Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kitap Takası - İstanbul

Drall

Öne çıkan mesajlar

Selamlar. Antibilmemneist olmak gerekirse yaşamayan yazarların kitaplarının sıfır alınmasına karşıyım. Onları yaşarken sömürmüş yayınevlerinin ölülerini de sömürmesi gereksiz. Ayrıca tüketim toplumuna karşı çıkmak ve karbon ayakizimizi azaltmak için de harekete geçelim!

Toplumdan birisi olmak gerekirse de kitap takas edelim, cepten para çıkmadan daha çok kitap okuyabilelim sdf

Başlatıyorum!

Verilecek: Yaşar Kemal-Üç Anadolu Efsanesi
YKY 33. baskı, altı çizili yer yok. İçinde isim de yazmıyo, ama okunmaya bağlı hafif yamulmalar var. Karşılığında Oğuz Atay - Günlükler ya da Bilge Karasu - Göçmüş Kediler Bahçesi ya da o tier bir şey olabilir, teklife açığım. Taksimde falan takaslarız, hem bi çay içeriz hem iki muhabbettin belini kırarız

Ne dersiniz tutar mı böyle bir şey?
İyi günler herkese

Bu arada cumartesileri gezegen sahafta mezat oluyo. Bu tutmazsa orda devam ederim ucuza sat-ucuza al kafasına. Ama patideki insanlarla takas daha keyifli olabilir gibi geliyo

Hatta yarın kütüphaneden bir daha açıp içinden bir şey okumucaklarımı falan ayıklayıp geniş bi takas listesi sunayım
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:

şimdi tad kacırmıs gibi olmıyım ama yasar kemalin kitapalrının geliri cok uzun yıllardır hayır krumlarına ve derneklere gidiyo

hayır bi kırkı cıksaydı adamın.

geri kalanları indirin zaten netten nolcak

O işin geyiği zaten abi. Maksat parasız kitap sirkülasyonuna girmek. Ben toplumdan birisiyim, antibilmemneist değilim :)

Ayrıca kitap takası konusuna kindle mı kitap mı zımbırtısını sokmazsak sevinirim. Kindle'ım yok, bikaç kitaba kindle takas etmicekseniz başka topiclerde konuşulup duruyo zaten, oraya gidip yazınız yazacaklarınızı. Kırk tane ebook topici var.
Sosyal ağlarda paylaş

Evet gençler, izninizle başlıyorum. Bence her isteyen verilecek ve taleplerini yazarsa arada anlaşmalar sağlanabilir. Değiş tokuşu ödünç verme şeklinde de yapabiliriz hatta dileyenle. Fikir tutmazsa da mezatta satarım haftasonu, ne yapalım

Verilecekler:
Yaşar Kemal-Üç anadolu efsanesi
Orhan Pamuk - Kar
Orhan pamuk - öteki renkler
Oruç aruoba - tümceler
Sylvia plath - sırça fanus (açılmamış pakedinde bu)
Philippe sollers - hayran olunası casanova
Douglas adams - otostopçu/hayat, evren ve her şey
Douglas adams - otostopçu/çoğunlukla zararsız
Buda'nın öğretileri-dhammapada- ingilizceden cengiz büker çevirisi
Füsun erbulak/v. Çolak - cinselliğin kahkahası
Sharon croxford - türkiyenin peynirleri

Arananlar:
Hasan ali toptaş - bin hüzünlü haz
Tahsin yücel - yalan
Oğuz atay - günlük
Bilge karasu - göçmüş kediler bahçesi
Leyla erbil - kalan

Şu anda aradıklarım bunlar, bu tarz tekliflere de açığım, elimde olmayan ve henüz aradığımdan haberdar olmadığım sınırsız kitap vardır sonuçta :)
Kitaplar konusunda kondisyon, baskı vs sorularınız olursa cevaplamaya çalışayım. Whatsapptan foto da atarım. İyi günler herkese
Sosyal ağlarda paylaş

Yüzyıllık yalnızlık da varmış kitaplıkta pakedi açılmamış bi tane. Hediye geldiydi zamanında. Verilecekler listesine onu da yazıyorum. Yok mu başka alan veren yav? İşin içine para sokmak istemiyorum. Coca cola alınabilen bişeyle kitap da alınabilmesi saçma geliyo sdf
Sosyal ağlarda paylaş

var tabi :P
ya zaten gezegen sahafta mezata götürsem tamamı gider, aynı gün mezattan da bi bu kadar kitap alırım kafa kafaya dönerim. ama işte hem tüm cumartesimi kitap al ver'e ayırmak istemiyorum, hem de pati içi böyle bi komün oluşturma fikri hoş gelmişti.

