Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Boşanıyorum

Selamisahin

Öne çıkan mesajlar

Limitleri vs. en başta çizmekte hayır var.

Oyun oynamak, kitap okumak ya da dizi izlemek... Farketmez. Eşler birbirlerinin ilgi alanlarına saygı göstermeli. PlayStation'u açtığınız gibi 'of yine mi oyun oynayacaksın' diyorsa eşiniz oturup bunları konuşun ve çözün. Haftalık belli bir saat dilimi oyun oynayacağınızı anlatın.

Tabi ki bunun da bir sınırı var. Bekar hayatı gibi her gece oyun başına oturuyorsanız niye evlendin demekte haklı olur kadın. Kadın da her gece pijamasını çekip dizi başına kurulursa aynısı geçerli.

Yani sosyalleşmeye de, eşinize de yeterli miktarda vakit ayırdıktan sonra anlayışlı bir insansa o da sizin oyun oynamanıza ses etmez. Buna rağmen takıyorsa hala gg.
Sosyal ağlarda paylaş

barbu said:

Valla oyunu oyun oynamayan Her kadin sorun ediyor. Oyuna baslatin. Ben denicem

Ben de bi sıkıntı var sanırım. Suark hep oynar, hep yeni oyunlar falan bulur hatta bahseder. Adam mutlu oluyor oyun oynarken, ne yapayım. Ben de kendime uğraş buluyorum.
Kek yap, dizi izle, örgü falan ör, kitaplarla uğraş, telefonla konuş, oje sür gibi. Hiç ses etmedim bugüne kadar yine mi oyun diye. Cidden bu yüzden kavga ediliyor mu ilişkilerde? dalga geçmiyorum. Bizde mi var bir anormallik.
Sosyal ağlarda paylaş

Oyun, evlilik ilişkisi açıkçası iki tarafın da biraz ödün vermesine bakar. (Burada erkeği oyun oynayan, kadını oyun ile alakası olmayan kişi olarak ele alırsak).

Birincisi evlilik ya da sevgililik (ilişki diyelim) 24 saat diz dize, göte göte olmak değildir. Herkesin kendine ait zamanı ve ayrı bir çevresi olmak zorunda. İki taraf için de geçerli. Yeni tanışılan bir kişi için tüm geçmişi saymıyor olamayız. Edindiğimiz hobilerimiz, arkadaşlarımız, iş çevremiz, sosyal bağlantılarımız oluyor. Yeni tanışılan biri için hemen bunlardan vaz mı geçilsin?

Ya da karşı tarafa "şunu şunu yapmıcaksın artık" demek insani midir? Mantıklı mıdır?

http://i.imgur.com/DAehraV.png?1

İki makul insan için çözüm elbette konuşmak. Dikta etmek değil, küsmek değil, bağırmak değil. Yetişkin bireylere uygun bir şekilde konuşmak. Bana göre bir çok şeyi çözüyor. Tabii konuşmak demek, sadece laf salatası da değil. Biraz empati, biraz adil olmak da lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

Patice said:

Ben de bi sıkıntı var sanırım. Suark hep oynar, hep yeni oyunlar falan bulur hatta bahseder. Adam mutlu oluyor oyun oynarken, ne yapayım. Ben de kendime uğraş buluyorum.
Kek yap, dizi izle, örgü falan ör, kitaplarla uğraş, telefonla konuş, oje sür gibi. Hiç ses etmedim bugüne kadar yine mi oyun diye. Cidden bu yüzden kavga ediliyor mu ilişkilerde? dalga geçmiyorum. Bizde mi var bir anormallik.

bu yüzden (tabii temeli bu oluyor yani sadece bundan değil de) biten evlilikler var
Sosyal ağlarda paylaş

Selamisahin said:

Oyun, evlilik ilişkisi açıkçası iki tarafın da biraz ödün vermesine bakar. (Burada erkeği oyun oynayan, kadını oyun ile alakası olmayan kişi olarak ele alırsak).

Birincisi evlilik ya da sevgililik (ilişki diyelim) 24 saat diz dize, göte göte olmak değildir. Herkesin kendine ait zamanı ve ayrı bir çevresi olmak zorunda. İki taraf için de geçerli. Yeni tanışılan bir kişi için tüm geçmişi saymıyor olamayız. Edindiğimiz hobilerimiz, arkadaşlarımız, iş çevremiz, sosyal bağlantılarımız oluyor. Yeni tanışılan biri için hemen bunlardan vaz mı geçilsin?

Ya da karşı tarafa "şunu şunu yapmıcaksın artık" demek insani midir? Mantıklı mıdır?

http://i.imgur.com/DAehraV.png?1

İki makul insan için çözüm elbette konuşmak. Dikta etmek değil, küsmek değil, bağırmak değil. Yetişkin bireylere uygun bir şekilde konuşmak. Bana göre bir çok şeyi çözüyor. Tabii konuşmak demek, sadece laf salatası da değil. Biraz empati, biraz adil olmak da lazım.

(tu)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...