Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Evdeki lambalar patır patır niye patlar

senko

Öne çıkan mesajlar

Elektrik konusundaki cahilliğimi konuşturarak sormak istiyorum bu soruyu size.

evdeki banyonun ışıkları spot, geçenlerde bi tanesi yanmıyordu gittim yeni spot aldım taktım, ışığı açtığım gibi patladı lamba, dün akşam diğer spotta patladı (2 tane var zaten banyoda)
bugün sabah ta koridorun ışığını açıyım dedim pat o da gg oldu.

site yönetimini arıyacam bugün gelsin baksınlar diye ama
nedeni ne olabilir bunun? bi yerlerde kaçak fln mı vardır
Sosyal ağlarda paylaş

miyaw33 said:

Geçende konuştuğum elektrik tamircisi banyoda normal ampul haricindekiler uzun süre çalışmaz dedi. Karpuzun içine led takmayi düşünüyordum. Sanırım nem yüzünden bu sekilde

benim neredeyse iki senedir led takılı, balonun içinde de değil dümdüz açıkta. ama mutfaktaki led titremeye başladı saçma sapan, belki de yeterince sık duş almıyorumdur sdfg
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

senko said:

Dworgian said:

ampüller kalitesizdir :|

ben ve kalitesizlik

ajajajajajaja

abi üşengeçlikten oturduğun semtteki markete gidiosun. ampülleri de aynı üşengeçlik ile almışsındır diye düşündüm =)

bizim sitenin icine carrefour acmislar :)
oraya da gitmiyecem artik
Sosyal ağlarda paylaş

miyaw33 said:

Geçende konuştuğum elektrik tamircisi banyoda normal ampul haricindekiler uzun süre çalışmaz dedi. Karpuzun içine led takmayi düşünüyordum. Sanırım nem yüzünden bu sekilde

Götünden element uydurmasın. Akkor flemanla kompakt florasan aynı duya giriyo. Orda bi fark yok hatta compact florasan gaz bazlı olduğu için ampul kısmındaki gaz geirmezlik çok daha fazla. Nem nerden gircekmiş ampulede zarar vercekmiş.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...