Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Web sitesi yaptırmak için düzgün firma

eldar

Öne çıkan mesajlar

Satış olmayacak şekilde bir hızlı tüketim ürünleri markasına sade bir site yaptırmak için önerebileceğiniz firma var mı? En iyisi olsun diyemeyeceğim çünkü bütçe ona yetmez.
Ya da bu işlerin bütçesi ne kadar oluyor, kullanıcı arayüzü olacak şekilde yapılacak web sitesi.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya bütçe özellikle belirtmiyorum çünkü bence işin ucuzuna kaçıyorlar, ben kesinlikle daha eli yüzü düzgün bir site yaptırılması taraftarıyım. Biraz yandan müdahale etmeye çalışacağım yani.
Bütçe olarak şöyle diyim yani, Bilginet 6000 lira fiyat vermiş.

edit: hepsiburada değil ya, satış olmayacak sitede.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben bu konulardan hiç anlamıyorum, o yüzden genel durum nedir onu öğrenmek istedim. Benim sitem olsa freelance'e yaptırırdım ama şimdi onun riskini alamam.

İşin özeti ben pazar araştırma geliştirme yapıyorum, bu siteyi bunlara bırakırsam iyice uyduruk bir şey olacak diye korkuyorum. Nasıl alternatif sunabilirim diye merak ettim. Bu işlerin fiyatı nedir, bilginet dandik midir, iyi firma hangisidir vs.

Yani sitede tek aradığım kullanıcı arayüzü olması, ve düzgün bir tasarım olması. Satış olmayacak. Ha sonradan yok şu olsun falan diye bir şey çıkarabilir patron tabi onun garantisi yok :).
Sosyal ağlarda paylaş

Hepsini aynı yere yaptırtmayın bence. 1renk'in tasarımları hoşuma gidiyor. Tasarımı 1renk'e yaptırın. Sayfa başına 500TL mi ne istiyor. Toplasan zaten 4-5 sayfa çıkar diye tahmin ediyorum.

Html, Css dökümünü hindistanlı birini bulun sayfayı 10$ 'dan şahane bir şekilde yapıyorlar. Ben kendi işlerimde bile bu adamların 10$ 'a yaptığı iş kadar özenmiyorum ne yalan söyleyeyim. (freelancer.com'dan bulmuştum ben bir aralar)

Yazılım işi en boktan tarafı bu işin. Herkes profesyonelim diye geziyor ülkede ama ben daha rastgelmedim. Profesyonel olsa bile işine gelmediğinden direkt spagetti yapıp gönderiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Bizim gibi bu işten anlamayan adam (eldarın da anlamadığını var sayıyorum) hintliyi nasıl çalıştırsın? Şurası olmuş burasını değiştir diyemem ki, mutlaka proje yönetecek biri lazım.

B2B iş yaptığımız için bizim de şirketin internet sitesinin çok bi fonksiyona ihtiyacı yok, ama kolay kurulum ırt zırt bi paket almışlar zamanında, 1970lerden kalma bi tasarımı var hiç güzel görünmüyor gözüme.

1renk in referanslarına baktım güzel görünüyor, sayfa başına 500 lira alıyorlarsa fena diilmiş aslında 1 sayfayla çıkarım ben işin içinde sdfs. Ama bizde sertifikaydı spekti dokümanlar güncellenince siteye yükleyebilmek ek bölüm açabilmek lazım öyle bi sistem de gerekiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

custom bir şey yaptıracaksan istediğin fonksiyonlardan, sayfa sayısına göre 1k'dan 50k'a kadar gider aşağı yukarı.

eğer işi ajansa vereceksen referanslarından kesinlikle çok emin ol. en önemlisi hali hazırda aktif çalıştıkları projeler olduğunu bil. iş yaptıkları kişilere ajansı sor. senin projen için adam alıp çıkaracaksa (proje bazlı personel) TR'de bu işler genelde boka bağlar. tavsiye etmem.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

custom bir şey yaptıracaksan istediğin fonksiyonlardan, sayfa sayısına göre 1k'dan 50k'a kadar gider aşağı yukarı.

eğer işi ajansa vereceksen referanslarından kesinlikle çok emin ol. en önemlisi hali hazırda aktif çalıştıkları projeler olduğunu bil. iş yaptıkları kişilere ajansı sor. senin projen için adam alıp çıkaracaksa (proje bazlı personel) TR'de bu işler genelde boka bağlar. tavsiye etmem.

sizin çalıştığınız ajans hangisi, ona da bakıyım olmadı.

Açıkçası forumdan iyi bir ajans tavsiyesi aldım, konuştuk ettik, aklıma da yattı ama patron kurum olmazsa yarın öbür gün bırakırlarsa açıkta kalırız diye mırın kırın etti. E yeterince para vermeye de istekli değil, Bilginet'e falan diyor, 6 ay önce internet satış sitesi yapmış Bilginet bunlara, ne bi tasarım ne bi şey, üstelik site ne responsive ne de mobil versiyonlu. Bir de yılda 1500 dolar bayılıyorlar.
Bu site de belli ucuz etin yahnisi tadında dandik bir şey olacak.
Sosyal ağlarda paylaş

bende bir ajans sahibi olarak

simdi bayag freelancer lar atlayacak ama kurumsal bir firmaysaniz, en azindan onumuzdeki 2 sene sonrada burada olacaksaniz freelancer dan uzak durun.

6000 liraya anca tasarim alirsin oda orta kalite olur, bunun kesimi ve programlamasi var .

14-15 araliginda bir butceyle guzel is yapilir.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...