Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

emniyet şeridi, engelli park alanı vs

kermit

Öne çıkan mesajlar

o değil de geçen tek şeritli bi ara sokaktan iniyorum. ışıklar var ilerde ondan yavaş akıyor trafiğ. sağ aynaya bi baktım bir çift far. sonra bi daha baktım bi tane golf 2 teker yolda geri kalan kaldırımda yardırmış geliyor kjdshfkjs
Sosyal ağlarda paylaş

emniyet şeridi çakallığı ile engelli park alanı arasında fark var yalnız. emniyet şeridinde iki üç araba atlaya atlaya bi nevi makas ayarı ile ilerleyebilirsin. baktın arkadan polis molis geliyo hemen tık geçersin şeridine olay biter. engelli park alanına park eden engelsiz spastiklerin yaptığı gavatlık.
Sosyal ağlarda paylaş

- İnsanların (yaya veya araba) geçişini engelleyecek şekilde saygısızca park etmişse ve herhangi bir not/dörtlü vb. işaret bırakmamışsa,
- Engelli/bisiklet rampa veya yollarına park etmişse (AVM engelli parklarından bahsetmiyorum, o AVM güvenliğinin sorumluluk alanı, ayrıca plaka engelli değil diye o adamın sağlam olduğu yorumu yapılamaz),

... bu kişi %90 ihtimalle bencil ve saygısızdır.

Böyle insanlara da bencil hayatlarına maddi manevi sıkıntı verecek, saygısızlıklarını suratına çarpacak, kaba kuvvet/yavşaklık/rüşvet/laf kalabalığı/torpil ile yırtamayacakları küçük bir hediye bırakmak boynumun borcudur. Madem insanların huzuru ve toplumsal saygı onun için 5 TL ve/veya 5 dakika yürümek kadar bile değerli değil, ben de onun arzuladığı saygısız toplumdan küçük bir örnek verip öyle giderim.

Tepki gösterenler de büyük ihtimal günlük hayatlarında aynı şeyleri yapanlardır, canlı örneklerini de görüyoruz zaten.

Emniyet şeridinden vb. benim hakkımı gasp eden geçişleri de arabanın götünü hafifçe çıkararak engellerim mesela. Yüzsüzce sellektör yapar çoğu, kimisi arabadan inmeye kalkar, millet bana hak verip kışkışlayınca hayvanlar gibi siniri bozulur. Güzel şeyler bunlar, denemelisiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

@bacyo

ya birader ben ne yazıyorum sen ne diyosun. benim kadar kurallara uyan zor bulunur heralde trafikte veya trafikle alakalı alanlarda. benim pedere bile arabasına bindiysem her yaptığı ayılıkta seksen laf söylüyorum.

forum postundan benim nereye parkettiğimi falan çıkarıyosun aş artık böyle çocukça şeyleri kaç yaşında adamsın.

tepki gösteriyorum evet çünkü trafik sisteminin, polisinin boktanlığını, devletin boktanlığını es geçip aklın sıra kahramanlık yapıp arabayı nasıl çizdigini cartunu curtunu anlatıyosun. e o zaman yasalar vs olmasın herkesi öldürelim kötü olan. aynı mantık. allahtan forum falan varda gerçek hayattaki ezikliğini böyle kapatabiliyo senin gibi adamlar. varsa bi problem ayıyla ayı olmayıp ararsan trafik şubeyi hallederler. halletmiyolarsa yine hesap soracağın makam devlet. onu oraya öküz gibi parkettiren yine devlet. arabanın sahibi yanındayken çizsene mesela arabayı, bak bakalım kimi lokal çiziyolar.

valeye veriyorum senin gibi gerizekalılar falan çizmesin diye parkediyolar bi yere sen merak etme.
Sosyal ağlarda paylaş

"GERİZEKALI, AY AZ OLMUŞ" seviyesinde argümansız hakaret gelince ne yapıp ne yapmadığını bilemiyorum yani kusura bakma, kendini ifade etmeyi denersen belki bir yere varabilirsin. Ad hominem dışında bir tartışma tarzın ve yeteneğin görünmüyor buradan bakınca, o yüzden ön yargı ve genellemeye kurban gitmen doğal.
Sosyal ağlarda paylaş

Belediyeye yazı yazdığım, ilçemin engelli rampalarına park engel çubukları yapılmasını talep ettiğim, gördükçe çekiciyi aradığım (ama kimsenin kıçını kaldırıp gelmediği) konularında herhangi bir fikrin var mı peki? Yok.

