Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Muhtaç durumda olan bir aileye yardım

Katibim

Öne çıkan mesajlar

İnsanoğlunun aptallığına üzülmek bu. Abi diyelim ki gücü vardı 6 çocuğa bakacak ve kaybetti o gücünü. Bu bakabilmek olmuyor işte. Her durumu gözönüne almak zorundasın. Ben 6 tane yaptım ama ya bana birşey olursa, ya ihtiyaçlarını karşılayamazsam diye düşünmen lazım.

Bunun ateistlikle ve duyarsızlıkla alakası yok. Common sense 101.
Sosyal ağlarda paylaş

Katibim said:

Sizin bu haberden anladığınız 50 yaşındaki adamın 6 çocuk yapmasıysa gerçekten vicdan denilen duygu sizde tırnağınızın ucu kadar yok

Yazık belki bir iki vicdan sahibi çıkar da yardımcı olur diye düşünmüştüm ama adamın sex hayatından tutunda oy verdiği adama kadar herşeyine değindiniz..

İnşallah sizler bu duruma düşmezsiniz o zaman sanırım sizler bu insanları daha iyi anlarsınız...

Vicdan var hepimizde. Ama çok görüyoruz "Allah rıskını verir" diye fabrika gibi çocuk basanları.

Ben 1 tane çocuk yapmak için beklemek zorundayken, 6 çocuk yapan adama acıyamıyorum. Azıcık mantığı çalışan insanın "yahu benim halim belli, durayım ben" demesi gerektiğini düşünüyorum. 1 çocuk vardır, ikincisi kazara olur eyvallah. İkiz üçüz gelir adamın eli kolu bağlıdır eyvallah. 6 ya?
Sosyal ağlarda paylaş

chrome said:

Ulan dunyaya gelmis bir canli o hayvan herif. Product muamelesi yapamazsin ona. Can tasiyor o.

hali hazırda biri engelli iki çocuğu varken üzerine bi de evi yandıktan sonra 4 çocuk daha yapıyorsa yaparım product muamelesi. çocuğa yazıksa alsın devlet elinden o zaman. ayda 770 tl engelli maaşı alıyoruz çocuk sayesinde diyor. belli ki onunla geçiniyorlar çalışmak yerine. şu tipi mi savunuyorsun bana şimdi?
Sosyal ağlarda paylaş

"Asgari ücretle geçiniyorum, başbakanımızı dinledim 3 çocuk yaptım isimlerini de Recep, Tayyip ve Erdoğan koydum, şimdi başbakan bize baksın" diyen adamlara falan zaten benim vergilerim ve gasp edilen haklarımla dünya kadar hibe veriliyor. Üzerine neden kendi elimle yardım yapayım ki?

Zaten beyinsiz, üstüne kendi doğuracağı çocuğun sefalet içinde yaşamasına baştan göz yumuyor, yaşasın o zaman çocuğu o şekilde. Banane yani. Sırf çocuk diye bu fakir edebiyatlarına, acımalara falan gerek yok.

Bunlar gibi yüzbinlerce mal herif/aile var. Hangi birine yardım edeceksin? Yardım edildiğini gördükçe kendini bir şekilde tutanlar da "hee çocuk rızkıyla geliyor yav valla" saçmalığına inanıp aynı salaklığı parabolik arttırmayacak mı?

Ateizmmiş, product'mış, içi boş argümanlar. Doğal seleksiyon, ettiğini biçme dünyası.

İlla devlet yardım yapacaksa çocuğu aileden alsın, kendi bünyesinde baksın. Bu heriflere x tane çocuğu var diye ekstra olanak verirsen bir x tane daha yapar, daha fazlasını ister.
Sosyal ağlarda paylaş

yardım falan yapmayın
biz evlenince 1 tane çocuğa nasıl bakıcaz lan diye çabasına şimdiden düşerken bu hıyaroğlu hıyarlar neyine güvenip 6 çocuk yapıyo lan
çocuklara yazık tabiki ama yaptığım yardımında o çocuklar yerine babanın ananın cebine gideceği için
50 kuruş dahi vermem
Sosyal ağlarda paylaş

Çocuğum var,durumu anlayamıyorum,benim kafamda ki limit severek sövdüğüm diktatörüm ile aynı 3 çocuk iyidir. Bol bol oğluma vakit ayırıyorum eşimle beraber düşünüyoruz büyüsün ilkokula başlasın öyle çocuk yapalım neden ? çünkü büyüdükçe çocuk kendi işlerini yapar hale geliyor,şimdi oğlan 5 yaşında tuvaletini yapıyor,tek başına yatıyor,tabağı bulaşık makinesine koyuyor,elini yüzünü yıkıyor,ona bıraksak tek başına da banyo yapar. Ne oldu harcadığım emek fiziksel olarak azaldı manevi olarak arttı.Fiziksel ve manevi yükümlülüğüm azaldığı vakit bir çocuğumuz daha olsun eşimde istiyor bende istiyorum,oğlanda istiyor. Şimdi her sene bir çocuk yapsak yükümlülüğün ağırlığı artacak,düşün hanım hamile bir taraftan daha 1 yaşına yeni girmiş bir çocuğun var diğer taraftan 3 yaşında bir çocuğun var böyle bile ne kadar stresse girer insan.

Ben hani her gün oynuyorum,her gün anaokulunda neler yaptığını soruyorum,merak ettiği şeyleri açıklıyorum buna rağmen çocuk hala ilgi istiyor,benimde bunaldığım zamanlar oluyor ama kızmıyorum sabırlı davranıyorum,düzgün bir lisan ile anlatıyorum. Böylece herkese kişisel olarak bolca vakit kalıyor.

