yakalayamadım. Doppelbock'un esprisi şerbetçiotu'nu daha fazla koyuyorlar diğer herşey aynı. bir de bazen alt fermantasyon yerine üst fermantasyon yapıyorlarmış. Diğer bock tarzlarınının hepsi alt fermantasyon tabii ki de.

Bir de bunun kardeşi hellesbock var, onu da başarılı buldum. Bu aslında maibock oluyor anladığım kadarı ile. Esprisi helles kadar açık ve rahat içimli ama bock kadar strong bir yapıya sahip. Adamlara sorduğumda bu çevredeki herkesin hallertau denilen bir şerbetçiotu'nu kullandığı söyledi helles'lerinde. Hatta kural gibi bişiymiş helles yapıyorsan bu hop'tan kullanıcaksın gibi. Diğer pale lager'ler için geçerli değilmiş ama.

İkinisi de bayağı başarılı. doppelbock'unu da bir bulabilirsem bayağı merak ettim onu da.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...