Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

emniyet şeridi, engelli park alanı vs

kermit

Öne çıkan mesajlar

chrome said:

Yahu belki acil bir durum oldu. Belki bambaska bir sebep var. Nereden bilebilirsin ki. .

Şu dediğinin 1000000 örnekte 2 3 ü geçmeyeceğini biliyorsun değil mi?

Genelde emniyet şeridi kullanıp "ehe 2 dkk önce varayım" cılar yüzünden, gerçekten acil durumu olanların da o şeridin imkanlarını kullanamadığını, "heh 2 adım yürümeyeyim" ciler yüzünden engelli park yerlerinin işgal edilip durduğunu farketmiyor musun?

Yoksa amaç sırf muhalefet olmak mı?
Sosyal ağlarda paylaş

Kesin acil işi vardır bu tiplerin. Mesela evde karıları bekliyordur, "abicim 2 dk markete girip gelicem" falandır, onunki karı da bizimki çamaşır makinesi çünkü. İnsan gibi bir yere park edip 3 dakika fazla yürüse olmaz.

Ya da 9'da gitmesi gereken yer için 1 saatlik trafik olduğunu bile bile 8:20'de yola çıkmıştır, sorarsan acelesi vardır. Adam gibi erkenden çıkacağına keyfi geç çıkıp emniyet şeridine girer, önüne kırar, dörtlü yakar, yol vermesen utanmadan kızar.

Namaza gidecektir, 12'de ezan okunacaksa 11:55'te çıkar evden, son anda gidince de "ama yer kalmamış namaz bu" diye gider yolun ortasına 2. şerit parkı yapar. Sorsan ibadet edecek ama oradan geçerken hakkını haram edecek 50 kişi umrunda değil, iki yatıp kalkıp cennete gidecek sorarsan.

Acil ve/veya kısa işi olan adam rahatsız edici park ettiyse ya en azından bir dörtlü yakar, ya da adam gibi "mecbur kaldım sorun yaratırsam gelir çekerim" diye bir telefon numarası koyar cama. Trafikte gerçekten bir yere hasta falan yetiştirmeye çalışan adam ise zaten yalandan dörtlü yakıp önüne gelene utana sıkıla iki sellektör yapmaz, saniyede 5 kere kornaya basar, ortalığı ayağa kaldırır, durumunu işaret eder. Utanmak falan umrunda olmaz çünkü gerçekten hayati acelesi olan adamın. O durumda da ambulans gibi yol verir herkes zaten.

Ülkemizdeki "acelesi olmak" durumunun en az %90'ı keyfidir anlayacağınız. Bu insanların keyfini kaçırmak benim hoşuma gidiyor. Arada kaynayanlar için ise haklısınız, hoş değil tabii, ama genelde de anlıyorsun mecbur kalıp nispeten özenli yapan adamla kendinden başka hiçkimseyi umursamayan adamın farkını.
Sosyal ağlarda paylaş

Emniyet şeridi ihlalinde ;
"Beyaz Masa'ya ait @ibbbeyazmasa adresinden yapılan açıklamada, ihlal fotoğraflarının Twitter'da @4441154 ve @ibbbeyazmasa adresiyle paylaşılmasını istedi." said:

http://www.ntv.com.tr/arsiv/id/25405797/

gibi bir haber var ama öküz gibi park edenlere yada özel engelli alanlarına zihinsel engellilerin araç bırakması sonrası cezai işlemi bilemiyorum
Sosyal ağlarda paylaş

trafik park durumunu eleştirmeden önce şunu düşünmek lazım,
insanların alternatifi var mı? sen o insanlara devlet olarak onu sunuyor musun ki kurallara uymalarını bekliyorsun?

karnı tok olanın hırsızlıkla sınanması kolaydır.

Park sorunu varsa, istediğin kadar yasakla, insanlar park edecektir.

Bak mesela,

Adam metrodan çıkıyor metrobüse biniyor. Metrodayken medeni olabilen bir adam, metrobüse binerken adeta hayvanlaşıyor.

Neden?
çünkü 31234213 tane vagondan 2 vagona indirdin herifi. İmkanlarını kısıtladın, o da mücadele etmeye başlıyor.

Otoparklar 23141tl olursa, kalan yarısı değnekçi olursa anahtar isterse, otopark olmazsa, otopark lokasyona 3124114km uzaksa sen bu adama açık açık diyosun ki
ya taksiyle git
ya da gitme.

Zaten motorsiklet kullananlara ülkedeki insanların yaklaşımı belli, kırmak için uğraşıyoruz yıllardır. Belki biraz esnemişlerdir ama anlamaktan hala uzaklar.

Burda rewendorla emniyet şeridi hakkında tartıştığım gün, normal şeridi kullandım diye eziliyordum yolda ( aynı gün he ).

O yüzden, insanlara imkan vermeden kurallara uymalarını beklemeyin.

bu arada not
bu dediklerim yolda park edenler ıcın
emniyet şeridini kullanan arabalar ve engellı yerıne park edenler direk oç
Sosyal ağlarda paylaş

Valla ben motorla giderken fotoğraf çekip çekip polis/belediyeye göndermeyi çok isterdim de telefonla olmuyor haliyle, kurye gibi eldivensiz bir elinde telefon motor kullanacak değilim. Yakın zamanda aksiyon kameram gelecek, aletin ömrüne kıyabilirsem işe giderken sabahları onla yapmayı düşünüyorum bir şeyler.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...