Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Evdeki lambalar patır patır niye patlar

senko

Öne çıkan mesajlar

BonePART said:

Yanlış spot alman zor bir şey aslında voltaja göre yuvası çünkü spotların genelde.

Spotu takıtğın soketteki trafo bozulmuş olabilir.Komple soketi değiştirmeyi denedin mi?

yok denemedim de
acayip tırsarım ben elektrikten, değiştiremem onu, yapayım derken yerim 220yi beynime beynime.

bugün çağırayım elektrikçiyi ben, 2 tane de soket getirsin yanında, baktım zaten dün patlayan koridordaki duy'un içi yanmış, yan plastiği erimiş biraz da. yeni florasan takınca da çalışmadı.

biyerlerde kaçak var muhtemelen ya
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

ve inatla orada yaşıosun "yol ama hehe" diye

yol çekemiyorum abi napiyim.
hayatım boyunca yol çekmemişim istanbula gelince taksimde yaşarken neye uğradığımı şaşırdım sdf

bana ev - iş arası max 10dak olmalı. diğer türlüsünü başaramıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

Dworgian said:

ve inatla orada yaşıosun "yol ama hehe" diye

yol çekemiyorum abi napiyim.
hayatım boyunca yol çekmemişim istanbula gelince taksimde yaşarken neye uğradığımı şaşırdım sdf

bana ev - iş arası max 10dak olmalı. diğer türlüsünü başaramıyorum.

senin gibiler için güzel bir sözümüz var da neyse

ankara sıkıcı, istanbul trafik, izmir bilmem ne, ardahan hödö, çorum vs

ohooo

hayır fabrikalar arasında yaşamanın sağlık üzerine etkisi long term çıkacak senden haberin yok
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

BonePART said:

Spotu takıtğın soketteki trafo bozulmuş olabilir.Komple soketi değiştirmeyi denedin mi?

Ampulü değil duyu değiştir (tu) Elektrik hattından kaynaklanan bi sorun olsa banyo ampülleri harici de sıkıntılar yaşardın.

Elektrik hattı değildir büyük ihtimal duy gidiktir aynen. UFak bi şans ampule giden linyede de bişi olabilirde meh sanmam. Anlamıyosan elektrik uraşma zaten
Sosyal ağlarda paylaş

kolelerimden birini yollarim olum dovusune np

elektrikciyi cagirdim, kacak gibi gozukmuyor sadece sansa ard arda patlamis gibi gozukuyor lambalar.

koridordaki duyu da, banyoda ki led ve trafolari da ben taktim ehe.
adam giderken para istedi, lan tum isi ben yaptim ne parasi diye gonderdim sdf

saka lan, sitenin kendi elektrikcisi, klimacisi, tesisatcisi her boku varmis, istedigin saatte arayip isini hallettiriyorsun. Afferim siteye.
Sosyal ağlarda paylaş

Hangi odada bu sorunu yaşıyorsun mesala WC'de ise buhardan duy oksitlenme yapabilir özellikle açıkta duran bir armatür ise.Bir diğeri tuş takımının arkasında kablo çıplak kalmış olabilir,anahtar dandik olabilir.Bir diğeri ise sigorta kutusu süs ekstra bir linye harmoniğe yol açıyor olabilir.Sigortalar leş olabilir.

Ör benim daire, 3 linye var içeride sigortadan geçmeyen.Neyse kızdım şimdi.
Sosyal ağlarda paylaş

söylediklerinden sadece bağlaçları anlayabildim sdf
anladığım kadarı ile şans eseri patlamış ard arda yukarda da yazdıydım, ledlerin trafoları değiştirdim, hole yeni duy taktım şimdilik problem yok.
ama dediğin gibi buhardan nemden bol bol gg olcak gibi banyodakiler.
ki ben haşlanarak duş aldığımdan çok daha hızlandırcam bu processi.
Sosyal ağlarda paylaş

:) Benimde kafam baya dağınık.

LED trafolarının o kadar dandik olmaması lazım,sade yazayım LED uzunluğuna ve renk döngüsü için LED driverı seçimi yapılır.

Duyları değiştirmekle iyi yapmışın, duvardaki anahtarın arkasına bak kabloları keserken fazla açık bırakıp montajı yapılmamış olsun, oradan gelen kısa devre lambayı uçurur duyu kızartır.

Banyo için yapabilecek fazla birşey yok, benimde aynı.Buhar severim arada temas etmiyor, iki tokat atıyorum düzeliyor :)

Harmonik semte var gibi diğer mesajlarından anladığım, onun içinde şok korumalı grup priz kullanıyorsun.

Sorun hala devam ederse sigorta kutusuna bakarız.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...