ama yine mezat gibi görünüyo. bu arada bi dünya paul auster da var takasa sunabileceğim. kısacası çeviri kitapları leyla erbil olsun, bilge karasu olsun, hatta nazım olsun ahmed arif olsun anadolunun yazarlarıyla değiştirmek istiyorum kütüphanemdeki. bazıları da hakikaten iki tane var, alakasız hediye gelmiş falan şeklinde. çeviri okuyamaz olduk adeta
Sosyal ağlarda paylaş

Tüm bu kitapları üstüne de bi iki iyi kitap da bonus verip bi güzel ebook readerla takaslarım abi zaten

Bu teklifime ok diyeniniz çıkmazsa lütfen şu topixte ebook demeyin. Karşı değilim ebooka. Ama olmayınca olmuyor. 300 lira edecek kitap satsam onla yine kitap alırım, anca böyle kelepir düşücek, kitapla direkt takas olacak falan öyle. Telefonu bile daha beş on gün önce akıllıya çevirdim kelepir buldum da. Yok yani teknolojiyle ilişkim bu şekil. Varsa elinde fazladan kobo, vereyim sana sartre, marquez, kafka
Sosyal ağlarda paylaş

abi bi balta da ben vuracağım galiba, kitap dediğin not alırsın altını çizersin, senindir yani. açar bakarsın bilmemkaç ay sonra.

hani takas edilen ya da satılan kitap bana üvey evlat gibi geliyor ya ne bileyim.

böyle düşünmeyen de güzel güzel birleşsinler okusunlar tabii, saygımız sonsuz.
Sosyal ağlarda paylaş

Ebookundan oku tekrardffdg

Ya zaten başucu kitaplarınızı takaslayın demiyo kimse, nitekim ben de başucu kitaplarımı sunmadım takasa. Onun harici kitaplar da kütüphanede çürüyeceğine okunsun. Ha zaten ödünç takas gibi bir sistem de geliştirebiliriz ille de kitaplığımda dursun benim o diyenle. İstifçilik manasız. Ha kitap konusunda istifçiliğin kralı bizde o ayrı mesele, ama işte insan bazen ne okumak istediğine karar veremiiyo...

Ayrıca isteyen olursa kitabı satarım da sahaflardan ucuza, bu koyduğum kitapları sahibindene de koymuş hatta hatun bugün paticiğe inanmadığı için. Ordan da arayıp bulabilir satın almak isteyen olursa. Olmazsa da üşenmezsem mezata götürcem bi hafta. Hakkaten kütüphanemdeki hiçbir şeyi okuyasım gelmiyo şu aralar, türkçeyi kavurup geçen yazarlar arıyorum sürekli, beni bir oğuz atayın, bir bilge karasunun, bir feyyaz kayacanın rüzgarında savurttursun istiyorum hayat
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
Saffet murat tura'dan histerik bilinç'i olan var mı? Ya da ulus baker'e başlamak adına okunabilecek basılı bir eseri olan var mı? Ödünç takas ya da düz takas için karşılığında aradığınız bir şeyler varsa belki sunabilirim

Yalnız nasıl da tutmadı topic. Gidip kitapları sahafta satıp sonra kütüphaneden ödünç alarak mı takılsam naapsam. Bu arada tekrar hatırlatayım, bu ille kitap takası topiği değil, oturup çaylarımızı içelim eşle dostla şöyle edebi bir seyahat eyleyelim topiği aynı zamanda. Tabi şu anda hiçbir şeyin topiği değil o ayrı mesele sdfg
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
Drall said:

Verilecekler:
Yaşar Kemal-Üç anadolu efsanesi
Orhan Pamuk - Kar
Orhan pamuk - öteki renkler
Oruç aruoba - tümceler
Sylvia plath - sırça fanus (açılmamış pakedinde bu)
Philippe sollers - hayran olunası casanova
Douglas adams - otostopçu/hayat, evren ve her şey
Douglas adams - otostopçu/çoğunlukla zararsız
Buda'nın öğretileri-dhammapada- ingilizceden cengiz büker çevirisi
Füsun erbulak/v. Çolak - cinselliğin kahkahası
Sharon croxford - türkiyenin peynirleri

Arananlar:
Ulus baker - dolaylı eylem
Saffet murat tura - histerik bilinç
Oğuz atay - günlük
Bilge karasu - göçmüş kediler bahçesi

Şu anda aradıklarım bunlar, bu tarz tekliflere de açığım, elimde olmayan ve henüz aradığımdan haberdar olmadığım sınırsız kitap vardır sonuçta :)

Konuyu hortlatayım dedim, kitaplar aynı zamanda satılık ve sizi seversem ödünçlük, gerekirse hediye edip geçmelik bu arada
Sosyal ağlarda paylaş

• 7 ay sonra ...
  • 2 ay sonra ...
  • 1 ay sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...