Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Topla v0.81a [29ocak15]

Esh

Öne çıkan mesajlar

valla benim power supply'ı sırf anakarta açılışta sinyali göndermiyor ve 5 sene sonunda verimi azalmaya başladı değiştirmem gerekti, 750 lira bayıldım, üzüldüm. 1000 watt'lık evga süpernova taktırdım ama, 10 yıl garanti. sistemi ilerde daha canavar yaparsam asla psu derdim olsun istemiyorum lol.
Sosyal ağlarda paylaş

1151'e de olur muhtemelen, z97 anakartlar yeni seri işlemcileri destekleyebildiğine göre soğutucu için de boyut aynıdır. 212evo alarak bi 130 lira falan kısabilirsin bütçeden ondan dedim, soğutma olarak bi 6-7 dereceden fazla etkilemeyecek çünkü sıvı. kasada yer yok diyorsan onu al tabi, 212evo alırken altına girecek rame de dikkat etmen lazım soğutucusu uzun olursa sığmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

bende süper noctua cooler var abi zaten de. şimdi ana kartlara bakıyorum hepsinin cpu etrafında metal bloklar var, soğutma için midir nedir bilmiyorum fakat benim cooler mümkün değil oraya sığmaz. zaten eşşek kadar dikey cooler olduğunda hava akışını da büyük ölçüde etkiliyor. ee şimdi böyle güzel yeni seri işlemci alınca ana kart üzerinden OC yapması da kolay 4.00'den 4.70 civarına falan gereksiz ısınmaya sebep olmayacak şekilde OC yaparım diyorum. sıvı hem yer kurtaracak hem de kasa içindeki genel ısıyı düşürecek hava akışı daha rahat olacak diye. ondan sıvıya baktım yoksa çok anlamsız geliyor sıvı muhabbetleri bana. sonuçta teknik açıdan çok anlamıyorum etmiyorum. kurcalamayı çok sevmiyorum böyle şeyleri, tak kullan kafan rahat olsun bana daha uygun.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Bingil abi paran varsa corsair h100 110 falan iste.

Yani 250 lira metal sogutucu, 600 lira sivi sogutma.

Genelde metal sogutucularin ayaklari yuksek mobodaki heatsinklere degmez genelde. Yukari ve asagi takma yonlu olarak bi kac sekilde takilabilr.

Ama paran varsa tak gec sivi sogutmayi.

Kafan rahat olsun
Sosyal ağlarda paylaş

http://i.imgur.com/ylnVh87.png

BOTTLENECK BOTTLENECK nedir abi bu bottleneck? ekran kartımı upgrade etmek istiyorum. en baba hangi kartı alabilirim ki bottleneck sınırına takılmıyım?

anakartım çok boktan sanırım. ses kartı çöp, disklerimi de verimli kullanamıyorum pek galiba mobo yüzünden. http://i.imgur.com/DTovhzQ.png
Sosyal ağlarda paylaş

Selamlar,

Genelde CS:GO ve LOL oynuyorum ama almışken iyi bir bilgisayar alayım diyorum. Monitor, kasa, klavye, mouse herşeyi ile max 5000 TL'ye önerebilir misiniz? Bi de hardware kurulumundan falan pek anlamam o yüzden Ankara'da Nova bilgisayar'dan alacağım. Benim kafamda kasa olarak şu var, yorumlarınız olur mu?
Nova İntel Oyun Bilgisayarı
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...