Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

1930 ' lar ve Atatürk

Cheaz

Öne çıkan mesajlar

Seele said:

ben bunu mesela Murat bardakcidan dinlemistim babasi o dönem Doguda vali. baya rapor falan tutuyor.(Youtube ta vidoesu falan olabilir). Ayrica o dönem hasta oldugunu icin bilgisiz oldugunu söylüyorlar. Murat bardakci (hatta yaninda bir tarihci daha vardi) hicbirseyin atatürkün izni olmadan gerceklesemez diyordu. sen konus gel bana anlat dinlerim ben.

benim duyduğumun özetinde aklımda kalan şunu söyleyebilirim. evet hasta olduğu için olayları ona aktarıldığı şekilde dinleyip öyle karar verdiği ancak kararların da manipüle edildiği gibi. ama işte dediğim gibi tekrar dinler aktarırım bir ara =)
Sosyal ağlarda paylaş

Seele said:

Dworgian said:

Ayrıca bir insanın aldığı kararların %100 kesinlikle ve %100 başarı oranıyla hatasız ve doğru olması zaten çok ütopik değil mi?

bende onu diyorum. yaptigi hatalar aga bunu yanlis yapmis bunu iyi yapmis diyecez. biz bu sekilde ilerleyebiliriz.

şöyle bir durum var. tarih çok zor bir alan tarafsız olma açısından. zira her ülke tarihteki her olayı kendi safına göre yönlendiriyor. bizim de okullarda anlatılan tarihimiz tabii ki bizim bakış açımıza göre oldu hep. ama yabancı kaynaklarda da bilerek çarpıtma ve yerden yere vurma var işte. bayağı zor iş.

hani "işgal" ve "fetih" kelimeleri en basitinden. sen istanbul'u fethediyorsun sana göre, ama orada yaşayan halka göre sen işgalcisin.
Sosyal ağlarda paylaş

Ahahah cok tatlisiniz

Dersime nerden geldiniz harg devrimini gecmedik daha google dan bisi koymus biri lise 1 tarih kitabi muhtemelen boyle guzel turkceyle yazilmis imla kurallari olan her okudugunuza hemen inanmayin

Ataturke dusman degilim neden olayim olmus adam dusman olsam napabilirim colugu cocugu yok kime ne anlatica.

akpli denmis o hic degilim

Hakli cikmaya calistigim bi konu yok

Dusuncelerimi okuduklarimdan cikardiklarimi kendime gore yorumluyorum.

Sizin dusuncenizi soruyorum. Ezbere cevap vermek sakalasmakdan oteye gidemiyosunuz

Bide biyik kimse o degilim

Orjinalim ben
Sosyal ağlarda paylaş

Bunu diyen;

Loex said:

harg devrimini gecmedik daha google dan bisi koymus biri lise 1 tarih kitabi muhtemelen boyle guzel turkceyle yazilmis imla kurallari olan her okudugunuza hemen inanmayin

3 4 sayfa önce şunu demiş;

Loex said:

https://answers.yahoo.com/question/index?qid=20100904151745AA1soWI

adı idiot who wants to learn gerçi ama

Mustafa Kemal Atatürk.Hero or villain ? What you think and why?

"he is a despicable villain to me.for what he has done to his people and the muslim world at large.he has thrown away decades of progress made by the ottoman empire,turning it into a useless capitalist society.because of him a once respectable and civilized(Islamically) society is now filled with vices and sins.he has bleached values of islam out of turkey,values tht at his time of leadership were already long gone in other parts of the world.thnks to him a fully structured,fully running islamic society tht is congruent with the golden past of islam was ruined forever.what is there to boast of a modern turkey?the capitalist society is just a mask of advancement and success.in time itll show its horrid true colour.see how rotten the modern society is.and here we are praising technology and modern marvels.what has it brought us?corruption,loss of morality,loss of values in society,destabalization of economy,poverty and much more.all owed to the capitalist society,to the fiat monetary system,central banks and governments which attaturk supported and hailed"

bence güzel yazmış ama ben cahilim tabi bi hakkım yok

Yok valla seninle tartışmaya girmeye gerek yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi cidden normalde birine bir şeyi izah etmek için saatlerimi verebilirim ama senin gösterdiğin her kaynağa "her okuduğunuza inanmayın" diyeceğini ve karşılığında aynı şekilde kaynak gösterip doğru olduğunu iddia edecek biriyle tartışmanın anlamı yok.

Hayır sanki kendisi çok bilimsel ve gerçekçi kaynaklar gösterip konuşuyor da.

Bir de bu durumla dalga geçmek için sorduğu soru ile ilgili çıkan ilk google linklerinden birini copy paste yapıyoruz, bunun dalga geçmek için olduğunu bile idrak edemeyip gülüyor fln.

Hey allam
Sosyal ağlarda paylaş

Loex said:

Adama om atmisim neyse

O secimde akp ye oy vermek zorunda kaldim evet yalan yok. Bu akpli oldugum anlamina gelmez

Dusuncelerime en yakin onlari gordum. Ins baraj kalkarda yine onlara vermek zorunda kalmam

Neyse harg devrimi diyoduk

hep bizi sorguluyorsun,biraz da sen anlat,neyi savunuyorsun,ne istiyorsun

tekrardan osmanlı mı olalım?

biraz da öyle trolle bakalım olcak mı
Sosyal ağlarda paylaş

@Loex, hangi kaynaklarla gelirsek "her okuduğunuza inanmayın" demeyeceksin? Yoksa senin fikrinin karşısında olan her kaynak senin için inanılmaması gereken kaynak mı?

Matriks'in kaynak kodunu mu çözdün?

Lütfen salak saçma yahoo answers yerine daha oturaklı daha adam akıllı kaynaklar göster biz de okuyalım ne dersin?
Sosyal ağlarda paylaş

Seele said:

ooo baslamis paticik linc.

ooo mağduriyet açılmış. yazdıklarından sorumlu olmak istemeyen iki yüzlülerin ve bir türlü dile getiremedikleri amaçları için onların şövalyeliğine soyunanların uğrak mekanı paticik. linç madımakta. herkesin hemfikir olmasını bekleyip forum kullanmak abes.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...