Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

1930 ' lar ve Atatürk

Cheaz

Öne çıkan mesajlar

Loex said:

http://www.atajew.com/2000/01/masonic-lodges.html

anıtkabirde askerlik yapan biri olarak

atatürk düşmanı değilim tabikide hater da değilim ölmüş gitmiş adam

amma velakin bu kadar tanrılaştırması dünyaları yaratmış gibi davranılması şüphelendiriyor beni

dünyada bizden başka millet yok böyle eski lideri abartılan hakaret edilmesi suç olan(kore demeyin)

azcık yahudi tarihine masonlara meraklıyım 3-5 kitap okudum iyice şüphelerim arttı.

en basitinden halifeliğin kaldırılmasını hiç ama hiç anlayamıyorum şuan cumada olmayan biri olarak

bu sorunlarının cevapları malesef forumda yazılamayacak kadar uzun ve detaylı işte

ama putlaştırılmasını ben de saçma buluyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

en bastinden son okuduğum kitap aklımda kalan

rotschild ailesini anlatıyodu (frankfurtlu yahudi aile dünyadaki tüm altın madenlerinin sahibi 5 büyük ülke ingiltere almanya amerika fransa vs merkez bankalarının kurucuları avrupadaki tüm demiryollarını yapmış((muhtemelen türkiyede ki tüm demiryollarınıda bunlar yaptı atatürk öldükten sonra hiç yapılmadı gerçi tayyipe kadr)) 1. 2. dünya savaşında asker bile satmış dünyanın sahibi olan aile)

orda Napolyondan bahsediyo sıradan bi subayken bu aile tarafından veya bu ailenin kolları tarafından para ile güçlendirilip hristiyanlara karşı savaştırılmaya çalışılıyo sonra baktılar olmuyo desteklerini kesiyolar falan.

en basitinden şu yazdıklarım dahil herşeyi düz normal senin benim gibi insanlar yazıyo körü körüne sormadan soruşturmadan inanıyo insanlar ona üzülüyorum

bende yanılıyo olabilirim tabikide ama atatürkün mason olduğunu gösteren o kadar çok kanıt yazı varki

mason olduğu kanıtlansa düşünemiyorum neler olur.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

anıtkabir'de askerlik yapmakla bu fikirlerin birleşme noktası nedir? atayla oturup konuşuyor musunuz akşamları? hortluyor mu?

ayrıca paylaştığın tek kaynağa baktım, sesli güldüm kapattım.

eğitim önemli

hahah bende güldüm buna ama 5 ay orda bekleyince hakkaten en büyük atatürk düşmanı bile atatürkçü olur öyle ortam var :)
Sosyal ağlarda paylaş

Loex said:

bingildak said:

anıtkabir'de askerlik yapmakla bu fikirlerin birleşme noktası nedir? atayla oturup konuşuyor musunuz akşamları? hortluyor mu?

ayrıca paylaştığın tek kaynağa baktım, sesli güldüm kapattım.

eğitim önemli

hahah bende güldüm buna ama 5 ay orda bekleyince hakkaten en büyük atatürk düşmanı bile atatürkçü olur öyle ortam var :)

alt taraftaki asıl mezara girebiliyor muydunuz?
Sosyal ağlarda paylaş

2-3 kere girdim normalde sadece askerliğin bitince bir kere sokuyorlar oda sadece kısa dönemleri bildiğim kadarıyla

en çok garibime giden atatürkle ilgili sahip olduğu inanılmaz lüks eşyalar türkiyenin hmeen heryerinde evler zamanın en lüks yatı savarona. Kurtuluş savaşında yemek bile yiyemeyen ülke nasıl bi anda bu kadar zenginleştide lideri bu kadar lüks yaşayabildi.

eşyalarının bir çoğu hediye kim neden hediye eder düşünmek lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

yav 2 side normal değil zaten

son halife bilmeyenler için ne zarar gelebilir böyle bi admdan

bide halifeliğin kaldırılmasının ardından sürgün edilmesi adamın tamamen halkın halifeliğe karşı olmamasından kaynaklanıyo bana kalırsa

linki beceremedim

abdülmecid (halife) yazınce çıkıyo
abdülmecid osmanoğlu

http://tr.wikipedia.org/wiki/Abd%C3%BClmecid_(halife)
Sosyal ağlarda paylaş

mason olunca nolyo?

yani masonlar oturup "dünyanın mına nası koruz" planları yapan evil bir organizasyon mu sizce?

atatürk ittihat ve terakki üyesi,adamlar gizli gizli buluşup nasıl bu ülkeyi kurtarırız,nası iktidar oluruz diye plan yapıyolar,ama mason loncası değil.

halifeliği kaldırmıştır çünkü :

1) geçersiz bir kurumdu: halife cihat çağrısı yaptı,cezayirli müslümanlar,hint müslümanları,araplar fln,kim uydu çağrıya? cevap:kimse. Zaten muhammed soyundan gelmeyen osmanlının meşru halife olmadığına inanan çok büyük bir kitle vardı,henüz hala var.

