Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Elektrik sayacının mührü sökülmüş

Drall

Öne çıkan mesajlar

Ne yapmam lazım başıma iş açılmaması için? Ben eve girdiğimden beri böyle muhtemelen, bugün bi arıza için gelen bedaş görevlisi beni ve bi daireyi daha da uyardı ama gidip dilekçe verin dedi sadece. Ne yazmam lazım dilekçeye, baktım şimdi mühür sökmek de sağlam cezaymış, hayır bi de üç yüz tl fatura geldi son ay kaçak kullansam içim yanmıcak sdf
Elektronik sayaç bu arada
Sosyal ağlarda paylaş

firsat bu firsat durumdan istifade edip sat evi, ulkemizde zengin oldugu halde bunu takinti yapmis insanalr var korkunc paralar verirler

http://www.haberegider.com/blog/wp-content/uploads/y%C3%BCzde-70-Ka%C3%A7ak-Elektrik-Kullan%C4%B1lan-4-%C4%B0l.jpg

sunla ugrastirma insanlari kanca filan
Sosyal ağlarda paylaş

Mühür sökmek ceza mıymış? 9 yıldır ne zaman elektriği geç ödesem mühürü açıp kabloyu yerine taktım. Hatta elektrik kesilmesi süreci şu şekilde işliyor:

Vidayı gevşetiyorlar
Kabloyu yerinden çıkartıyorlar
Kabloyu kökten söküyorlar
Saati alıp gidiyorlar.

Eğer saati almadılarsa sorun yok. Saati aldıklarında bayaa uğraştırıyolar. Yok tek faz, yok 3 faz, yok gelecekler takacaklar falan. Uzun iş.

Not: İzmir'de yaşıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Aceace said:

Vidayı gevşetiyorlar
Saati alıp gidiyorlar.

Kabloyu kökten sökene kadar kendimiz fix ettik hep onlar kestikçe. Kabloyu dibinden kestikleri zaman takamamıştık, o sırada paket servise apartmana gelen eleman elektirikten anladığını söyledi, 5tlye takmıştı kabloyu.
Sonra ödedik ama sinirlenecek adam diye.
Sosyal ağlarda paylaş

imamizer said:

düz dilekçe yazacaksın abi işte. falanca tarihinde mühürlenen sayacım bilinmeyen kişilerce haberim ve bilgim olmadan kırılmıştır. gereğini yapılmasını de geç. evraktan giriş yaptır numaralı halinden bi fotokopi al tamamdır. vakit geçirme fazla.

Eyvallah yapayım yarın şunu. Yalnız ne zaman mühürlendiğini bilmiyorum, sayacın aboneliğini aldığım tarihi mi vereyim, sallayıp geçiyim mi sdf
Sosyal ağlarda paylaş

Drall said:

imamizer said:

düz dilekçe yazacaksın abi işte. falanca tarihinde mühürlenen sayacım bilinmeyen kişilerce haberim ve bilgim olmadan kırılmıştır. gereğini yapılmasını de geç. evraktan giriş yaptır numaralı halinden bi fotokopi al tamamdır. vakit geçirme fazla.

Eyvallah yapayım yarın şunu. Yalnız ne zaman mühürlendiğini bilmiyorum, sayacın aboneliğini aldığım tarihi mi vereyim, sallayıp geçiyim mi sdf

ya o işte ekstra bi kaç cümle olsun diye. önemli değil sen sadece mührüm bilgim ve haberim olmadan bilinmeyen kişilerce kırılmıştır. bilgilerinizi ve gereği arz ederim yaz ver. posta yapma elden ver sayı tarih alınca fotokopisini iste veya sayı tarihi sendeki evrakın üzerine not al. elinde belge olsun maksat.
Sosyal ağlarda paylaş

Aceace said:

Mühür sökmek ceza mıymış? 9 yıldır ne zaman elektriği geç ödesem mühürü açıp kabloyu yerine taktım. Hatta elektrik kesilmesi süreci şu şekilde işliyor:

Vidayı gevşetiyorlar
Saati alıp gidiyorlar.

Eğer saati almadılarsa sorun yok. Saati aldıklarında bayaa uğraştırıyolar. Yok tek faz, yok 3 faz, yok gelecekler takacaklar falan. Uzun iş.

Not: İzmir'de yaşıyorum.

yalnız arkadşın bahsettiği mühür o mühür değil galiba. sayaçlarda normalde de bir adet mühür oluyor sanırım içi açılıp oynanmasın diye onu söylemişler gidin taktırın diye. geçen benim de elektriği kestiler 7 tane otomatik ödeme talimatım var gidip bir tek elektriği ödememiş banka, faturayı da incelemeyince çatırt diye kestiler yetişemedim bi de elemana. indim mühürü çevire çevire kopardım açtım şalteri yukarı çıkıp hemen bilgisayarı açıp ödedim faturayı :D
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...