Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Time-Lapse Seyahatlerim

Phillamon

Öne çıkan mesajlar

DarKRideR said:

Phillamon said:

İlerleyen vakitte GoPro veya DSLR bir kamera edinirsem daha yavaş yapabilirim.

DSLR ile çekemezsin. Yani çekersin de 9 dakika falandı sanırım şuan en uzun süre çeken DSLR'ın kayıt süresi.

İşlemcileri ısındığından ötürü uzun süreli çekimlere izin vermiyorlar. GoPro böyle işler için zaten piyasaya sürüldü daha iyi bir alternetifi zaten yok.

Bahsettiğiniz ısınma video kaydederken mi oluyor, yoksa normal arka arkaya fotoğraf çekiminde mi? Benim DSLR ile yapmaktan kastım, her 3 saniyede bir fotoğraf çekip bunları bilgisayarda birleştirmek şeklinde. GoPro otomatik yapıyordu sanırım bunu.
Sosyal ağlarda paylaş

hmm benim kafam halen marklarda kalmış. Biz işte ortalama 5 dakikayı geçirmiyorduk çekim yaparken bu yüzden ama tabii geliştirmiş olabilirler.

30 dakika bayağı iyiymiş. Ama temelde zaten o kadar aralıksız çekimi yapmanın bir mantığı da yok o aletlerle asdfsda

Phillamon o şekilde yapacaksan DSLR da işini görür ama GoPro ile yaparsan daha iyi olur. Araba sürerken bir de fotoğraf çekmeye mi kasacaksın bir yandan vs... Ayrıca tek tek dizmek vs. ölüm olur.
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

Phillamon o şekilde yapacaksan DSLR da işini görür ama GoPro ile yaparsan daha iyi olur. Araba sürerken bir de fotoğraf çekmeye mi kasacaksın bir yandan vs... Ayrıca tek tek dizmek vs. ölüm olur.

reampage said:

Yeni nesil fotoğraf makinalarında interval verip fotoğraf çektirebiliyorsun bir tane dolly alırsın onunla ilerlersin aslında olabilir. En ucuza ve üşengeçlikle halledebilirsin, tabi ucuz tekerler çok dandik epey düz bir zemin lazım saniyede bi kare çektirip tripodla dolanırsın

DarKRideR, reampage'in dediği gibi belirli aralık vererek otomatik çektirilebilir. Birleştirmeye gelince de bir yöntemi vardır kesin. Sonuçta Youtube'da DSLR makinelerle çekilmiş bir sürü Time-Lapse video var.
Sosyal ağlarda paylaş

Hyperlapse güzel uygulamaymış. Bugün onunla kaydedip 8 kat hızda oluşturdum videoyu, oldukça güzel oldu. Eve gidince yükleyeceğim.

Youtube'da Time-Lapse Turkey diye channel oluşturdum. İsteyenler olursa herkes kendi bölgesinden kaydedip oraya yükleyebiliriz. Bu konuyla ilgili ciddi düşünen olursa özelden ulaşabilir. 80 milyon nüfustan illaki izleyenler olacaktır diye düşünüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Bugün Hyperlapse from Instagram ile çekim yaptım. Videoyu bilgisayarda açınca fark ettim ki Hyperlapse varsayılan olarak 720p çözünürlükte kaydediyormuş.

Çözünürlük ayarı için gizli bir menü varmış. Dört parmağınızla ekrana dört kere dokununca açılan menüde çözünürlük, saniyedeki kara sayısı ve oynatma hızı ayarları mevcut. O menü sayesinde 40 kat'a kadar hızlandırmayı açabiliyorsunuz.

Bugünkü video, dünkü videoya göre yaklaşık %70 oranında aynı güzergaha sahip.

0:49-0:51 arası telefondan kaynaklı bir kasılma olmuş.

Sosyal ağlarda paylaş

Rotweiler said:

Adam ümitköyde oturuyor, şehrin en kalabalık vaktinde en sakin yolundan gidiyor. Tam bir çakal :D

Sonuncuyu sevdim.

:) Aslında saat 13:00 civarıydı, pek kalabalık olmayan bir saat ama genelde boş yolları seçiyorum. Sol şeritte yavaş gidenlere tahammülü olmayan bir insanım. Dönüşte de video çektim, görsel güzel olsun diye Eskişehir Yolu'ndan dönmeyi düşünüyordum. Sonra trafiği düşünüp meh dedim :)
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 3 hafta sonra ...
  • 11 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...