Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Google Üst Sıralara Çıkmak

Masticore

Öne çıkan mesajlar

Şimcik firmamızın yeni sitesini yaptırdık ve site paneli var. Google aramalarda üst sırada olmak için yapılması gereken bir kaç bilmediğim şey var.

1- Meta tag'leri giriyorum ama max 80 tane girebilirmişim doğrumu ?

2- Resim yüklerken isimlerin bir önemi var mı ? Mesela yurtdışına sakız sattıgımızı düşünürsek,resim ismini chewinggum.jpg yazsam bir yararı olur mu ? Oluyorsa eğer bu ismi uzatabilirmiyim?

Örneğin: Chewinggum_sakız_russia_sex.jpg yazsam tüm kelimeleri içerir mi aramam ? Yani google crawler tüm kelimeleri ayrı ayrı görüyor mu ?

3-Siteye gizli text'ler döşenebilir mi ?

Bunlar haricinde başka ne yapılabilir ?

Şu noob'a bi yardım
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada artik mobil uzerinden arama yapildiginda google web sitelerinin mobil destegi var mi diye bakiyor ona gore siraliyor. Yani diyelim sizin sitenin mobil destegi yok ise normalde pc uzerinden aratildiginda en ustte cikiyor olsa bile cep telefonlarinda en ustte gozukmeyecek.

On numara karar almis google boylece firmalar mobile sitelere destegi arttirmak zorunda kalacak.
Sosyal ağlarda paylaş

Esnaf said:

backlink eskisi kadar etkili değil.eskiden backlink ile rahatlıkla üst sıralara çıkartılabiliyordu ama şimdi binlerce backlink olsa bile çok zormuş.

site ne sitesi?

fabrika sitesi - tekstil triko-kazak üretim full bizim avrupa ile... Yani hedef kitle avrupa ^^

Şu resim olayını bilen varsa bi yardımcı olabilir mi. Bugun resim yüklüycem isminin bir önemi var mı ? Varsa kaç kelime uzunlugunda olabilir.

manufacturer_turkey_knitwear.jpg gibi mi yazmam lazım...
Sosyal ağlarda paylaş

Esnaf said:

backlink eskisi kadar etkili değil.eskiden backlink ile rahatlıkla üst sıralara çıkartılabiliyordu ama şimdi binlerce backlink olsa bile çok zormuş.

site ne sitesi?

mesela şurda yazdığım kilise wikipedia da yok
http://fioreveben.blogspot.com/2014/09/soke-gullubahce-saint-nicholas-kilise.html

kilisenin sayfasını açsam wiki de dış bağlantı olarak bunu göstersem kabul eder mi wikipedia denetleyicileri. ciddiyetsiz diye kabul etmeyebilir belki diyorum. öyle bişey olsa baya farkeder bence wikipedia dan link sonuçta.

site yukardaki. şu an bir aramada birinci sayfada çıkıyor. kapıkırı çadır diye arayınca. bazılarında ikinci üçüncü sayfada. bazılarında beşinci altıncı felan. adsense ekleyince nisandan ağustos ayına kadar ayda 30-40 getirsin yeter.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...