Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Üçüncü sınıf bir üniversite mezununun gözyaşları

lazerbulbul

Öne çıkan mesajlar

Law said:

Demek o dönemin derece yapanları ile tembel olanları kesin olarak birbirinden tek odaklı ve girişken olarak ayrılmış.

Avukatlıkda girişken olarak en fazla müvekkil bağlarsınız ama mevcut yasal düzemlemeyi somut olaya bakarak çözüm üretmede esas faktör öncelikle bilgi ve bunu kullanabilme kabiliyetidir. Bunu da dilekçeye dökerek ifade edersiniz yani masa başına oturur düşünürsünüz, bu noktada girişkenliğin bir önemi yok, bilginin ve bunu doğru kullanabilme kabiliyeti önem arz eder. Avukatlık mesleğide dilekçe üzerinden yürür.

ilk cümlen için söylüyorum; valla öyle ya. tabi bu kendi gözlem alanım içinde öyle. genelleme yok. 1. olan evliydi çalışmıyormuş. 2. olan arkadaş ofiste çok yorulduğunu söyleyip hakimlik sınavına girdi cık, olmadı. 3. yü ne zaman görsem ağlıyor bana. hani ne bileyim fakülteyi notlarıyla domine eden arkadaşı görüyorum mutsuz ki çok iyi bir insandır üzüldüm. diğerlerine bakıyorum yoklar o özgüvenleri gitmiş, sızlanıyorlar.

ikinci paragrafın için de şunu söyleyebilirim stajyer avukatlığın uygulama alanı içerisinde bahsettiğim yetkinlikleri değerlendirmek daha doğru olur bana kalırsa. müvekkil iletişimi ve duruşmalar haricinde ofis dışı iletişim daha çok stajyerler üzerinden yürüyor. özellikle girişkenlik üzerine söylediğin stajyerle avukat arasında ciddi farklı ki o avukatlık için söylediğine katılıyorum.

ayrıca avukatlık bilgi ve bunu kullanabilme kabiliyetinin yanında araştırmak ve gedikleri görebilmektir aynı zamanda. hani satır aralarına saklanmış anekdotları görüp dilekçeye yansıtmak bambaşka bir sanat ki o sanatın icrası da salt hukuki bilgiyle de geliştirilemiyor. ex-patron 'avukatlık çözüm üretme sanatıdır' derdi. bence doğru da derdi.
Sosyal ağlarda paylaş

Kanıt işi zor. 8M kadar üniversite mezunu var, 600-1M arası işsiz. Kalan 7M üniversite mezunun ne kadarı 5K'dan fazla alır bilemiyorum. Ama Doçent Maaşı 4K gibi bir şeydi. Siz hesap edin.

Tuik 2010 yılı anketi var, yönetici maaşları ortalama yıllık 40K kadar. 2015 60K civarı eder.

http://www.tuik.gov.tr/UstMenu.do?metod=temelist
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...