Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Boşanıyorum

Selamisahin

Öne çıkan mesajlar

GenjuroXXX said:

Sequo said:

Ya hemen cocuk yapın, yada evlenmeyin abi.

Birbirinizden sıkılıyorsunuz yoksa.

Herkes herkesden sıkılır. Cocuk olayı değiştiriyor. karşınızdakine aşırı saygı duymanıza yok açıyor.

Sıkılmamak için çocuk mu? abi yapma annanem gibi konuşuyosun... İmho çocuk yapmak erkeğe takılan son zincir , karşınızdaki insandan %100 olarak emin oluncaya kadar yapmayın zaten hatun milletini düğünden sonra götü başı ayrı oynayıp tavır değiştirmeye eğimli, bide hemen cocuk yapıp sıçtığının üstüne tüyü dikmeyin

Ben şahsen 3.seneyi bekliyorum hatuna kalsa dakika 1 gol 1 yapıcaktıkda ben o kadar keriz değilim

görücü usulü falan mı evlendin abi düşmandan bahseder gibi bahsediyorsun asfsad
Sosyal ağlarda paylaş

en iyisi 18de evlenip cocuk yapip sonra ayrilicaksin. hatun dirdiri olmadan cocuk yetistirirsin. 38 yasina geldiginde yaninda 20 yasinda cocugun oluyor.

problem, kadin cocugu birakmaz, sana karsi doldurur. bi de o yaslarda zaten cocuksun nasil duzgun yetistiriceksin. seni ornek alan cocuk sacma sapan olur.
hic dusundugum gibi olmadi.
proje iptal. dagilin.
Sosyal ağlarda paylaş

çocuk yapmak evliliği kurtarmaz, başarısız evlilikte çocuğu zorlar, feodal ve ilkel yaklaşımlarla gelmezseniz sevinirim

evlilik dediğin en nihayetinde bir "ilişki" seviyesidir, medeni kanun önünde bazı haklara sahip olmak için imza atmakla o imza olmadan uzun süre birlikte yaşamak arasındaki tek fark kanuni haklardan faydalanıp faydalanamamak

hani gün geliyor insan anasından babasından kardeşinden sıkılıyor yollarını ayırıyor kan bağı olmayan bir isnandan mı yarılmayacak?

daha doğrusu ayrılmamak için çocuk mu yapacak? çocuğa saygınız olsun biraz

her ilişkide sorunlar vardır ve her ilişkide taraflar konuşarak çözüme ulaşmalıdır (balkın evlilik demiyorum ilişki diyorum) çocuk yapmak, tatile gitmek vs bunlar tam günü kurtarma stratejsidir uzun vadede daha çok zarar verir

insanlar konuşup anlaşmalı ama olayı bir "pazarlık" durumuna çevirmemeli, karşılıklı empati ve farkındalık ile halletmeli yoksa bir ilüzyon içinde ömür geçirirler, zaten ömrümüz kısa, ne yaşarsak yanımıza kâr kalacak büyük üzüntüler yaşamaya/yaşatmaya değer mi?
Sosyal ağlarda paylaş

Aluriel said:

Yok severek evlendik ama sonuçta ortada bir can var , kendin bi hata yaparsan bunun bedelini kendin ödemelisin herkes hata yapar, ama sırf sıkılmamak için hemen cocuk yapıp sonra bi sürü sorun ayyuka çıktıktan sonra aa biz yapamıyoruz diye ayrılıp ortada bir cocuk bırakmak veya sırf o cocuk yuzunden mutsuz bi hayat yaşamaktansa bence sabredip %100 emin olup karşındaki insanı gerçekten tanıyana kadar beklemek en iyisi
Sosyal ağlarda paylaş

Sequo said:

Cocuk olmayınca evliliklerin sonu %90 boşanmak oluyor.

Ya hemen cocuk yapın, yada evlenmeyin abi.

Birbirinizden sıkılıyorsunuz yoksa.

Herkes herkesden sıkılır. Cocuk olayı değiştiriyor. karşınızdakine aşırı saygı duymanıza yok açıyor.

7 senedir evliyim. Kuzey 5 yaşında. bir kere bile aklımın ucuna boşanmak gelmedi.

Keşke bekar olsaydım dedim mi? Bir kaç kez oda diskoya bara tek gidemiyorsun arkadaşlarınla diye. Onlarda arada bir heves olarak geliyor hop uçup gidiyor sonra.

evlenmemiş genç arkadaşlar, şu bold kısım bayaaağı saçma bir tavsiye. aman diyeyim.

evliliği çocuk kurtarıyor yanılgısına girmeyin. sakın.

çocuk sadece bitmesi gerekli bir birlikteliğin bitememesine sebep olup daha saçma sonuçlara yol açıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

GenjuroXXX said:

Aluriel said:

Yok severek evlendik ama sonuçta ortada bir can var , kendin bi hata yaparsan bunun bedelini kendin ödemelisin herkes hata yapar, ama sırf sıkılmamak için hemen cocuk yapıp sonra bi sürü sorun ayyuka çıktıktan sonra aa biz yapamıyoruz diye ayrılıp ortada bir cocuk bırakmak veya sırf o cocuk yuzunden mutsuz bi hayat yaşamaktansa bence sabredip %100 emin olup karşındaki insanı gerçekten tanıyana kadar beklemek en iyisi

Yinede çok sert laflar bunlar. Üzüldüm bir kadın olarak.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...