Neden? Çünkü ön yargıma sözde aydınlıkla cevap verirken, "ezikliğime" sözde yüceliğinle ışık tutarken hem on kat beter ön yargı yapıyorsun, hem de "ıyy trtşmm bile snnle" havasıyla yirmi kat elitist oluveriyorsun. Çelişki.

Yüz metre ilerideki 5-10 TL'lik otoparka gitmek yerine otopark çıkışımı mı kapattı? Polisi, belediyesi umursamıyor mu? Eh o adam da bir daha otopark kapısına araba bırakırken o sanayiye gidişini, temiz 100 TL rütuş parası ödeyişini düşünür. Köpeği bazen döverek eğitirsin ya, onun gibi. Hiçbir şey olmasa bari aynı yere park etmez bir daha. Böyle ülkeye böyle iş, dediğin gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

Baggio yanlis yere park ettim diye arabami cizerken birini gorsem cekicle falan darp ederim herhalde delirip. Yanimda cekic yoksa arkadan yaklasip apis arasina tekme attiktan sonra yerde cok fena dover sonra da polisi cagiririm. Arabami cizdi ben de dovdum diye. Pasa pasa neyse darp cezami oderim. Hayatima devam ederim.
Dusuncen cok sacma. Burasi turkiye. Delilerin ulkesi
Sosyal ağlarda paylaş

baggio yaptığın şeyleri, sürekli benzer ayılıkları yaptığından emin olduklarına yapmanı anlarım da ilk defa gördüğün birine yaparsan haklı durumdayken haksız duruma düşersin benim gözümde.

hatta sen onu yaparken de biri seni yakalasa sen de dövülerek eğitilen köpek durumuna düşebilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

Yahu belki acil bir durum oldu. Belki bambaska bir sebep var. Nereden bilebilirsin ki. Cok salak bir mantik bu. Benzer dusunce ile 5km mesafe icin bisiklet, toplu tasima kullanmayani da elestirelim. Karbon saliyor diye komur yakani da. Bende mesela diz kapaginda meniskus var kullanamiyorum bisiklet. Mecburum otomobile ya da toplu tasimaya. Kim neyi neden yapiyorsa hangi kurali neden cigniyorsa kendince bir sebebi vardir. Sorun oluyorsa cok, sikayet et. Ama adalet sisteminin bile aksak calismasinin gecerli ve gerekli sebepleri var. Robot degiliz biz.
Ayrica istisnasiz bu yaziyi okuyan herkes elestirel gozle baktigimizda dunyaya ve dogaya surekli zarar veren igrenc bir yaratik olarak degerlendirilebilir. Kimse kalkip da elitistlik yapmasin. Hepimiz got kiliyiz.
Sosyal ağlarda paylaş

chrome tam bir "kurallar çiğnenmek için vardır yea" adamı.

baggio'nun milletin arabasını çizmesi, sileceğini kırması ne kadar yanlışsa chromun da "belki işi var, hepimiz insanız" demesi o kadar yanlış.

olm o adamın işi var diyelim ki, geldi adamın otoparkının çıkışına parketti, otoparktan çıkacak adamın işi yok mu? Bu boktan ülkede herkesin işi kendisine önemli çünkü. Caddenin ortasında yak dörtlüleri dur, neden? işi var çünkü!! Herkesin işi var, o caddeden geçip bi yere giden ve şeridini kapattığın adamın da işi var.

Kurallar zaten bu yüzden konuluyor, dangozlar kendi işinin en önemlisi olduğunu düşünüp başkasının hakkına tecavüz etmesin diye.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...