6 çocuk olunca hangisi ile başa çıkabilirsin,çocuklarla ilgilenmekten başka işe vakit kalmaz. Çocuklarda ileride elbette sorunlu olurlar zaten düzgün bir şey öğretemezsin. Bu hem ebeveynlere eziyet hem çocuklara eziyet. Sen mutlu,iyi yetişmiş bireyler istemiyorsun demektir.

Gelelim yardım meselesine bizim yapabileceğimiz yardım kısıtlı,yerel yönetimin,muhtarlığın olaya el atması gerekiyor.Ben böyle yardım ettim ancak hiçbir anlamı yok,sonuçta kesintisiz yardım edemezsin,edemediğin vakit ve aile devamlı dışarıdan gelen yardıma muhtaç olduğu vakit saçma sapan bir tablo ortaya çıkıyor. Oğlanın eşyaları dağıttık,bir çok oyuncağını hibe ettik,bebek arabasını,mama sehpasını ihtiyacı olanlara dağıttık. Elimizde kullanmadığımız dışında tabak,çanak kalmadı. Çok güzel montlar almıştık mesela 5 - 6 kullandı,bazı kışlık kıyafetlerde vardı hepsini yıkayıp düzgün paketleyip depremzedelere gönderdik. Ancak bunlar kısa süreli etkiler. Bu durumu akp'nin düzeltmesi gerekiyor. Devamlı insanlara en az üç çocuk diyor,Suriyeli mültecilere maaş bağlıyor,kendi vatandaşını görmezden geliyorsa,paticikte insan grubuna vicdansız insanlarsınız demek ayıptır.

Sanki buradaki ahali devlet yönetiyor,neyi var neyi versin. Maaş ortalaması belli,eve giren belli ödediğimiz faturalar belli,baştakiler amudu ile götürdüklerinin 1000'de 1'ini dağıtsa zaten yüzlerce insanın hayatı şenlenir. Yiğit Bulut İsveç'ten bile daha sosyal bir devletiz demeyi biliyor.

Diğer taraftan yaşadığınız çevredeki insanlara yardım etmek çok daha akıllıca ve mantıklı bir hareket olur eğer ekstrem ve çaresiz bir durum yoksa (deprem,sel gibi doğal afetler,savaş ortamı gibi). Sen İstanbul'dasın muhtaç aile Zonguldak'ta İstanbul'da muhtaç aile kalmadı mı ? İzmir'de Ankara'da yok mu ? Deli gibi var. Belki bu aileden daha kötü durumda olanlar var. İlla bu insanlara yardım edebilmek için gazetede okuyup içimizin acımasını bekliyorsak ben burada da bir iki yüzlülük,vicdan mastürbasyonu ararım.
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

Wanted'in imzasini okumus bulunuyorum, simdi musluman mi oldum ben? Nereden istifa edebilirim?

boş ol, boş ol, boş ol diyorsun. yok, o başkaydı.

Katibim'in iyi niyetinden şüphem yok. verdiğiniz tepkileri de abartılı buluyorum. doğru demiş adam. imkanı olan yardım etsin. olmayan da zaten etmeyecek. yoksa "neden 6 çocuk yaptı, oy verdiği adamlar baksın, doğal seleksiyona uğrasın,vs." şeklindeki düşünceler özünde doğru olmakla birlikte yine de ağır. Bu adamlar paticik ortalamasından kat be kat daha az bilgili ve daha az bilinçli. Millet databaseimiz bu arkadaşlar. Bunun gibi onbinlerce aile var ve bir kısmı doğum kontolünü günah sanıyor, bir kısmı bakabilecek işleri varken ve geniş aileyi severken kader kurbanı oluyor, bir kısmı gerçekten zır cahil. Memleketin genel sorunu işte.
Sosyal ağlarda paylaş

OP yeni bebe yapmış.

Sevindirik olmuş.

Sonra kendine conscience boostlamak için gün arkadaşlarına facebookdan iç burkucu haber gönderen teyze edasıyla topic açmış.

said:
adamın 2 tane çocuğu var, biri engelli. daha sonra 2008'de evi yanıyor. bunun üzerine adam kalkıp 4 çocuk daha yapıyor. sen gelmişsin bizi vicdansızlıkla suçluyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

O kadar yetling o kadar salakca cevaplar yaziliyor ki, oturup uzun uzun cevap vermekten eriniyorum. Ama bilin ki cevap dahi vermeye degmeyecek kadar haksizsiniz. Gerci %95 iniz klavye jerk ü. Yuzyuze gelseniz biliyorum gozunuz dolar yardim da yaparsiniz. O da ayri bir boyutu isin.
Sosyal ağlarda paylaş

chrome said:

Ulan dunyaya gelmis bir canli o hayvan herif. Product muamelesi yapamazsin ona. Can tasiyor o.

bunu o çocukların babasına söylesene, asıl product muamelesi yapan o. az biraz bu çocuklar da can taşıyor diye düşünse 2.den sonrasını kendi yapmazdı zaten.
ayrıca bakış açısının ateist olmayla alakası yok. ben ateist değilim, diğerleriyle aynı şekilde düşünüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

chrome said:

O kadar yetling o kadar salakca cevaplar yaziliyor ki, oturup uzun uzun cevap vermekten eriniyorum. Ama bilin ki cevap dahi vermeye degmeyecek kadar haksizsiniz. Gerci %95 iniz klavye jerk ü. Yuzyuze gelseniz biliyorum gozunuz dolar yardim da yaparsiniz. O da ayri bir boyutu isin.

Verecek mantikli cevabim yok desene suna sen gebes
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...