2)ülkede,hele yeni kurulan ve kendine has hezyanlar yaşıyan genç bir cumhuriyette,2 başlı yönetime,başka güç odaklarına hiiiç gerek yoktu
Sosyal ağlarda paylaş

mason loncası dediğiniz şey şöle bişi :

zengin,mevki sahibi,önemli kimseler,buluşurlar
misal bir tanesi bilmemnerede ihaleye girecektir,"üstat tanıdık var mı o işle ilgli bize yardımcı olabilcek" ,illa çıkar ordan bi tanıdık yahut tanıdığın tanıdığı

yahut bi lonca üyesine 200 ton ucuz çimento gerekir,tak bulurlar

bazen illegal yahut legal'le illegalin arası/ahlaksız şeyler de dönüyordur,misal şu "gazetede filanca yazar bizim firmayı kötüleyen şeyler yazıyor,bi kulağını çeksene" diye muhabbetler olmuştur,şüphem yok

ama masonluğu,kötülüğün odağı,pis planların yapıldığı,dünyanın yönetildiği gizli kapalı örgütler diye düşünmek komik

parası olan düdüğü çalar,zengin adam politikacıları tanır,bürokratları tanır,senin hiç kuramayacağın ilişkiler sahibidir,tabiki onları kendi çıkarları doğrusunda manipüle eder,kanun çıkattırır,gerekli çarkları yağlatır

mason loncalarına sen ben gibi köylüleri üye yapmayacaklarına göre mason olup şu yukarda saydıklarımı yapabilcek adam elbet mason olmayanalra göre oran olarak çoktur,keza artık günümüzde mason olmadıkları halde bu saydıklarımı yapanlar çoğunlukta ,sırf inşaat sektörü için koca cumhurbaşkanı çıkmış "faiz faiz" diye ağlıyor,laz mütahhitler,dünün imam hatip hocaları mason mu? lelel
Sosyal ağlarda paylaş

zengin aile var -> mason -> dünyada demir yolu yapıyor -> türkiyedekileri de atatürk bunlara yaptırmıştır kesin -> yani atatürk mason

ciddi ciddi şu düşünce temasıyla postlar atıyor adam.

yok çok hediye gelmiş, acaba kimden gelmiş hımm? tarih üzerine karı gibi dedikodu yapmak bu olsa gerek ya.
Sosyal ağlarda paylaş

atatürk aslında ülkeyi masonlara satmış, antlaşma süresini yazarken masonları kandırmış, 1 günlük masonlara geçmiş, masonlar o 1 günde demiryolu yapmış, sonra antlaşma bitince türkiye yine atatürkün olmuş, masonlar kicklenince onlardan geriye kalanlara el koymuş, zenginlik içinde yaşamış, yatlarla dolaşmış.
Sosyal ağlarda paylaş

"Halifelik"

Zaten silah zoruyla Mısır'dan alıp geldikten bu yana bir sıkıntı varmış belli ki Arap dünyasında ki, denildiği üzere 1. Dünya Savaşında cihat ilan edildiğinde ne kadar işlevsel bir kurum ortaya çıktı.

Ayrıca verdiğin site büyük ihtimalle aktröllerin template üzerinden kurdukları bir site, referans verdikleri siteler daha da beter "tassaklodge126.com" falan gibi saçma sapan sitelere linkler var, aşağıda yahudiliğe ilişkin "kanıt" dediğin sitenin öne sürdüğü "kanıt" "Atatürk etkisindeki ordunun etkili olduğu Türkiye Orta Doğu'da İsrail in tek müttefiğidir, bu da Atatürk ün gizli yahudi olduğunu gösterir" şeklinde bir fikir sıçmığı. Bugün yapılanlardan o günkü adamın dinini yorumlamak güzel. Mevcut yönetim de lafta İsrail karşıtı ama tüm askeri vs. anlaşmalar devam ediyor, bu durumda kim Yahudi? Kaldı ki Yahudi olsa ne olur olmasa ne olur, kime ne. Tam bir aktrolsün. Umuyorum Grego yu banlayacak kadar hassas davrananlar asıl hakeden kontenjanından seni de görür.

Sosyal ağlarda paylaş

aktiftablet said:

Atatürk'e put gibi tapınılmasın lafına ayar oluyorum ben de? Size ne yaw? Hiç görünmeyen bi tanrıya tapmak normal de yaptıkları ortada olan insana niye tapınılmasın? İnanç özgürlüğü varsa, Atatürk'e tapınmak da herkesin hakkıdır. Net.

isteyen istediğine tapar.

ateist ne kadar müslümanın inancını saçma bulabiliyorsa ve bunu ifade edebiliyorsa

bir insan da diğerinin Atatürk'e tapmasını saçma bulabilir ve bunu belirtebilir

Net.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...